Büyük Torbalı

Minik Ada’nin çocuk parkinda ölümsüzlesecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Minik Ada’nin çocuk parkinda ölümsüzlesecek
305 Görüntüleme
08 Nisan 2010 - 22:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtigimiz yil vefat eden ve organlari 6 kisiye hayat veren minik Ada’nin ismi, babasinin girisimi ile çocuk parkinda ölümsüzlesecek. Ada Yagmur, Alp Parki’nin yapim çalismalarina baslandi

GEÇTIGIMIZ yil geçirdigi rahatsizlik sonucunda Ege Universitesi Hastanesine kaldirilan ve ameliyat edilen Arda Yagmur Alp Agustos ayinda yasam mücadelesini kaybetmisti. 3,5 yasindaki kizla-rini kaybetmenin acisini yasayan aile kizlarinin adinin bir parka verilmesi için belediyeye basvuruda bulunmustu. Belediye meclisinde minik Ada’nin adinin yapilacak olan bir parka verilmesi kararlastirilmisti. Geçtigimiz haftalarda Ada Alp Parki’nin yapim çalismalarina baslandi.

PARK YAPILIYOR

TORBALI’DA yasayan insa-at mühendisi Deniz Alp ile ögretmen Hayal Alp’in kizlari Ada, 22 Temmuz gecesi ani-den kusmaya basladi. Aile, tek çocuklarini hemen Dokuz Eylül Universitesi Tip Fakül-tesi Hastanesi’ne götürdü. Ilaç verilen minik Ada, evine gön-derildi. Alp ailesi, kizlarinin evde yeniden kusmasi ve karninda sislik olmasi üzerine Torbali Tip Merkezi’ne gitti. Ultrason çekilen minik Ada, bagirsak dügümlenmesi ola-bilecegi endisesiyle Ege Uni-versitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Aile, Izmir’e giderken yolda kizlarinin nefes almadi-gini fark etti. Ege Universite-si Hastanesi’nde hemen ame-liyata alinan minik Ada’nin beynine oksijen gitmedigi ve ödem olustugu anlasildi. Ak-cigerleri de çalismayan minik Ada, günlerce solunum ciha-ziyla yasatildi. Ada verdigi yasam mücadelesini geçtigi-miz yil Agustos ayinda kay-betti. Minik Ada’nin adinin verilecegi bir parka ölümsüz-lesmesi için geçtigimiz aylar-da Torbali Belediyesi Mecli-sinde karar alinmisti. Geçtigi-miz haftalarda baslanan çalismalar devam ediyor.

OYUN GRUPLARI

3,5 yasindaki kizini kaybet-menin acisini yasayan baba Deniz Alp ve Torbali Beledi-yesi isbirligiyle Sadik Ileri Bulvarina Ada Yagmur Alp Parki yapiliyor. Çalismalarin devam ettigi parkta farkli yas gruplari düsünülerek bir alan hazirlaniyor. Farkli yas grup-larindaki çocuklar için oyun gruplarinin bulundugu parkta ailelerinin de oturup dinlene-bilecekleri yerler bulunacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web