Büyük Torbalı

Müslüm Gürses hayranligi hayatini kapladi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Müslüm Gürses hayranligi hayatini kapladi
281 Görüntüleme
25 Mayıs 2011 - 20:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Mahallesi’nde “Müslümce Kuaförü” isleten Yalçin Cantürk, koyu bir Müslüm hayrani. Genç adamin oglunun ismi “Müslüm” ve dükkâninda özel Müslüm Gürses kösesi var.

TORBAKENT Sitesi’nde kuaförlük yapan Yalçin Cantürk’ün dükkâninin ismini okuyanlar ilk önce sasiriyor, daha sonra dükkânin isminin hikâyesini ögrenmek için içeri giriyor. Müslümce Kuaförü’nü isleten Cantürk, koyu bir Müslüm Gürses hayrani. Çocukluk yillarindan bu tarafa dinledigi bütün sarkilarda Gürses var. Bu hayranligi onun is hayatina, hatta aile hayatina kadar uzaniyor. Oglunun ismini de Müslüm koyan Cantürk, Müslüm Gürses’in ilk kasetinden son kasetine kadar bütün hepsini kolleksiyon haline getirmis ve bütün sarkilarini ezbere biliyor. Cantürk, “Gençler bazen bana gelip ‘Abi neden kollarinda vücudunda faça veya jilet izi yok’ diyorlar. Babayi dinlemek kendini dogramak degildir. Onu psikopat insanlar yapar. Ben onun sesini, yorumunu, kisiligini, efendiligini seviyorum. Müslümcü demek kendini jiletleyen demek degildir. Onu dinledigim de bütün her seyi unutuyorum. Sarkilarinda kendi hayat hikâyemi buluyorum” dedi.

OGLUNUN ISMI DE, IS YERININ ISMI DE MUSLUM

TORBALI Mahallesi’nde Müslümce Kuaförü’nü isleten Yalçin Cantürk (40)koyu bir Müslüm Gürses hayrani. 1 ay önce hizmete açilan kuaföre gelenler dükkanin ismini ilk gördügünde sasiriyor ve ardindan neden böyle bir isim kullandigi için Cantürk’e sorular soruyorlar. Müslüm Gürses’in tas plaklarindan kasetlerine kadar hepsinin kolleksiyonunu yapan Cantürk, Gürses’e duydugu hayranligi ise “Kelimeler ile tarif edemem” diyor. Dükaninin isminden ziyade oglununda adini Müslüm koyan genç hayranin dükkaninin içerisinde özel olarak “Müslüm Gürses Kösesi” bile bulunuyor. Kösede Gürses’in resimleri 130 tane kasedi, 20 tane tas plagi bulunuyor.
BIR SARKI ILE MUSLUM GURSES HAYRANI OLDU

1983 yilinda girdigi berberlik mesleginde çiraklik yaparken Müslüm Gürses’in “Acimasiz Dünya Ne Fayda” isimli sarki-sini dinledigi günden itibaren hayranligim basladi” diyor Yal-çin Cantürk. Daha önce Erzin-can’da birçok kez dükkan aç-tigini ismini Müslüm koymak istedigini söyleyen Cantürk: “Erzincan’da is yerleri açtim ama ismini bir türlü Müslüm ko-yamadim. Yakin çevrem hep tepki gösterdi. Bundan dolayi bu hayalimi burada gerçeklestir-dim” dedi. Müslüm Gürses ile her bayramda ve özel günlerde görüstügünü söyleyen Cantürk, sözlerini söyle sürdürdü: “Ben onun Türkiye’deki en iyi ve en çok seven hayraniyim. Konser-lerine hep gittim. Kendisi ile telefonlarda özel günlerde gö-rüsüyorum. Bu isyerini açarken yine yakin çevrem ‘Sana dava açar’ dediler. Bende esi Muhte-rem Nur Hanim’i aradim ve mü-saade istedim. Çok memnun ol-dular” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web