Büyük Torbalı

Müdür, velileri evinde ziyaret edecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Müdür, velileri evinde ziyaret edecek
420 Görüntüleme
09 Şubat 2010 - 23:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Önceki gün görevine baslayan Yedi Eylül Ilkögretim Okulu Müdürü Ahmet Alabay, okuldaki sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere agirlik verilecegini belirterek ögretmen ve velinin birlikte hareket etmesini saglayan çalismalar yapacaklarini ifade etti.

2009-2010 egitim-ögretim yi-linin ikinci yarisinin baslama-siyla birlikte yeni okul müdür-leri göreve basladi. Görev yer-lerine yeni atanan müdürler arasinda Ayrancilar Çok Prog-ramli Lise, Torbali Anadolu Li-sesi, Ahmetli Ilkögretim Okulu, Yazibasi Ulugbey Ilkögretim Okulu, Mustafa Çoban Ilkögre-tim Okulu, Cumhuriyet Ilkög-retim Okulu ve 7 Eylül Ilkög-retim Okulu müdürleri bulunu-yor. Yeni baslayan okul müdür-lerinden 7 Eylül Ilkögretim Okulu müdürü Ahmet Alabay ile okulda öncelik verilecek konular hakkinda konustuk.

SOSYAL ETKINLIKLERE AGIRLIK VERECEGIZ
7 Eylül Ilkögretim okulunun öncelikli sorununun ögrencile-rin baska okullara kaçmasi ol-dugunu belirterek bunun önlen-mesi için öncelikle okuldaki sosyal, kültürel ve sportif faali-yetlere agirlik verilecegini be-lirterek ögretmen ve velinin birlikte hareket etmesini sagla-yan çalismalar yapacaklarini söyleyen Alabay “Okulumuzun basarisini arttirmak için ögret-men ve veli isbirliginin saglan-masi çok önemli. Bu nedenle öncelikle bunu olusturmaya ça-lisacagiz. Yine ögrencilerin ba-sarilarinin arttirilmasinda önemli bir faktör olan ve veli-lerin okulla daha yakindan ilgi-lenmelerini saglayacak ev ziya-retlerimize baslayacagiz. Ög-rencilerimizin SBS’ye katilma-larini arttirmak da hedeflerimiz arasinda yer aliyor. Tiyatro, kermes, geziler, siir dinletileri, turnuvalar gibi etkinliklere agirlik verecegiz” dedi.

FIZIKI KOSULLAR IYILESTIRILECEK
ÖGRENCILERIN basarisinda uygun sartlarda egitim görül-mesinin de çok büyük etkisi oldugunu belirterek bu nedenle de okulun fizikî durumunun iyilestirilmesi yönünde de ça-lismalar yapacaklarini söyleyen Alabay “Bunlar arasinda da Atatürk Kösesi’nin yapimi, okul girisinin yeniden yapilma-si, okul bahçesindeki sadirva-nin yenilenmesi, kantin binasi-nin resimlerle güzellestirilmesi, okul çatisinin tamiri ve olukla-rin yenilenmesi, bahçedeki su biriken yerlerin onarilmasi, bahçeye bank ve masa konul-masi ve beden egitimi için spor malzemelerinin temin edilmesi bulunuyor. Ayni zamanda en az 2 derslikli ana sinifinin yapimi ve okul bahçesinde bulunacak olan teknoloji tasarim ve görsel sanatlar için derslik yapimini da 2010-2011 ögretim yilina yetistirmeyi planliyoruz” dedi.

OYMAK BASI MUDUR
AHMET Alabay 1965 yilinda Karaman ili Ermenek ilçesinde dünyaya geldi. Ilkögrenimini Ayrancilar Ilkögretim Okulu’n-da tamamlayan Alabay ortaög-renimini ise Izmir Atatürk Lise-si’nde tamamladi. Ege Univer-sitesi Edebiyat Fakültesi Cog-rafya bölümü mezunu olan Alabay ilk olarak 1991 yilinda sinif ögretmeni olarak Mardin Kiziltepe de göreve basladi. Daha sonra 1997 yilinda Mar-din Lisesi’nde cografya ögret-meni olarak görev yapan Ala-bay, 1998 yilinda Aydin ili Ye-nipazar ilçesinde bulunan Ka-racaören Ilkögretim Okulu’nda sosyal bilgiler ögretmeni olarak göreve basladi. 2001 yilinda ayni okulda müdür yardimciligi görevini yaptiktan sonra 2004 yilinda okul müdürü olarak atandi. 2005 yilinda yapilan Kariyer Basamaklari Yükselme Sinavini kazanarak Uzman Ög-retmen oldu. 2008 yilinda Tor-bali Özbey Ilkögretim Okulu’-nda sosyal bilgiler ögretmeni olarak göreve baslayan Alabay, 2009 yilinda okul müdürleri için yapilan sinava katilip ka-zandi ve 3 Subat 2010 tarihinde 7 Eylül Ilkögretim Okulu’nda müdür olarak göreve basladi. Oymak basi kursuna katilan Alabay Ilçe Izci Kurulu’nda Oymak Basi olarak da görev yapiyor. Alabay, evli ve 2 ço-cuk babasi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web