REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Merkezdeki okullarda bile yok!

İstanbul’da yaşayan Müge Astok Demirbilek, annesinin uzun yıllar yaşadığı Pancar’da adeta bir eğitim gönüllü olarak birçok katkıda bulundu. Demirbilek’in son hizmeti, ilkokula ‘Akıl ve Zeka oyunu’ sınıfı açılmasını sağlamak oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Merkezdeki okullarda bile yok!
309 Görüntüleme
16 Aralık 2016 - 15:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

ÖNCEKİ gün Pancar Muzaffer Hanım İlköğretim Okulu’nda oldukça ilginç bir açılış vardı. Okulda, eğitim gönüllü Müge Astok Demirbilek’in katkıları ile Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı açıldı. Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu Akıl ve Zeka oyunları Sınıfı, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Erman Çağlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, Dr Oetker yöneticileri, okul müdürleri, muhtarlar, veliler, Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu öğretmenleri ve öğrencilerin katılımıyla açıldı. Açılışta bu sınıfın oluşum aşamasında maddi ve manevi emeği geçen kişilere plaket sunuldu. Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu Akıl ve Zeka oyunları sınıfında bu konuda eğitim almış olan Müdür Yardımcısı Ayten Mazman öğrencilere rehberlik ederek öğrencilerin haftada 8 saat bu sınıftan faydalanmalarını sağlayacak. Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu Müdür Gürsel Kaya, Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfının tüm yıl açık kalacağını, okulda ki tüm öğrencilerin bu sınıftan faydalanması sağlanacağını belirtti.

BİR HAYALDİ…
Kendileri için bir hayal olan bu sınıfın açılışından dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen müdür yardımcısı Ayten Mazman, “Bir kaç yıldır özel okullarda ve imkanı olan bazı devlet okullarında Akıl ve Zeka Oyunu Sınıfları açılmaktadır. Akıl ve Zeka Oyunları orta okulda seçmeli ders olarak okutulmakta ve ilk okullarda da kulüp olarak açılabilmekte. Takdir edildiği üzere açılması biraz maliyetli bir sınıftır. Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu Eğitimci kadrosu olarak bu sınıfın okulumuzda açılmasını hayal ettik. Hayalimizin peşinden hiç usanmadan gittik. Hayallerimizi Müge Astok Demirbilek Hanım’la paylaştık. Daha önce de okulumuza bir kütüphane kazandırmış olan Müge Hanım, çocuklar ve onların mutluluğu söz konusunda olduğunda her zaman yardıma hazır olduğu için ve bizlerin bu projesine gönülden inandığı için bizlere destek olarak bu sınıfı açmamıza yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ
Sınıfın açılmasında büyük katkısı olan Müge Astok Demirbilek, kendisi Pancar’lı olup İstanbul’da yaşamakta. Annesi uzun yıllar Pancar’da yaşadığı için Müge Hanımın, Pancarlı çocuklara gönülden bir bağlılığı olduğu biliniyor. Annesinin adının eğitim yuvası olan Pancar Okullarında yaşamasını istediği için geçtiğimiz yıllarda da Pancar Nezihe Şairoğlu Ortaokulu’na bir laboratuvar, Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu’na bir zenginleştirilmiş kütüphane kazandırmıştı. SEVİM AKBAŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web