REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MİLLET UZAYA YOLCULUĞA BAŞLADI BİZ DE GÜNDEM HALA ESHOT

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MİLLET UZAYA YOLCULUĞA BAŞLADI BİZ DE GÜNDEM HALA ESHOT
478 Görüntüleme
23 Şubat 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

4,5 yıl önce İZBAN açılsa şimdiki sorunları yaşayacaksınız denseydi eminim hiç kimse İZBAN’ın “İ”sinden bile söz etmeyecekti. Çünkü son bir aydan beri sürekli sıkıntılarla boğuşturdular ilçe halkını. Seferlerin başlamasına sevindik “Aktarılacaksınız” dediler. Aktartma kalkacak diye mutluluk şarkıları söylemeye başladık bu kez de “ESHOT için 90 dakikayı kaldırıyoruz” dediler. Haliyle olan yine vatandaşa oldu. Daha önce 2,20 kuruş ile ESHOT ile İzmir’e buradan da istediği birçok noktaya gidebilen Ayrancılarlı durur mu? Durmaz tabi. Hatta durmamalı da. Önceki gün bir eylem gerçekleştirdiler eş zamanlı olarak. Önce Ege Koop’ta başladı eylem ardından da TOKİ’de. Adaletsizliğe son verilmesini, yıllardır çektikleri sıkıntıların daha da katlanmasını istemediklerini belirttiler. Haksız da değillerdi hani. İZBAN’ın Torbalı hattının devreye girmesinin ardından başımıza gelmeyen kalmadı. Aktarmaydı sefer değişikliğiydi derken bir de başımıza 90 dakikayı saran ESHOT Genel Müdürlüğü’ne haliyle tepki geldi. Yaklaşık 200 kişi Egekent 4-Sarnıç Aktarma Merkezi arasında sefer yapan 806 numaralı otobüsün yolunu kesti. Sarnıç Artarma Merkezi’ne giden besleme hattında 90 dakika dışında kalarak ekstra 2 lira 20 kuruş alınmasına isyan eden eylemciler, uygulamanın eskiye dönmesini istedi. Bir kısım sözler verildi. Torbalı’daki hareket memuru oraya kadar gelip sorunu genel müdürlüğü iletileceğini söyledi. Sanki genel müdürlüğün bundan haberi yokmuş gibi. Torbalılıların başına sarılan bu çifte standardın farkında değilmiş gibi. Ne diyelim bekliyoruz sayın memurum. Ayrancılar başta olmak üzere tüm ilçenin çektiği sıkıntıyı dile getirin genel müdürlükte.

AYRANCILAR JANDARMASI TAKDİRİ HAK EDİYOR

Ayrancılar Jandarma Karakolu’nu tutabilene aşk olsun. Ne zaman gitsem karakol komutanı da dahil olmak üzere sürekli görevdeler. Son bir ayda onlarca başarılı operasyon gerçekleştirdiler. Özellikle mültecilerle ilgili olan kısım ise ayrı bir haber konusu olmalı. Yüzlerce kişinin hayatını kurtardılar. Yakalandıklarını duyduğumda hemen karakola koştuk. Haliyle içeriden görüntü almamız yasak olduğu için karakola giremedik ama bahçede sığınmacıları net izleyebiliyorduk. Askerlerin sığınmacılara olan ilgisi duygusal bir yapım olsa gözlerimi yaşartacaktı. Her biriyle ayrı ayrı ilgilenen askerler, onların tüm ihtiyaçlarını gideriyordu. Asker dediğime bakmayın. Bildiğiniz üzere Ayrancılar’daki karakol üst düzey askerlerden oluşuyor. Yani en düşük rütbeli asker uzman on başı. İyi de bir disiplin ve yönetim olunca haliyle başarılı işlemler de gerçekleşiyor. Mesela artık “Ayrancılar’a polis karakolu kurulsun” diyen kalmadı. Oysaki çok değil daha bir yıl önce bunun haberlerini yapıyorduk. Hemen hemen her saat araçlar devriye geziyor. Devriye sadece Ayrancılar’da değil Yazıbaşı, Pancar, Yoğurtçular, Demirci, TOKİ ve daha birçok yerde sıklıkla yapılıyor. Ayrancılar Karakol Komutanlığı’nın bu azmi gerçekten beni sevindirdi. Vatandaşı da sevindirmiş olmalı ki geçen gün TOKİ’de uygulama yapan jandarmalara bir vatandaş, “Sayenizde artık rahat uyuyoruz” dedi. Eee bir asker için de duyulacak en güzel şey bu değil mi?

YENİ GAZETE HAYIRLI OLSUN

Torbalı Türkiye’de basın sektörünün en gelişmiş olduğu ilçe. Hatta birçok ili de bu konuda geride bıraktığını düşünüyorum. Birçok ulusal gazeteye haberlerini gönderebilen bir ilçe basını var burada. Torbalı’da bulunan mevcut üç günlük gazete de ilçenin gündemine yön vermeyi fazlasıyla başarıyorken, 4. gazete olan Torbalı Postası yayın hayatına başladı. Haftalık olarak yayınlanan gazeteden sonra bir gazetenin daha kurulacağını duydum. Adı ve yönetim kadrosu da şekillendi gazetenin. Valla duyduğumda açıkçası sevindim. Hem ilçedeki gazetecilerin istihdamı alanı artacak hem de gazete ve gazeteciler arasındaki rekabet. Torbalı Sözcü isimli yeni gazetenin dün ofisini tuttuğunu öğrendim. Gazeteci Televizyoncu Bülent Eryılmaz finansörlüğünde çıkacak olan gazetenin genel yayın yönetmenliğini de Halis Koç yapacak onlarla birlikte Yücel Taşkın da yer alacak. Kalemi güçlü olan Halis Ağabey’in bu gazeteyi ilçede iyi yerlere getireceğine inanıyorum. Gazetenin günlük yayınlanacak olması ise en güzel gelişmelerden biri. Umarım beklenilen gerçekleşir. Ben de bu vesile ile yeni gazeteye hayırlı olsun demek istiyorum. Bol bol okurları olur inşallah.

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web