REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

MHP iktidarında terör ve yolsuzluk bitecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MHP iktidarında terör ve yolsuzluk bitecek
344 Görüntüleme
30 Ekim 2015 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında terörle mücadelenin kararlı bir şekilde yapılacağını ve terörün tamamen bitirileceğini belirten Torbalılı milletvekili adayı Halit Dalgıç, yolsuzlukların da üzerine gideceklerini söyledi

MHP’nin açılım süreci ve terör konusundaki tutumlarında haklı çıktığını belirten Halit Dalgıç, “En başından beri terörle müzakere olmaz, mücadele olur dedik. Açılım süreci ile PKK’ya taviz verildiğini, devletin terör örgütünü muhatap almaması gerektiğini söyledik. Bu haklılığımız bugün ortaya çıkmıştır. Bizi o zaman acımasızca eleştirenler, kandan besleniyorlar, terör bitsin istemiyorlar diyenler, bugün MHP haklıymış diyorlar. Bu haklılığımızın sandıklara da yansımasını, Hakk’tan ve hakkaniyetten yana olan yüce Türk milletinin MHP’ye sandıklarda sahip çıkacağını umut ediyorum. Bizim Kürt asıllı vatandaşlarımızla bir problemimiz yok, doğudaki kardeşlerimizi teröristin kucağına bırakmayacağız. Terörü kökünden bitirip, Türk askerine, Türk polisine, Türk milletine kurşun sıkanlardan hesap soracağız” dedi.

“Suriyelilerin memleketlerine dönmelerini sağlayacağız”

Türkiye’nin dış politikada da iflas bayrağını çektiğini belirten Halit Dalgıç, “Son yıllarda Suriye üzerinden ülkemize gelen göç dalgası, terörist gruplarla beraber ülkemizi toplumsal açıdan içinden çıkılmaz bir hale getirdi. Maalesef hükümetin mülteci politikası, daha doğrusu mülteci politikasızlığı sınırlarımızı kevgire çevirdi. Son olarak Merkel’in verdiği 4 milyar Euro ile Suriyeli mültecilerin tamamı ülkemize kabul edildi. Avrupa’ya gitmek isteyen sığınmacılar da Türkiye’ye gönderilecek. Bu ülkemizin altından kalkamayacağı bir külfet. Maalesef hükümetimiz bu külfeti de kabul etti. MHP olarak iktidara geldiğimizde ilk işimiz Suriyeli sığınmacıların ülkelerine güvenli bir şekilde dönmelerini sağlamak olacak.

YOLSUZLUKLARIN ÜZERİNE GİDECEĞİZ

MHP iktidarında yolsuzlukların da üzerine gideceklerini belirten Halit Dalgıç, “17-25 Aralık rüşvet, yolsuzluk ve kara para dosyası başta olmak üzere tüm yolsuzlukların hesabını soracağız. Haram yoldan elde edilen servete zaman aşımı gözetmeksizin el koyacağız. Yolsuzlukla mücadele kurulu kurulacak, denetim sistemi etkin bir şekilde çalışacak. Kamu ihale sistemi ve imar mevzuatı da yolsuzluklara meydan vermeyecek şekilde yeniden düzenlenecek” şeklinde konuştu.

“ANAYASANIN İLK 4 MADDESİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’nin sigortası olduğunu belirten Halit Dalgıç, “Özellikle Anayasanın ilk 4 maddesi kırmızı çizgimiz, vazgeçilmez unsurumuz, koalisyon şartlarımızdandır. Bu 4 madde ilelebet korunacaktır. Anayasa, genel koruma hükümlerini esas alacak ve toplum sözleşmesi niteliğinde olacak. Parlamenter demokratik sistem sürdürülecek, yargı sistemi etkin, erişebilir, hızlı ve adil bir yapıya kavuşacak. Tüm vatandaşlarımızı kapsayan aile avukatlığı sistemi de MHP iktidarında oluşturulacak” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web