Büyük Torbalı

Masa tenisi, bilardo ve turnuvali sportif köy

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Masa tenisi, bilardo ve turnuvali sportif köy
258 Görüntüleme
26 Ocak 2010 - 23:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

48 yildir Çakirbeyli’de faaliyet gösteren spor kulübü faaliyetleri ile birçok ilçe dernegini geride birakiyor. Masa tenisi, bilardo ve futbol basta olmak üzere birçok spor dalinda hizmet veren dernek 1952 yilindan bu yana 11 kupa kazandi

SOSYAL faaliyet zengin-ligi ile ön plana çikan Ça-kirbeyli’de 1952 yilindan bu yana faaliyet gösteren Çakirbeyli Spor Kulübü basarilari ile göz dolduru-yor. Ali Yigit baskanligin-daki dernegin yaklasik 80 üyesi bulunuyor. Köydeki gençlerin dernegin faali-yetlerinden çok memnun oldugunu söyleyen köy Muhtar Önder Güngör, “Bizim kahvehanelerimiz-de kagit oyunlari yoktur, bos muhabbet yoktur. Gençlerimiz sportif faali-yetlerle ilgileniyor” seklin-de konustu.

GUNDUZ ÇOCUKLAR, AKSAM GENÇLER
KÖYUN girisindeki iki katli binasinda hizmet ve-ren dernek köy halkindan yogun ilgi görüyor. Alt ka-tindaki spor salonunda ma-sa tenisi ve bilardo oynaya-bilen gençler yan tarafin-daki sahada da futbol oynu-yor. Yarim asirdir hizmet veren dernegin her dönem çok aktif oldugunu söyle-yen Köy Muhtari Önder Güngör, “Dernegimiz 11 kupa ile köyler arasinda bi-rinciligi kimseye kaptir-madi” dedi. Gündüz çalisan gençlerin aksamlari der-nekte bir araya geldigini söyleyen Muhtar Güngör, “Gündüz çocuklar bos va-kitlerinde sahada futbol oy-nuyor” dedi.
Son yillarda köylerde genç nüfusun azalmasina bagli olarak dernegin düzenledigi turnuvalara ara verildigini söyleyen Güngör, “Köyde nüfus azalinca bu durum dernege de yansidi. Eskiden çok sik turnuva düzenlerdik. Ama simdi ara verdik. Dernegi-mize destek olunursa, sponsorlar araciligi ile ye-niden turnuvalar düzenle-yebiliriz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web