Büyük Torbalı

O artık vekil babası

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
O artık vekil babası
1.520 Görüntüleme
21 Kasım 2015 - 8:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

13 yıllık siyaset hayatında ailesinden aldığı destek ile çok büyük işlere imza atan Mahmut Atilla Kaya Torbalı’yı Ankara’da temsil edecek. Atilla Kaya’nın babası Ünal Kaya, vekil babası olmanın nasıl bir şey olduğunu anlattı.

TORBALI’NIN tanınmış Mali Müşavirlerinden Ünal Kaya mütevazi kişiliği ve sempatikliği ile herkes tarafından seviliyor. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın babası Ünal Kaya oğlunun vekil olarak seçilip Ankara’ya gitmesinden dolayı tarif edilemez bir duygu yaşıyor. Oğlu ile her zaman gurur duyduğunu söyleyen Kaya, Atilla Kaya’nın bu günlere nasıl geldiğini gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Serkan Günbay’a anlattı.

1 Kasım seçimlerinin ardından oğlunuz milletvekili oldu. Kaya ailesi olarak nasıl bir duygu yaşıyorsunuz?

-Bu mutluluk ancak yaşanırsa anlaşılır. Herkese nasip olmayacak bir göreve geldi. AK Parti’ye katıldığı günden bu yana çok çalıştı. Bu süreçte eşi Pınar Kaya çok büyük destek verdi. Yoğun çalışma programına rağmen ailesine zaman ayırmasını bildi. Milletvekili olması ailesi olarak bizi mutlu etti, onunla gurur duyuyoruz. Yemin töreninde de kendisini yalnız bırakmadık. Kürsüye çıktığı an ki duygularımız anlatamam.

Sizin gözünüzden Atilla Kaya’yı tanıyabilir miyiz?

-Atilla çocukluk ve gençlik dönemlerinde de çok çalışkan ve hırslıydı. Tuttuğunu koparan biriydi. Kafasına koyduğu şeyi tamamlamak için çok büyük mücadele verir. Örneğin Üniversiteye hazırlanırken tercihinde sadece Ankara Hukuk Fakültesini yazdı. Orayı kazanarak eğitimini tamamladı. İşinde ve siyasette çok disiplinlidir. Bu nedenle de çok başarılı çalışmalara imza attı. Beceri ve ikna kabiliyeti çok yüksek. Hayatın zorluklarına dayanma gücü de çok fazla.

Atilla Kaya buralara gelinceye kadar neler yaşandı?

-Atilla 2 kere Belediye Başkanlığına aday oldu. Bazı şeyler nasipse olur. Nasip değilmiş olmadı. Ama buna rağmen mücadelesini bırakmadı. Seçimlerin ardından ‘kaybetti kaçtı’ diye dedikodular çıkardılar. Hiçbir zaman karamsar olmadı. Ben buradayım diye çıktı ve dimdik ayakta durdu. Buraya gelinceye kadar çok şeyler gördü. Ayak oyunları ile karşılaştı. Hiç düşünmediği insanlar çelme takmaya kalkıştı. Ama hiçbir zaman yılmadı ve emeklerinin karşılığını aldı. Burada AK Parti vefa örneği gösterdi. 2 kez Belediye seçimlerinde çalışan 7 Haziran’da gece gündüz demeden yaptığı çalışma görüldü ve emekleri mükafatlandırıldı. Atilla Torbalı halkının büyük desteğini aldı. Bu süreçte Özgür Erman Çağlar da desteklerini hiç esirgemedi. Çalışmalar nedeniyle iş hayatındaki boşluğu Özgür Çağlar doldurdu.

Örnek aldığı bir siyasetçi var mı?

-Siyasete AK Parti’de başladı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı kendisine hep örnek aldı. Binali Yıldırım’ın da başarılı siyasetini kendisine hep örnek alır. Atilla’nın buralara gelmesinde Binali Yıldırım’ın da büyük katkısı oldu. İkisi de birbirini çok seviyor. Frekansları tuttu, Binali Yıldırım Atilla’da bir ışık gördü ve 2. sıradan aday gösterdi.

Sizce Torbalı’nın çözülmesi gereken öncelikli sorunu nedir?

-Bence Torbalı’nın en önemli sorunlarının başında Kemalpaşa Kavşağı ve ilçeyi ikiye bölen köprüler var. Kemalpaşa Kavşağında acil bir çalışma yapılması gerekiyor. Küçük bir kazada trafik sıkışıyor, çileye dönüşüyor. İlçenin ikiye bölünmesine neden olan köprülerin yıkılması ve yer altına alınması da en güzel çalışma olur.

Ailesi Ankara’ya ne zaman taşınacak?

-Atilla ve ailesi Ankara’ya taşınmayacak. Torbalı’dan ve İzmir’den kopmamak için Ankara’ya taşınmayacaklar. Atilla Ankara’dan bir ev tuttu. Meclis toplantılarının olduğu günler Ankara’da kalacak diğer günler yine Torbalı’da olacak.

Oğlunuzu nasıl bir 4 yıl bekliyor?

Atilla’nın işi çok zor. Herkesin bir isteği var. İş isteyen, tayin isteyen, akrabası için sık sık arayanlar var. Elinden geleni yapacağına inanıyorum. Torbalı ve İzmir için çok güzel çalışmalara imza atacak. Yardım etmeyi seven birisi olduğu için elinden gelen bir şey varsa yapacağına inancım tam. Onu tanıyanlar da bunu iyi bilir zaten.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web