Büyük Torbalı

Medifema, hasta kabulüne basladi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Medifema, hasta kabulüne basladi
622 Görüntüleme
01 Nisan 2013 - 7:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ay­ran­ci­lar­’a in­sa edi­len ve 30 mil­yon do­la­ra mal olan Özel Me­di­fe­ma Has­ta­ne­si, bugün hizmete giriyor. Sag­lik Ba­kan­li­gi’ndan faaliyet belgesinin alinmasiyla birlikte bugünden itibaren hasta kabulü baslayacak.

BAL­ÇO­VA Özel Ömür Tip Mer­ke­zi ile Bu­ca Özel Do­ruk Tip Mer­ke­zi’­nin or­takliginda kurulan Özel Medifema Hastanesi, bugün hizmete giriyor. Eylül 2011’de baslayan insaat çalismalari, yaklasik 3 ay önce sona ermisti. Bürokratik islemlerin uzamasi nedeniyle hastanenin açilisi da gecikmisti. Hastane yetkilileri, önceki gün Saglik Bakanligi’ndan faaliyet izin belgesini aldi. Tam tesekküllü olan hastane, 165 personeliyle birlikte bugün kapilarini hizmete açacak ve hasta kabulüne baslayacak. 30 milyon liraya mal olan hastane, özel hastaneler arasinda da Izmir’in en iyilerinden biri olacak. 4 ameliyathanesi bulunan hastane, birçok hizmeti verebilecek. Bugün de SGK anlasmasini gerçeklestireceklerini ifade eden Özel Medifema Hastanesi ortaklarindan Fatih Inmez, “Hastanemizde bütün bölümler faaliyet gösterecek. Gerek Torbali’ya gerekse çevre ilçelere bölge hastanesi olarak en iyi hizmeti verecegiz” dedi.

165 PERSONEL GÖREV YAPACAK
2011 yilinda temeli atilan Özel Medifema Hastanesi’nin yapimi büyük bir hizla tamamlandi. 7 bin 500 met­re­ka­re­lik bir ala­na ku­ru­lan has­ta­ne­nin yapiminda 600 ton de­mir kul­la­ni­lir­ken, 5 bin met­re­küp be­ton dö­kül­dü. 4 katli hastanenin kaba insaati tamamlandiktan sonra yüklenici firma, ince isçiligine geçti. 18 ay gibi kisa bir süre içerisinde tamamlanan hastane, saglik alaninda birçok hizmet verecek. Polikliniklerde 23 doktor, acil serviste de 5 pratisyen hekim görev yapacak. Dev hastanede toplamda da 165 personel hizmet verecek. 63 yatakli hastanenin acil servisinde de 12 yatak bulunuyor. Ilk etapta toplam 75 yatakli olarak hizmet verecek olan Özel Medifema Hastanesi’nin yatak sayisi da arttirilacak. 63 olan yatak sayisi kademeli olarak 104’e kadar yükseltilecek. 165 personelin 60 tanesi Torbali ve Ayrancilar’dan temin edildi.

BU KALITEDE HASTANE YOK

4 kat­li has­ta­ne­de her tür­lü ame­li­yat ya­pi­la­cak ve has­ta­ne bün­ye­sin­de 11 ye­tis­kin yo­gun ba­kim yatagi, 9 ta­ne de ye­ni dogan yo­gun ba­kim kuvözü bu­lu­nuyor. Hastane-de ayrica 4 tane de ameliyathane bulunu-yor. Izmir’deki birçok hastanede yatak, kuvöz ve ameliyathane sayisi 3’ü geç-mezken, Medifema bu alanda da bir ilki gerçeklestirdi. 24 saat boyunca hizmet verecek olan hastane, Torbalililarin ve Güney Izmir’de bulunan ilçelerdeki vatan-daslarin Izmir’e gitmesinin de önüne ge-çecek. Donanim olarak bütün cihazlar yurt disindan ithal edildi. Türkiye’de bir tanesi Istanbul’da bulunan mamografi cihazinin ikincisi de Ayrancilar’da bulunacak. Rad-yoloji görüntüleme ünitesi, MR, tomografi, mamografi ve dijital röntgen cihazi için 1 milyon 100 bin euro para harcandi. Ayrica böbrek tasi kirma cihazi da hastane bün-yesinde bulunuyor. Hastane sahiplerinden Fatih Inmez, “Burada tamamen kamu gö-revi üstlenecegiz. Anayol üzerinde olmasi bizim için büyük bir avantaj. Hastanemiz Izmir’in güneyini kucaklayacak. Izmir’de bu kalitede bir hastane yok. Gelecege yapilan büyük bir yatirim. Hedefimiz bölge hastanesi olmak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web