REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ne soför memnun ne de tamirci!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ne soför memnun ne de tamirci!
209 Görüntüleme
26 Şubat 2010 - 23:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Araç sahipleri Atatürk Sanayi Sitesi’ndeki bozuk yollarin alt takimlara zarar vermesinden yakinirken, tamirciler de ayni dertten muzdarip. Oto tamircisi Tevfik Günay, vatandasin tamir için bile bu yollari kullanip Sanayi’ye gelmek istemedigini söyledi

SANAYI esnafinin ve Torbali halki-nin en büyük sorunlarindan bir tane-si olan sanayi yollari esnafin islerini büyük oranda düsürüyor. 14 yildir Atatürk Sanayi Sitesi’nde otomobil tamirciligi yapan Tevfik Günay, özellikle kis aylarinda bozuk yollar nedeniyle alt takim problemleriyle gelenlerin sayisinin oldukça arttigini belirterek, yollar nedeniyle sik sik arizalar olmasina ragmen yollarin durumunun kötü olmasi nedeniyle kimsenin sanayiye girmek istemedi-gini söyledi. Esnaf, Torbali Beledi-ye Baskani Ismail Uygur’un “Sana-yi yollari yaz mevsiminde asfaltla-nacak” müjdesinin gerçeklesmesini bekliyor.

ARIZA ÇOK, GELEN YOK

TORBALI’NIN ara sokaklarinda bozuk yol sikintisi yasaniyor. Özel-likle halkin araçlarini tamir ettir-mek amaciyla gittigi sanayi sitesin-de büyük sikinti yasaniyor. Yollar-daki büyük çukurlar nedeniyle araç-larda sikça basta alt takimlarinda olmak üzere çesitli problemler mey-dana geliyor. Bu nedenle de sanayi-deki esnaf müsteri sikintisi çekiyor. Sanayi Sitesi esnaflarindan Tevfik Günay “Ulkemizde genel olarak hüküm süren ekonomik kriz herkesi oldugu gibi sanayi esnafini da olum-suz etkiledi. Buna bir de buradaki bozuk yollar nedeniyle kimsenin gelmek istememesi eklenince daha da zor durumda kaliyoruz. Bozuk yollar nedeniyle araci ariza yapan araç sahipleri aracini sanayiye getir-mek istemiyor. Çünkü burada bira-kin araçlarin gitmesini yürümekte bile zorluk çekiyoruz” dedi.

HATA USTAYA MAL EDILIYOR

SANAYININ yollari konusunda yil-lardir hiçbir çalisma yapilmadigina deginen ve böyle devam etmesi ha-linde çok sayida esnafin kepenk ka-patmak zorunda kalacagini söyleyen Günay “Özellikle kis aylariyla bir-likte alt takim problemlerinde bü-yük bir artis oldu. Sürücüler suyla dolan çukurlari fark edemiyorlar. Sonuç olarak da bize çesitli arizlarla geliyorlar. Fakat giderken sanayi içindeki çukurlar nedeniyle ayni ari-za tekrar oluyor. Bu durumda so-rumlu isi yapan ustaymis gibi görü-lüyor. Ustanin isini iyi yapmadigini düsünenler bir daha bu sanayiye ya da isini yaptirdigi yere gelmek iste-miyor. Su anda buradaki esnafin en büyük sikintilarindan biri olan yol sorununa bir an önce çözüm bulun-mali. Aksi taktirde sanayide esnaf kalmayacak” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web