Büyük Torbalı

Ogluna usturasini miras birakacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ogluna usturasini miras birakacak
227 Görüntüleme
09 Nisan 2010 - 21:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 Emekli olmaya hazirlanan Pamukyazi’nin en eski berberi Osman Tuncer meslegi çiragi olan ogluna devredecek. Tuncer, bir babanin evladina  birakacagi en güzel mirasin meslek oldugunu söyledi

PAMUKYAZI Mahallesi’nin en eski berberlerinden olan Osman Tuncer, meslegini ogluna ögreti-yor. 29 yildir berberlik yapan 43 yasindaki Tuncer’in dükkânina Subasi, Torbali ve Saglik Köyü’n-den de müsteriler geliyor. Izmir-Aydin Karayolu üzerinde faaliyet göstermesi nedeniyle özellikle yoldan geçen kamyoncular da tras islerini burada gerçeklestiriyor. 5 yil sonra emekli olacagini ve dük-kâni oglu Ramazan Tuncer’e bi-rakacagini ifade eden Osman Tuncer, “Oglum 7 yildir yanimda çalisiyor ve meslegin en ince ayrintisina kadar ögrettim. O da benim gibi mesleginde çok iyi olacaktir. Bence bir babanin oglu-na birakacagi en özel miras ona meslek ögretmektir. Meslek altin bileziktir. Oglum isterse bu altin bilezigi ömür boyu kolunda tasir”

BU MESLEK  BITMEZ
500 yillik bir tarihe sahip olan berberlik meslegi, sonsuza kadar yasayacak mesleklerin basinda geliyor. Pamukyazili Berber Os-man’da bu meslegi çeyrek asirdir sürdüren, isin erbaplarindan. 1981 yilinda meslege atilan Tun-cer, 7 yildir ogluyla birlikte çali-siyor. Bu meslegin hiç bitmeye-cegini söyleyen Osman Tuncer, “Insanlarin basinda saç, yanakla-rinda sakal oldugu müddetçe berberlikte var olacaktir. Saç ve sakal trasi olmak temizligin de önemli islemlerinden biridir” seklinde konustu.

TEMIZLIK OLMAZSA OLMAZ

PAMUKYAZI’DA faaliyet göstermesine ragmen Torbali, Subasi ve Saglik Köyü’nden bir-çok müsterisi olan, hatta nakliye-cilik yapan kamyonculari da tras eden Osman Tuncer meslegin ol-mazsa olmazinin temizlik oldugu-nu ifade etti. Tuncer, “Insanlar, tras olurken dis görünümünde çok büyük bir yere sahip olan saç ve sakal kesimini bizlere emanet ediyor. Bu nedenle meslegimizi icra ederken çok dikkatli, titiz ve temiz olmaliyiz. Ben ustamdan böyle ögrendim, çiraklarima da bunu ögretiyorum. Bu meslekte ögretilen ilk sey temizliktir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web