Büyük Torbalı

ÖLUM AKIYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÖLUM AKIYOR!
198 Görüntüleme
19 Nisan 2010 - 22:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fetrek ve Çevlik’ten beslenen, yillardir fabrika atiklari ile zehirlenen K. Menderes’ten su içen 5 keçi öldü. Yüzlerce baligin kiyiya vurdugu nehir canli yasamini tehdit ediyor

FABRIKA atiklari ile kirlendigi sik sik gündeme gelen Küçük Mende-res’in içinden geçtigi Göllüce Ma-hallesi’nde adeta çevre katliami yasaniyor. Nehrin fabrika atiklariyla kirlenmesi nedeniyle binlerce balik telef olurken, doga da büyük zarar görüyor. Yasanan bu kirlilik nede-niyle, buradan su içen 5 keçi geçti-gimiz günlerde öldü. Mahalle Muh-tari  Ercan Gökden, Torbali, Tire, Ödemis, Bayindir ve Kiraz Belediye Baskanlarini göreve davet etti.

BASKANLAR ORTAK ÇÖZUM BULSUN

ÖDEMIS’IN Beydag mevkiinde do-garak Selçuk’ta Pamucak sahillerin-den denize dökülen 145 kilometre uzunlugundaki nehre, sanayi tesislerinden aritilmadan birakilan agir metaller ve kimyevi maddeler-den olusan atiklari karisiyor. Nehrin tasidigi atiklarla burada yasayan binlerce levrek, kefal, sazan ve yilan baligi gibi deniz canlilarini günden güne azalirken, kirlenen Pamucak denizindeki yasam ortami da gide-rek bozulmaya basladi. Küçük Men-deres sularinin gün geçtikçe daha çok kirlendigini ifade eden muhtar Ercan Gökden, “Kirlenen nehir nedeniyle ovadaki binlerce verimli tarim arazisi ölüyor. Yetkililerin bu-na bir önlem almasi gerekir. Nehir âdeta zehir saçiyor. Torbali, Tire, Ödemis, Bayindir ve Kiraz Belediye Baskanlarinin bir araya gelerek bu soruna bir çözüm bulmalari gerekir” dedi.

YUZLERCE BALIK KIYIYA VURDU

KOYU bir renge bürünen nehir su-yunda yasayan yüzlerce balik kiyiya vurdu. Bölgede agir bir kokunun hakim oldugunu ifade eden 60 yasindaki çoban Hüseyin Saglam, “Büyük bir katliam yasaniyor. 5 keçim öldü. Sahile vuran baliklarla oynayan çocuklar hastalik kapiyor. Bu durumun bir an önce sonlandiril-masi gerekir. Bu katliama seyirci kalinmamali” seklinde konusarak sözlerini tamamladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web