Büyük Torbalı

Milyar kere Evet!

MHP İlçe Başkanı Muhammet Oral, ‘Neden Evet’ dediklerini madde madde sıraladı. 16 maddede ‘neden evet’ sorusunun cevabını veren Oral, oldukça kararlı mesajlar verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Milyar kere Evet!
152 Görüntüleme
01 Mart 2017 - 13:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

16 Nisan’dan yapılacak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin referandum kapsamında siyasi parti teşkilatlarında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Referandumda ‘Evet’ oyu vereceğini açıklayan ve geçtiğimiz günlerde propaganda sürecini başlatan MHP’nin İlçe Başkanı Muhammet Oral, önceki gün bir açıklama yaparak ‘Neden Evet’ dediklerini madde madde sıraladı. 16 maddede ‘neden evet’ sorusunun cevabını veren Oral, önemli mesajlar verdi.

TOPLUMSAL MUTABAKAT
İşte MHP İlçe Başkanı Muhammet Oral’ın ‘Neden Evet’ sorusuna 16 maddede cevabı:
-Halkın %26’sının oyuyla 363 milletvekili çıkartan ve doğası gereği bölünmeyi ötekileştirmeyi, sadece benim adamım olsun diyen bir sistemden ülkeye hayır gelmeyeceği için evet!
– Halkın %51’nin oyunu almayan kimse hükümet kuramayacak, bu durum hükümet olmak isteyen kim varsa halkın en az %70’ni kucaklamak zorunda kalacak bu durum ötekileştirmeyi bitirip toplumsal mutabakatı zorunlu kılacak bunun için evet!
– Bugün %14 oyu nüfus politikasıyla elde eden HDP 10 yıl sonra bu politikayla %18-20 bandına oturacak ve HDP’siz bir hükümet modeli düşünülemeyecek. HDP ve nüfus politikasını tarihe gömmek için evet!
– Secim sonuçları sonrası ortaya çıkan 3 ila 6 ay hükümetsiz kalan bir Türkiye hele de bölgesel gelişmeler göz önüne alındığında son derece risklidir. Bu durumu ortadan kaldırmak için Evet!

DAHA YETKİLİ MECLİS
– Meclis ilk defa HSYK’ya üye seçecek hakim ve savcıları bu noktada yetiştirip ülkenin en kritik durumu olan HSYK’yı ele geçirmek için HSYK seçimlerinde kullanan cemaat, ideoloji ve dış destekli yapıların ülkedeki faaliyetleri ellerinde patlayacak.
– Şu an meclisi istediği an fesih edep erken seçime götüren ve kendisine hiç bir şey olmayan cumhurbaşkanı gidecek yerine meclisi fesih ettiğinde kendisini de fesih etmiş olan ve bir dönemi de bitmiş sayılan daha sorumlu bir cumhurbaşkanı gelecek.
– Şu an 550 milletvekilinin 413’ünün oyu ile ve sadece vatana ihanetten yargılana bilen cumhurbaşkanı gidecek yerine 600 vekilin 400’ünün oyu ile her konuda yargılanabilen bir cumhurbaşkanı gelecek.
– Hükümet kurmada sınırsız yetkisi olan, istediği hükümet kurma görevini verip, istediği partiye vermeyen dilerse dışarıdan Demirel’in yaptığı gibi başbakan ataya bilen cumhurbaşkanı gidecek yerine halkın %51’nin mutabık kaldığı bir cumhurbaşkanı gelecek.

ÜLKÜM İÇİN, ÜLKEM İÇİN…
– 1960’da kimlerin yaptığı herkesçe bilinen, darbecilerin getirdiği ‘ülke adına yasama ve yürütme yetkileri Başbakan’a aittir, terimi son bulacak’ çift başlılık için getirilen bu madde kaldırılacak 1924 Atatürk’ün Anayasası’nda olduğu gibi yasama ve yürütme cumhurbaşkanına verilecek
– Önümüze 2 sandık gelecek Cumhurbaşkanı’nı ayrı vekilleri ayrı oylayacağız bu durum tabana daha çok çalışan vekilleri tabana daha çok çalışan vekilleri tabanı daha çok dinleyen siyasi parti genel merkezlerini beraberinde getirecek.
Her Hayır’ında haklı çıkmış lider bu sefer Evet diyor sadece bunun için bile evet!
– Bugün ki sistemi; yani ”82 Anayasası’nı” asla kabul etmiyorum Bunun için evet!
– Ülküm için evet, ülkem için evet, Cumhuriyet İçin evet! Habur yaşanmasın diye evet, Cemaatler ülkeyi sarmasın diye evet!

ÜLKESİNDEN BAŞA DERDİ OLMAYAN LİDER İÇİN…
– 3 aylık 6 aylık ortalama 2,5 yıllık hükümetler ülkeye hiç bir şey katamaz bunun için evet !
– 1924 ve 1960 yılları arasında uygulanan ve Türkiye’nin en çok gelişmesine vesile olan Cumhuriyet’in kurucu Anayasa’sı darbeciler ve abd tarafından delik deşik edilip 1960’ta günümüze değiştirilen öz ve hakiki Anayasa’mız 1924 anayasasına en yakın anayasa olması nedeniyle evet!
– Hükümetin anahtarını ABD’den değil Türk Milleti’nden alabilen, yerli politikalardan başkasına asla dönmeyecek olan bir cumhurbaşkanına evet! Kısacası, bugüne kadar bizi hiç mahcup etmemiş, her defasında haklı çıkmış ülkesinden başka derdi olmayan liderimi Devlet Bahçeli için Milyar kere evet.!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web