Büyük Torbalı

Önce can, sonra canan!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Önce can, sonra canan!
263 Görüntüleme
24 Şubat 2010 - 23:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yünden vazgeçmeyenler genellikle önce bebeklerine sonra kendilerine en son da eslerine kazak örüyor. Oya Tuhafiye’nin isletmecisi Oya Kara yün giyeceklerin her dönem revaçta oldugunu söyledi

KIS aylarinin vazgeçilmezi olan yün kazaklar bu yil hava sicaklik-larinin mevsim normallerin üze-rinde seyretmesi nedeniyle çok fazla ilgi görmedi. Modasinin hiçbir zaman geçmemesi nedeniy-le bayanlar kis aylarinda kendi ördükleri kazaklari giymeyi tercih ediyor. Fakat bu sene önceki yillara göre yün satislarinda artis yasanmadi. Hava sicakliklarina bagli olarak daha çok sal yapildi-gini ve bu nedenle de sal yapi-minda kullanilan iplere olan ilgi-nin fazla oldugunu söyleyen Oya Tuhafiye’nin isletmecisi Oya Ka-ra, 1 milyoncularin kendilerinin islerini olumlu yönde etkiledigini söyledi.

SAL IÇIN YUN ALIYORLAR
YAKLASIK 1,5 yildir tuhafiye sektöründe faaliyet gösteren Oya Tuhafiye Alpkent Mahallesi’nde Torbalililara hizmet veriyor. Özellikle yün çesitleri olmak üze-re iç giyim ve penye çesitleriyle müsterilerinin ihtiyaçlarini karsi-layan tuhafiye genis ürün yelpa-zesine sahip. Müsterilerin talep-leri dogrultusunda ürün yelpaze-sini genislettiklerini belirten Kara “Biz daha çok yün çesitlerimizle hizmet veriyoruz. Fakat zamanla ürün çesitliligimizi arttirdik. Hala da müsteri taleplerini degerlendi-riyoruz. Bu yil önceki yillara göre yün satislarinda hareketlilik ya-sanmadi. Hava sicakliklari mev-sim normalleri üzerinde olunca sadece soguklarin yasandigi bir-kaç hafta içinde yün satisimiz yo-gun bir sekilde gerçeklesti. Fakat genel olarak Torbalili bayanlarin vazgeçilmezi olan sallar bu yil da revaçta. Bu nedenle de daha çok sal yapiminda kullanilan ince ipler tercih ediliyor” dedi.

FIYATLAR GERILEDI
YUN fiyatlari uzun süreden beri neredeyse hiç degismezken bu yil artmasi gereken fiyatlarin geri çekildigini belirten Kaya “Gelen zamlar nedeniyle maliyetlerimiz sürekli artiyor. Fakat buna rag-men yün fiyatlari artmiyor. Yün fiyatlari 2 TL ile 3 TL arasinda degisiyor. Ancak buna ragmen birçok kisi yün alip kendisi örmek yerine hazir almayi tercih ediyor. Yünden vazgeçmeyenler de ge-nellikle önce bebeklerine sonra kendilerine en son da eslerine kazak örüyorlar” dedi.

BAYANLARIN URUN YELPAZESI ARTTI
BIRÇOK esnaf 1 milyoncularin islerini olumsuz etkilediginden yakinirken Oya Kara bu tazr yerlerin islerini olumlu yönde etkiledigini belirterek “Ilçede 1 milyoncularin ve çamasir depola-rinin sayisinin artmasi Torbalili bayanlarin ürün yelpazesinin artmasini sagladi. Oralarda ürün çesitlerini gören bayanlar gelip o ürünü bize soruyorlar. Biz de istenilen ürünleri temin edebiliyo-ruz. Böylece ürün çesitliligimiz sürekli artiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web