REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Müftülük’ten aile danisma bürosu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Müftülük’ten aile danisma bürosu
354 Görüntüleme
16 Şubat 2010 - 23:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Alevi problemlerle ilgili hizmet verecek Aile Irsat Rehberlik Bürosu bu hafta içerisinde faaliyete baslayacak. Kuran Kursu ögretmenleri tarafindan basvuran vatandaslara basta dini konular olmak üzere her konuda bilgi verilecek

MUFTULUK tarafindan ya-pilan çalismalarda bayanlara büyük önem veriliyor. Bayan-larin kullanimi için bütün ca-milere abdest alabilecekleri yer ve lavabo yapimi bayan-lar için yapilan çalismalarin basinda geliyor. Müftülük tarafindan engelli vatandaslar da unutulmuyor. Bir çok ca-minin lavabolari da engelli vatandaslara uygun olarak dizayn edilmis durumda. Ayrica Alpkent Camisinde de engellilerin rahatlikla camiye girmelerini saglayacak engel-li yolu da yapilmisti. Tüm bu çalismalarin ardindan ailevi problemlerin çözülmesi için Aile Irsat Rehberlik Bürosu bu hafta içerisinde faaliyete baslayacak. Hafta içi 5 gün 14:00-16:00 saatleri arasinda görevlendirilen kuran kursu ögretmenleri tarafindan ken-dilerine basvuran vatandaslar basta dini konular olmak üze-re her konuda bilgilendirile-cek. Günde 2 görevlinin bu-lunacagi büroda Persembe günleri de Ilçe Vaizi Ibrahim Ceyhan basvuran erkeklere bilgi verecek.

SORUNLARA ÇÖZUM BULMAYA ÇALISACAGIZ
TORBALI’DA Ilçe Müftülü-güne yapilan basvurulardan ailelerle ilgili çok ciddi prob-lemler oldugunun anlasildi-gini belirten müftü Akpinar, bu problemlerin büyük bir kisminin dinin yanlis anlasil-masi ya da dogru anlasilma-masindan kaynaklandigini söyledi. Bu kapsamda Diya-net Isleri tarafindan çalisma-lar yapildigini ve sonuç olar-ak ilçe müftülük binasinin ze-min katinda Aile Irsat Reh-berlik Bürosu’nun tamamlan-digini söyleyen Mehmet Ak-pinar, “Bu büromuzun eksik-liklerini tamamlamak üzere-yiz. Yapacagimiz toplantinin ardindan bu hafta içerisinde ilçe halkina hizmet vermeye baslayacagiz. Isteyen vatan-daslar bizzat gelerek dinle il-gili ya da herhangi bir konu-da sorulari varsa buradaki görevlilerden cevap alacaklar. Eger görevli arkadaslarimizin çözemeyecekleri sorunlar varsa hep birlikte çalismalar yapip sorunlarini çözüme ulastiracagiz. Bayan görevli-lerle rahat konusamayan er-kekler için de Persembe gün-leri ilçe vaizi görev yapacak” dedi.

INSANLAR BOSLUKTA KALDI
ILÇEDE sokaga bakildiginda herkesin dimdik yürümesine ragmen içinde birçok firtina-lar koptugunu söyleyen Akpi-nar “Aslinda bütün problem-lerin ve intiharlarin temelinde maddi sikintilarin yasandigi söyleniyor. Fakat bütün prob-lemlerin kaynaginda insanla-rin boslukta kalmasi var. Yol-da yürüyen bir insanin içinde ne firtinalar koptugunu bile-miyoruz. Faaliyete yeni bas-layacak olan bu büromuzda ilçe halkinin sorunlarini ne kadar azaltabiliriz ve onlari ne kadar aydinlatabiliriz diye ugrasacagiz” dedi. Bütün ca-milerde namaz vakitlerinden önce ya da sonra imamlar ta-rafindan okunan ayet ve ha-dislerin halkin bilinçlenme-sinde önemli bir yere sahip olduguna da deginen Akpinar, bu uygulamadan Torbalilila-rin çok memnun oldugunu söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web