REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Millet hesabini sorar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Millet hesabini sorar
126 Görüntüleme
05 Mayıs 2010 - 22:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Adnan Yasar Görmez: Kocaoglu bu kadar çok oy aldigi ilçeye bunu yapmamaliydi. Musa Serbest: Sandikta cezasini çekerler. Bahaettin Karaca: Yargiya basvurulmali. Behçet Çinar: Siyaseti bir kenara birakmaliyiz

IZMIR Büyüksehir Belediyesi’nin 10 Mayis’ta yapacagi Kati Atik Bertaraf Tesisi Proje Ihalesi’nde “depolama” için Torbali’yi adres göstermesi ilçe-de 1,5 aydir devam eden tepkileri 2 katina çikardi. Kapatilacak Harman-dali Çöp Alaninin yerine Taskesik’te-ki 121 hektar alanin belirlendigini resmen ilan eden Büyüksehir Bele-diyesi’ne tepkiler çig gibi büyüyor. Günde 600 tir ile 3200 ton çöpün nakledilecegi tesisin kurulmasinin netlik kazanmasi siyasilerin ve sicil toplum kuruluslarinin tepkisine ne-den oldu. AK Parti, CHP, DSP Ilçe Baskanlari ve Torbali Ticaret Oda-si’ndan Büyüksehir’e tepkiler geldi.

CHP SESSIZLIGINI BOZSUN

AK Parti Ilçe Baskani A.Yasar Görmez: Bu projenin vebali Aziz Kocaoglu’nun ve CHP’nin omuzla-rinda olacaktir. Sayin Kocaoglu bu kadar çok oy aldigi ilçeye bunu yap-mamaliydi. CHP Torbali Teskilati’ni sessizliklerini bozmaya davet ediyo-rum. Bu konu siyaset üstü ve ilçenin gelecegini direk ilgilendiren bir ko-nu. Siyaseti bir kenara birakip ilçe-mizi bu kötü yatirimdan korumaliyiz.

KOCAOGLU TORBALI’YI GÖZDEN ÇIKARDI

MHP Ilçe Baskani Musa Serbest: Büyüksehir’in ihale sürecini baslat-masi ile Torbali’yi gözden çikarttik-larini görüyoruz. Büyüksehir Beledi-yesi Aziz Kocaoglu Torbali’yi zayif görmüstür ve en uygun yer olarak da Taskesik”i belirlemistir. Sanayi ile çöpü bir arada düsünmeleri mantiga sigmiyor. Torbalilari ortak hareket etmeye, Bergamalilar gibi ortaligi ayaga kaldirmaya davet ediyorum. Eger, bu proje hayat geçerse Torbali halki sandikta bu isin sorumlularinin cezasini verir.

KARSI ÇIKMALIYIZ

DSP Ilçe Baskani Bahaettin Kara-ca: Torbali’miza tek kelime ile yazik olmustur. Bu noktadan sonra siyaseti bir kenara birakip birlikte hareket etmeliyiz. Izmir’de ve civar ilçelerde çok daha uygun yerler varken Taske-sik’in seçilmesine karsi çikmaliyiz. Taskesik Köyü Muhtari bir an önce yargiya basvurmalidir. Bu projenin sorumlusu sessiz kalan yerel ve ge-nel iktidardir.

PROTESTO ÇAGRISI

Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar: Torbali’da yasayan herkes tepkisini yük-sek sesle dile getirmelidir. Basta köyle-rimiz olmak üzere Torbali’nin tamami çöpün zararini uzun yillar çekecektir. Buca ve Bornova’dan vazgeçip Taske-sik’te karar kilinmasinin tek sorumlusu olarak sessiz kalan Belediye yönetimini görüyorum. Siyasi düsünceler bir kena-ra birakilip, ilçemizin belkide kaderini etkileyecek bu yatirima dik durus sergi-lenmeli, ortak protestolar düzenlemeli. Aksi takdirde sanayi, tarim ve turizmin bulustugu gözde bir ilçe olan Torbali, önlenemez bir düsüse geçecektir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web