Büyük Torbalı

Mezarlikta alarm

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mezarlikta alarm
328 Görüntüleme
04 Şubat 2010 - 22:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Mezarda da rahat yok” manseti ile 150 mezar yapilan saldiriyi duyurdugumuz haber Emniyet ve Büyüksehir’i harekete geçirdi. Mezarlarda parmak izi araniyor. Müftülük olayi kinadi

DUN gazetemizin mansetinde ya-yinladigimiz “Mezarda da rahat yok” baslikli haberimiz büyük yan-ki uyandirdi. Torbali Mezarligi’nda yaklasik 150 mezar tasinin kirilma-si haberi üzerine Torbali Ilçe Em-niyet Müdürlügü ve Izmir Büyük-sehir Belediyesi Mezarliklar Mü-dürlügü dün harekete geçti. Em-niyet Müdürlügü, mezar tasi kirilan mezarliklarda inceleme yaparken, bölgede denetimlerini arttiracak. Mezarliklar Müdürlügi ise me-zarlik tasi kirilanlari tek tek tespit ederek, sahiplerine haber verecek. Ayrica ilçede bulunan mezarlik-larin çevreleri de duvar ve dikenli tel örgüyle örülecek. Ilçe Müftüsü Mehmet Akpinar, ise olayin çok çirkin oldugunu söyledi.

OLAY YERI INCELEME PARMAK IZI ARADI
TORBALI Mezarligi’nda bulunan onlarca mezar tasinin kirilmasinin gündeme gelmesi ilçede büyük tepki ile karsilandi. Kimligi belir-siz kisi yada kisiler tarafindan ne amaçla yaptigi belli olmayan bu saldiri sonucunda, yetkililer hemen harekete geçti. Olayin takipçisi olacaklarini söyleyen Torbali Ilçe Emniyet Müdürü Yalçin Orhan, “Mezar taslarinin kirilmasi sonra-sinda, bölgedeki devriye sayisini arttiracagiz. Olay yeri inceleme ekipleri, kirilan mezar taslari üze-rinde parmak izi incelemesi yapti. Olayin, zanli yada zanlilarini ya-kalamak için, yogun bir sekilde çalisacagiz.” diye konustu. Mehmet Akpinar ise, “Çok ayip bir olay. Bizim kültürümüzde böyle bir davranis yok. Inancimiza göre nasil ki dirilere saygi gösteriyor-sak, ölüye de ayni saygiyi göster-meliyiz. Son derece çirkin bir olay” diye konustu.

ISIM TESPITI YAPILACAK
BUYUKSEHIR Belediyesi Mezar-liklar Müdürü Recai Çinar’in talimati üzerine dün olay yerine gelen Kontrol Sefi Tuncay Yakar, mezarlikta incelemelerde bulundu. Mezar taslari kirilan mezarliklarda isim tespiti yapacaklarini söyleyen Tuncay Yakar, “Isim listesi çikarildiktan sonra, defin kayitlarindan, merhumun yakinla-rina ulasip vatandaslara olayi bildirecegiz. Dogal afetten dolayi, mezar taslarinda kirilma olsaydi, tüm masraflari karsilardik. Ancak biz müdürlük olarak yine vatandas-larimiza gerekli yardimda buluna-cagiz. Mezarlik bekçileri sadece mesai saatleri içerisinde görev yapiyor. Personelin olmadigi va-kitlerde kendini bilmezler, bu sekilde davraniyor.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web