Büyük Torbalı

Memleket değil, medeniyet meselesi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Memleket değil, medeniyet meselesi
606 Görüntüleme
23 Ekim 2015 - 9:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı’da AK Parti kurucuları arasında yer alan, Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeliği yapan Mahmut Öztaş gazetemize bir açıklama yaparak Atilla Kaya’nın milletvekili olma konusuna farklı bir görüş getirdi. Başarılı siyasetçi meselenin memleket, ülke meselesinden daha fazla medeniyet meselesi haline geldiğini söyledi.

TÜRKİYE’NİN kaderini belirleyecek seçim için sadece 8 gün kaldı. 1 Kasım tarihinde seçmen sandık başına giderek kendilerine vekillik yapacak Milletvekillerini seçecek. Torbalı’da bu seçim bir milletvekili adayının çıkması ilçedeki atmosferi çok değiştirdi. AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Mahmut Atilla Kaya’nın seçilecek sırada yer alması Torbalılıları, ilçeden bir vekilin çıkacak olması nedeniyle sevindiriyor. Kaya’ya her kesimden destek yağmaya devam ediyor. Oda ve Dernek başkanları, Muhtarlar Kaya’nın vekilliğini siyasi değil memleket meselesi olduğu için desteklediklerini açıklamışlardı. Torbalı’da AK Parti kurucuları arasında yer alan, Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeliği yapan Mahmut Öztaş gazetemize bir açıklama yaparak olaya farklı bir görüş getirdi. Başarılı siyasetçi meselenin memleket, ülke meselesinden daha fazla medeniyet meselesi haline geldiğini söyledi.

‘ANKARA’YA DAHA GÜÇLÜ GÖNDERMELİYİZ’

1 Kasım tarihinde yapılacak olan seçimin ülkenin kaderini belirleyecek çok önemli bir seçim olduğunu dile getiren Mahmut Öztaş “Mesele AK Parti değil, Atilla Kaya’nın milletvekili olması değil, AK Partinin yeniden tek başına iktidar olması meselesidir. AK Parti yeniden iktidar olursa Amerika, İsrail gibi dış güçler emellerine ulaşamayacak. İstikbalimizi garantilemek için, istikrarın devam etmesi için sandığa gitmemiz gerekiyor. Eğer böyle olursa mesele memleket meselesi değil, medeniyet meselesi olacak. Atilla Kaya şu an sıralamada çok iyi bir konumda. Torbalı’daki oy oranımızı arttırarak Torbalı’nın öz evladı olan Kaya’yı Ankara’ya daha güçlü bir şekilde göndermemiz gerekiyor. Atilla Kaya’ya Komisyon Başkanlığı, Bakan Yardımcılığı veya Bakanlık gibi önemli görevler vermelerini bekliyoruz. Benim, Kaya için Ankara’da çok farklı beklentilerim var. Bu beklentilerimizin hayata geçirilebilmesi için Atilla Kaya’ya destek vermememiz gerekir” şeklinde konuştu.

ÖZTAŞ: KAYA GİBİ İNSANLAR KOLAY YETİŞMİYOR

Milletvekili Adayı Atilla Kaya’dan övgü dolu sözlerle bahseden Mahmut Öztaş 13 yıl önce Kaya ile arasında geçen bir diyalogu da paylaştı. Atilla Kaya’nın Torbalıspor Başkanı iken partide görev almak istediğini ve çalışkanlığı ve gayreti ile partide çok önemli noktalara geldiğini söyleyen Öztaş “Kaya ile bir görüşmemizde ‘Gün gelir Türkiye’de karar alma noktasında olursan istişare yapmaktan vazgeçme. Torbalı’da, İzmir’de, Ankara’da mutlaka vatandaşlarla istişare içinde ol” demiştik. Kaya 13 yıl önceki görüşmelerimizi dikkate alacaktır. Ankara’da bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmaları göz önüne alarak kendisine önemli bir görev verecektir. Atilla Kaya gibi insanlar kolay yetişmiyor. Bizi bu tip insanların göreve gelmesi mutlu ediyor” dedi. Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web