Büyük Torbalı

Önce bitirelim, sonra adini verelim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Önce bitirelim, sonra adini verelim
239 Görüntüleme
24 Ocak 2010 - 23:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GEÇTIGIMIZ hafta ani vefati ile tüm ilçeyi yasa bogan hayirsever Sezai Çetinel’in en büyük hayali olan Huzurevi’nin tamamlanmasi bu aci olay ile bir kez daha gündeme geldi. Çetinel, 10 yil önce projesi çizilen, yapimina 2006’da baslanan fakat 4 yildir tek bir çivi bile çakilmayan Huzurevi’nin bitirilmesi gerektigini her platformda dile getiriyordu. Çetinel ve arkadaslarinin 10 yil önce bugday tarlalarinda baslayan huz-urevi hayali, su anda ilçenin en önce-likli ihtiyaçlari arasinda.

4 YILDIR BITIRILEMIYOR
NUFUSU 120 bini bulan, Ege bölge-sinin en önemli sanayi merkezleri arasinda gösterilen, vergi rekortmen-ligi ile yüzlerce ilçeyi geride birakip 5 büyük il ile yarisan Torbali’da hu-zurevinin bulunmamasi en büyük ek-siklik olarak göze çarpiyor. 10 yil ön-ce dönemin Belediye Baskani Hasan Karatoklu ve Huzurevi Yaptirma Der-negi yöneticilerinden Sezai Çetinel’in girisimleri ile yeri belirlenen Torbali Huzurevi son olarak 4 yil önce Bele-diye Baskani Ismail Uygur’un katki-lari ile ancak 2 kat insaata ulasabildi. 4500 metrekarelik bir arazinin üze-rinde 1350 metrekare büyüklügünde yapilacak olan huzurevi, tam 150 ki-siyi barindirabilecek kapasitede.

TARLADA BASLAYAN HAYAL
FAHRI Alpaslan, Sezai Çetinel, Ce-mali Ay, Asuman Altinay ve Mustafa Park gibi ilçenin taninmis simalarinin öncülük ettikleri Huzur Evi Projesi için malî kaynak 2005 yilinda Torbali Belediyesi’ne ait bugday tarlalarin-daki gelirlerden saglandi. Ardinan 2004 yilinda Belediye meclisinden çikan karar dogrultusunda 4,5 dönümlük bir yer verildi.

HAYDI BASKAN
2004 yilinda göreve gelen Belediye Baskani Ismail Uygur 2006 yilinda Huzurevi’nin temelini atti. Merhum Çetinel ve arkadaslarinin tüm çaba-larina ragmen 4 yildir insaati durmus vaziyette. Büyük Torbali Gazetesi olarak, kaba insaati tamamlanan in-saatin tekrar baslamasi ve ardindan bu esere Belediye Meclisi’nce “Sezai Çetinel Huzurevi” isminin verilme-sini öneriyoruz. Torbalililar, Belediye Baskani Ismail Uygur’dan Sezai Amca’nin “En büyük hayalim” dedi-gi projeyi bitirmesini bekliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web