REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Memur oldugu kuruma müdür olarak atandi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Memur oldugu kuruma müdür olarak atandi
201 Görüntüleme
30 Mart 2010 - 22:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2005 yilindan bu yana Tarim Ilçe Müdürlügü’nde görev yapan Ziraat Mühendisi Erol Görmüs, Muhittin Cengiz’in yerine müdür olarak atandi. Görmüs, hem yaz sezonu ile ilgili
tarim çalismalari hakkinda hem de kurum bünyesindeki yenilikler hakkinda bilgi verdi

ILÇE Tarim Müdürü Muhittin Cengiz’in geçtigimiz hafta Izmir Il Tarim Müdürlügü’ne atanmasinin ardindan yerine Erol Görmüs vekaleten göreve atandi. 2005 yilindan beri Tor-bali’da görev yapan Görmüs, ilçedeki çiftçilerin en iyi hiz-meti almasi için ellerinden ge-leni yapacaklarini söyledi. Yaz sebze ve meyvelerinden en iyi verimi almak isteyenlerin tarim danismanlarindan mutlaka ya-rarlanmasi gerektigini de belir-ten Görmüs, su anda 3 danis-manin görev yaptigini belirte-rek Nisan ayindan itibaren 2 danisman ve 1 veterinerin daha göreve baslayacaklarini söyle-di. Görmüs, prim basvurulari ve danismanlar konusunda bil-giler verdi.

PRIM BASVURULARI
BU haftadan itibaren çalisma-larin yogunlasmaya basladigini belirterek ilçedeki çiftçilerin memnuniyetini saglamak ama-ciyla çalismalarini gerçeklesti-receklerini söyleyen Görmüs, primler hakkinda bilgi verdi. Pamuk prim islemlerinin dün itibarîyle son buldugunu söyle-yen Görmüs “Misir prim islem-leri Nisan ayi sonuna, zeytin-yagi prim islemleriyse Mayis ayi sonuna kadar devam ede-cek. Yem bitkileri, fig basvuru ve tarla kontrol islemleriyle ilgili basvurular da baslamis durumda. Çiftçilerimiz bu ko-nularla ilgili olarak taleplerde bulunmaya basladi. Bu islemle-rin ardindan slajlik misirlar için basvurular baslayacak” dedi.

DANISMANLARA BASVURULMALI
ILÇE Tarim Müdürlügü bünye-sinde çiftçileri bilgilendirmek amaciyla görev yapan 3 tarim danismani mevcut. Bu danis-manlar Pancar, Yazibasi ve Subasi mahallelerinde bulunan bürolarinda hizmet veriyor. Da-ha fazla çiftçinin danismanlik hizmetinden faydalanabilmesi amaciyla ilçe tarim bünyesinde 2 danisman ve 1 veteriner daha ekleniyor. Nisan ayindan itiba-ren Atalan ve Karakuyu’da 2 danisman ve Çaybasi’da ise 1 veteriner görev yapmaya basla-yacak. Bu danismanlardan fay-dalanmalarinin en iyi verim elde etmeyi isteyen çiftçiler açisindan oldukça faydali ola-cagini söyleyen Görmüs “Sim-diye kadar tarim danismanlari-mizla çalisan çiftçiler çok olumlu sonuçlar elde ettiler. Fakat birçok çiftçinin danis-manlik hizmeti konusunda bilgisi yok. Biz daha çok çiftçi-nin bu hizmetten yararlanma-sini istiyoruz. Danismanlarimiz sayesinde en dogru çalismayi yaparak en iyi sonucu elde ede-bilecek” dedi.

GENÇ MUDUR
1966 yilinda Izmir Karabag-lar’da dünyaya gelen Görmüs, 1989 yilinda Istanbul Universi-tesi Ziraat Mühendisligi Bölü-münü bitirdi, Batman, Diyarba-kir ve Yazibasi’nda görev ya-pan Görmüs, 2005 yilindan bu yana da Torbali Ilçe Tarim Mü-dürlügünde memur olarak gö-rev yapiyor.

YAGMURDAN ZARAR GÖREN ALANLAR TESPIT EDILDI
BU yil yagan kis yagmurla-rinin çiftçinin yüzünü gül-dürdügüne fakat bazi çiftçi-lerin zarar ugradigina da deginen Görmüs “Yagistan olumsuz etkilenen arazilerle ilgili Il Tarim Müdürlügüne bilgi vermemiz istendi. Biz de geçtigimiz hafta dekar olarak zarar gören alanlari tespit ettik ve bildirdik. Bu konuyla ilgili sonucun gel-mesini bekliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web