REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Meslek lisesi, memleket meselesi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Meslek lisesi, memleket meselesi
952 Görüntüleme
24 Aralık 2015 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Meslek liselerine önem veren, bu tür projelerde yer alan Güralp Vinç, meslek lisesi öğrencilerini ağırladı. Öğrencilere seminer hazırlayan meslek lisesi mezunu olan firma Genel Müdürü Kurtmen öğrencilere tecrübelerini aktardı.

MESLEK lisesi öğrencilerine yönelik yaptığı çalışmalarla kalifiye eleman sorununa neşter olan Güralp Vinç önceki gün yine meslek lisesi öğrencilerini ağırladı. İş yaşamı, teknik bilgiler, beceriler konularında Torbalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Makine Teknolojileri bölümü öğrencilerine alanında uzman kişilerce bir seminer verdi. Fabrikanın seminer salonunda gerçekleşen seminerin ardından öğrenciler firma yetkileriyle birlikte tesisi gezdi. Burada makineler ve işleyiş hakkında bilgi alan öğrenciler ardından firmanın öğrenciler için hazırladığı kokteylde ağırlandı. Yaklaşık 4 saat firmanın konuğu olan öğrenciler hem keyifli bir gün geçirdi hem de iş hayatı üzerine bilgi aldı. Öğrencileri firmanın Genel Müdürü Alparslan Kurtmen karşıladı. Verilen seminerde de bir konuşma yapan Kurtmen kendisinin de meslek lisesi mezunu olduğunu hatırlatarak, önemli mesajlar verdi.

SOSYAL PROJELERE GÖNÜL VEREN FİRMA

Vinç sektörünün lider firmaları arasında yer alan Güralp Vinç, başlatmış olduğu yeniden yapılanma projesiyle sektöre model teşkil edecek bir firma kimliğine bürünmeye başladı. Kurumsal yapılanmaya büyük önem veren Güralp Vinç; sosyal sorumluluk projelerine de elinden geldiğince destek olmaya çalışıyor. Sektöre yönelik kurulmuş olan dernek ve vakıflarla yakın işbirliği içerisinde olan firma, sektöre yönelik tüm projelerde yer alıyor. Bununla birlikte sektöre kalifiye eleman yetiştiren okul ve kurslardan gelen talepleri mümkün olduğu kadar karşılamaya çalışıyor. Son olarak önceki gün Torbalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Makine Teknolojileri bölümü öğrencilerini ağırlayan firma, bugün de yine aynı okulun öğrencilerini ağırlayacak. Öğrencilere iş yaşamı tecrübelerini, teknik becerileri, insan kaynaklarını, kalite yönetim sistemi ve kalite kontrol yöntemleri konularında bilgiler aktarıldı. “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” isimli seminerde öğrencilere önemli mesajlar verildi.

KURTMEN: BEN DE MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM

Seminerin başında kendini tanıtan ve öğrencilere deneyimlerini aktaran Güralp Vinç Genel Müdürü Alparslan Kurtmen, “Ben de sizler gibi meslek lisesinde eğitim gördüm. Çok genç yaşta iş hayatına atıldım. Önce ticaret sonra taahhüt sektörlerinde yaşadığım tecrübelerimden sonra 1991 yılında kurucusu olduğum Güralp Vinç ve Makine firması ile üretim sektörüne giriş yaptım. Bilgisine, deneyimine inandığım, fikirlerine başvurduğum çok kişiler oldu. Detaylar, iş risk ve analizleri, sorumluluk paylaşımı, takım çalışması, sürekli eğitim ve gelişim önceliklerim arasındadır.” diye belirtti. Yaptıkları işle ilgili de öğrencilere bilgi aktaran Kurtmen, “ İnsanların kaldıramayacağı yükleri kaldırmak amacıyla, kaldırma makineleri üretiyoruz. Bir gün siz de buna benzer üretimlerin içerisinde olacaksınız. O yüzden sizleri buraya davet ettik. Sevincimizi paylaştık” diye konuştu. Seminerin ardından öğrenciler firmayı ve üretim tesisini gezerek kendileri için hazırlanan kokteyle geçti. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web