REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Merveyi komsumuz öldürdü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Merveyi komsumuz öldürdü
298 Görüntüleme
02 Şubat 2010 - 22:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GEÇTIGIMIZ yil Temmuz ayinda alt komsusu Merve Nur Kaya’yi (10), evinin zili-ni çalip rahatsizlik verdigi için biçakla bogazini kesip öldürdügü iddiasiyla yargila-nan Sedat Çakiltas (26), ön-ceki gün görülen durusmada suçu kabul etmedi. Minik ki-zi birlikte alkol aldiklari ar-kadasinin öldürdügünü, ken-disini o sirada alkolden dola-yi baygin oldugunu iddia e-den Çakiltas’in çeliskili ifa-deler vermesi dikkat çekti. Durusma, Çakiltas’in ifade-leri dogrultusunda ismini verdigi kisilerin dinlenmesi için Mart ayina ertelendi. Se-dat Çakiltas yakalandigi gün Savcilik’ta verdigi “Merve’yi zili bastigi gerekçesi ile öl-dürdüm” ifadesini polis me-murlarinin baskisi ile verdi-gini iddia ederek herkesi sa-sirtti. Durusmada gayet sakin bir durus sergileyen Sedat Çakiltas’in takim elbise giy-digi, ifadesini gayet düzgün verdigi gözlendi. Merve’den alinan doku örneklerinde ise sadece Sedat Çakiltas’in par-mak izlerine rastlandi. Mah-keme polis memurlarini ve Çakiltas’in suçladigi kisiyi dinleyecek. Durusma sonrasi gazetemize açiklama yapan Merve’nin babasi Mehmet Resat Kaya, “Ben daha önce kizimi katledenlerin birden fazla kisi oldugunu söyle-dim. Süphelerim dogru çiki-yor. Kizimin katilinin veya katillerinin en agir cezaya çarptirilmasini istiyorum” seklinde konustu.

Katil zanlisi komsusunu ve polisleri suçladi!
GEÇTIGIMIZ Temmuz ayin-da Fulya 2 Sitesi’nde alt kom-susu Merve Nur Kaya’yi kat-lettigi iddiasi ile tutuklu bulu-nan Sedat Çakiltas önceki gün Izmir 2. Agir Ceza Mahkeme-si’nde ikinci durusmasina çi-karildi. 23 Kasim’da görülen durusmada konusmayan ve ‘deli taklidi’ yaparak mahke-meyi yaniltmaya çalisan Sedat Çakiltas ilk kez konustu. Mer-ve’nin babasi Mehmet Resat Kaya, avukati Atilla Kaya ve 2 apartman sakininin hazir bu-lundugu durusmada ilginç bir gelisme yasandi. Sanik Sedat Çakiltas durusmada cinayet sirasinda uykuda oldugunu, ellerindeki kesiklerin 4 ay ön-cesine ait oldugunu söyledi. Çeliskili ifadeler veren Çakil-tas, üzerinde neden kan leke-leri bulundugunu açiklayama-di. Sedat Çakiltas’in mahke-mede verdigi ifade ile market-çi Sinasi Aksit’in verdigi saatler birbirini tutmadi. Öte yandan evdeki esyalardan ve Merve’den alinan doku örnekleri de sadece Sedat Çakiltas’a ait çikti.

BABA: SUPHELERIM DOGRU ÇIKIYOR

DAHA önce gazetemize yap-tigi açiklamada cinayeti birden fazla kisinin yaptigini düsünüyorum” diyen baba Mehmet Resat Kaya, katilin itirafi ile süphelerinin dogru çiktigini, fakat çeliskili ifade-lerin aklinda soru isareti yara-ttigini söyledi.
“O caniyi her gördügümde tüyleyim diken diken oluyor. Benim günahsiz yavrumu aci çektire çektire nasil katletti hala anlamiyorum” diyen Baba Mehmet Resat Kaya, “Sedat denilen o cani bu defa ifadesini degistirdi. Cinayet öncesi evde tek basina oldu-gunu, daha sonra ayni siteden bir arkadasi ile evde içmeye basladigini söyledi. Alkolü fazla kaçirinca sizmis ve uyan-diginda evde yanik kokusu hissetmis. Kanli biçaklarin yakilmasindan söz ediyor. Daha sonra Erkan diye bir arkadasi ile bulusmus, ona durumu anlatmis. Sonra da Kusaadasi’na ablasinin evine gitmis” seklinde konustu.

POLISLERI SUÇLADI
ÇAKILTAS’IN ifadesinde sasirtan bir diger nokta da yakalandiktan sonra Savcilik-da verdigi “Merve’yi zili bas-tigi gerekçesi ile öldürdüm” ifadesini yalanlamasi. Sedat Çakiltas o ifadeyi polis me-murlarinin baskisi ile verdigini iddia ederek herkesi sasirtti. Çakiltas’in ifadesi dogrultu-sunda adi geçen polis memur-lari da tanik olarak dinlenecek. Mahkeme, 26 Subat’a ertelen-di. Önümüzdeki ay görülecek durusmada Sedat Çakiltas’in cinayeti, isledigini iddia ettigi kisiler, para aldigini iddia ettigi kisi ve o gün görüstügü yakinlari da dinlenecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web