REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ölüye aidat borcu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ölüye aidat borcu
218 Görüntüleme
17 Ağustos 2010 - 22:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1991’de vefat eden Sabri Dursun’un Soförler Odasi’na 1998-2005 yillarina ait ödenmemis 855 TL aidat borcu için tebligat gönderildi.

KUSÇUBURUN Mahallesi’nde ikamet eden Ramazan Dursun’a geçtigimiz günlerde oldukça ilginç bir tebligat geldi. Torbali Soförler ve Otomobilciler Odasi’na kayitli olan ve geçtigimiz yillarda hayatini kaybeden baba Sabri Dursun adina gelen tebligatta 1998-2005 yillarina ait ödenmemis aidat borcu oldugu belirtiliyordu. Ancak isin garibi baba Sabri Dursun 1991 yilinda kanser nedeniyle hayatini kaybetmisti. Gecikme zammiyla birlikte 855 TL olan borcu ödemeyecegini söyleyen ogul Ramazan Dursun, babasinin mezari basinda cezaya tepki gösterdi. Dursun: “Kemikleri neredeyse çürümüs bir adama borçlu oldugu tebligati geliyor. Ayrica aidat borcunu ödemedigi dönemde zaten babam yasamiyordu” dedi.

1991 YILINDA ÖLDU 1998 YILINA AIT AIDAT GELDI

TORBALI Soförler ve Otomobilciler Odasi son günlerde, geçmis döneme ait ödenmemis aidat borcu olan üyelerine avukat araciligiyla tebligat gönderdi. Bunlardan bir tanesi de Kusçuburun’daki Ramazan Dursun’a gönderildi. Baba Sab-ri Dursun adina gönderilen tebligatta; “Uyesi bulundugunuz Torbali Soförler ve Otomobilciler Odasi’na ödemekle yükümlü bulundugunu aidatlari ve cezalarini ödemediginiz tespit edilmistir. Bu ihbar mektubunun tebellügünden itibaren 7 is günü içerisinde ödenmeyen aidatlar için icra takibi baslatilacaktir” deniyor.
Gönderilen tebligatta 1998-2005 yillari arasi toplam 18 aylik olan aidat borcunun toplami 239,94 TL olarak belirtiliyor. Zamaninda ödenmedigi içinde 615,93 TL gecikme zammiyla birlikte toplam borç 855,87 TL’ye yükseldi.

BABAMIN KEMIKLERI SIZLADI

BABASININ eski otobüs soförü oldugunu söyleyen Ramazan Dursun: “Babam uzun yillar soförlük yapti ve odaya üyeydi. Aidat borçlarini da zamaninda öderdi. Ancak geçtigimiz günlerde elimize gelen tebligatta 18 aylik aidat borcunun ödenmedigi yazliydi. Adeta sok olmustuk. Ancak isin ilginç tarafi ödenmeyen borcun dönemi 1998-2005 yillari arasi olarak belirtilmis. Babam o yillarda hayatta degildi. 1991 yilinda kanser nedeniyle babam hayatini kaybetmisti. Babamin neredeyse kemikleri yok oldu. Hakkimizi sonuna kadar arayacagi ve bu borcu da ödemeyi düsünmüyoruz. Çünkü bu babamizin borcu degil. Eger babam ölmeden önceki döneme ait borç olsaydi seve seve ödemeyi kabul ederdik” dedi.

Civa: Öldügünü nereden bileyim?

KONUYLA ilgili bir açiklama yapan Torbali Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskani Civa Ismail Akman: “Sabri Dursun öldükten sonra ailesi ölümünü odaya bildirmemis. Bu nedenle üyeligi devam etti. Biz de kanuni çerçevede aidatlarimizi almak zorundayiz. Bu nedenle aileye tebligat gönderildi. Onlara yardimci olmak için gecikme zammini da almamayi hedefliyoruz. Eger ödenmezse yasal prosedürde islem yapilacaktir” seklinde konusarak kurumunu savundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web