Büyük Torbalı

Müftülüge kaynana sikâyeti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Müftülüge kaynana sikâyeti
244 Görüntüleme
01 Mart 2010 - 23:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Müftülük’te açilan Aile Irsad Bürosu’na ilgi yogun. Torbali Bürosuna basvurularda öne çikan problemlerin basinda gelin-kaynana anlasmazliklari, aile içi siddet ve esler arasindaki iletisim bozukluklari geliyor

DIYANET Isleri Baskanligi ta-rafindan olusturulmaya basla-nan Aile Irsat ve Rehberlik Bü-rosu geçtigimiz hafta Torbali’-da hizmet vermeye basladi. Hafta içi 5 gün 14:00-16:00 sa-atleri arasinda görevlendirilen Kuran Kursu ögretmenleri tara-findan kendilerine basvuran vatandaslar basta dini ve ailevi konular olmak üzere her konu-da bilgilendiriliyor. Günde 2 görevlinin bulundugu büroda Persembe günleri de Ilçe Vaizi Ibrahim Ceyhan basvuran er-keklere bilgi veriyor. Izmir Il Müftülügü Merkez Vaizi ve Iz-mir Il Müftülügü Aile Irsat Bü-rosu Torbali Ilçesi Sorumlusu Serpil Basar, dün bu büroda halka hizmet verecek egitmen-lere egitim verdi. Torbali büro-suna basvurularda ilk öne çikan problemlerin basinda gelin kaynana anlasmazliklari, aile içi siddet ve esler arasindaki iletisim bozukluklari geliyor.

1 HAFTADIR HIZMET VERIYOR
TORBALI bürosu, Izmir’deki Aile Irsat ve Rehberlik bürola-rinin 17’incisi. Öncelikli olarak aile problemleri ve son yillar-daki bosanmalarin artmasi ile baslanilan bu çalismada aile huzuru esas aliniyor. Yasanan aile sorunlarina dini açidan na-sil çözüm üretilebilecegine dair degerlendirmeler yapiliyor.
Aile Irsat Bürolariyla aile prob-lemlerinin nasil çözülebilecegi-ne dair kurumsal destek verilir-ken diger resmi kurumlarla da isbirligi içinde çalisiliyor. Tor-bali’da yaklasik bir hafta önce hizmet vermeye baslayan büro-da ilk olarak gelin kaynana an-lasmazliklari, aile içi siddet ve esler arasindaki iletisim bozuk-luklari ön plana çikiyor.

BOSLUK DOLDURMAYA ÇALISIYORUZ
SERPIL Basar ön plana çikan bu sorunlarin temelinde top-lumsal çözünme ve ahlaki deje-nerasyonun bulundugunu belir-terek “Ailenin çevresinde bu-lunan akraba ve komsu halkasi zayiflamis durumda. Bu neden-le sorunlariyla bas edemez hale gelenlere biz rehberlik servisi-mizle yardimci olmaya ve bu boslugu doldurmaya çalisiyo-ruz. Deger üzerine kurulu bir yapimiz olmak zorunda. Bu bilinç olmayinca da deger üze-rine kurulamayan bir ailenin birbirinden kopmasi çok çabuk oluyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web