Büyük Torbalı

Önce kendinizi savunun!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Önce kendinizi savunun!
303 Görüntüleme
12 Ocak 2010 - 1:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Belediyesi isçilerinin ‘Tekel Isçilerine Destek’ yürüyüsüne katilmasi AK Parti ile Belediye’yi karsi karsiya getirdi. Söyler: Isçilerin sendikalari iptal ediliyor. 300 isçi çikarilirken neredeydiniz?

TEKEL’IN özellestirilmesini ve isçilerinin 4C’li sözlesmeye geçirilmesini protesto için Anka-ra’da 28 gündür eylem yapan Tekel isçilerine destek veren sendikalara ve Torbali Belediyesi isçilerine AK Parti Ilçe Baskani Hüseyin Söyler’den tepki geldi. Torbali Belediyesi’nin geçtigimiz hafta Belediye-Is sendikasina bagli isçilerin sendika ile sözlesmelerini feshetme-lerini istedigini, isçilerin buna ragmen kendi haklarini savunmak yerine Tekel isçileri için Meydan’a inmesine anlam veremedigini belirten Söyler, “Isçiler önce kendi hakla-rini savunsun. Sendikal haklari ortadan kaldirilirken ses çikarmayanlar simdi baska isçiler için meydana iniyor” dedi.

BELEDIYE’YI KINIYORUM
ISÇILERINI mitinge gönderen Torbali Belediyesi’ne de sert çikan Söyler, “Torbali Belediye Baskani Ismail Uygur, göreve geldigi günden bu yana yaklasik 300 isçi çikardi. Ancak bu sendikalar o gün sessiz kaldi. Torbali Belediyesi’ni kiniyorum. Ne kadar temizlik isçisi varsa, protesto günü belediye meydanina yigdi ve protestoya destek verdi. Ama kendileri yüzlerce isçiyi çikardiginda kimse sesini çikarmadi. Belediye isçilerinin tutumunu da anlamiyorum. Daha bir hafta önce Belediye yönetimi tarafindan Belediye-Is ile sözlesmeleri feshedildi. Isçilerin bütün sosyal haklari iptal ediliyor ama her nedense seslerini çikarmiyor. Torbali Belediyesi isçileri Tekel personelinden önce kendi haklarini savunsun” dedi.

AK Parti çalisma yemeginde bulustu
Her ay farkli bir ilçede toplanan AK Partili Büyüksehir Meclis Uyeleri Ocak ayi toplantisinda Gülizar Konukevinde düzenledi. Izmir milletvekili Taha Aksoy’un da katildigi yemekte gündem degerlendirildi

AK Parti Izmir Büyüksehir Belediye Meclis Uyeleri her ay düzenledikleri ‘Çalisma Yemegi’ için önceki aksam Torbali’da biraraya geldi. Her ay farkli bir ilçede gerçekles-tirilen çalisma yemeginde, ay-lik faaliyet çalismalari ele alindi. Gülizar Konukevi’nde düzenlenen yemege Izmir Milletvekili Taha Aksoy, Il Baskan Yardimcilari Mahmut Badem, Bülent Delican, Hami Karaca, Bayindir Belediye Baskani Mehmet Kertis, Bü-yüksehir Belediyesi Ak Partili meclis üyeleri, Torbali Ilçe Teskilati ve bazi partililer ka-tildi. Yemege, Ilçe Baskani Hüseyin Söyler’in sözleri damgasini vurdu. Söyler, Te-kel isçilerinin yaptigi eylemde belediye isçilerini meydana yigmasi nedeniyle belediyeyi kinadigini ifade etti.

SENDIKALARA TEPKI
BELEDIYE Meclis Uyele-ri’nden Adnan Yasar Görmez-in katkilariyla düzenlenen ye-mek Gülizar Konukevi’nde gerçeklestirildi. Yemege yak-lasik 50 kisi katildi. Yemegin ardindan mikrofonu eline alan Hüseyin Söyler’in konusmasi geceye damga vurdu. Tekel isçilerine destek için önceki gün düzenlenen yürüyüse des-tek veren Torbali Belediyesi isçilerini ve sendikalari agir bir sekilde elestiren Söyler, “Tekel isçileri, aldiklari maas konusunda hükümetin tüm iyilestirmelerine ragmen memnun olmuyor ve protes-tolarini sürdürüyor. Bunu an-lamak mümkün degil. Önceki gün ilçemizde de sendikalar araciligiyla buna benzer bir protesto oldu. Torbali Beledi-ye Baskani Ismail Uygur, gö-reve geldigi günden bu yana yaklasik 300 isçi çikardi. An-cak bu sendikalar o gün sessiz kaldi. Sendikalari iptal ediliyor. Ne kadar temizlik isçisi varsa, protesto günü belediye meydanina yigdi ve protestoya destek verdi. Ama kendileri yüzlerce isçiyi çikardiginda kimse sesini çi-karmadi. Belediye isçilerinin tutumunu da anlamiyorum. Daha bir hafta önce Belediye yönetimi tarafindan Belediye-Is ile sözlesmeleri feshedildi. Isçilerin bütün sosyal haklari iptal ediliyor ama her nedense seslerini çikarmiyor. Torbali Belediyesi isçileri Tekel personelinden önce kendi haklarini savunsun” dedi.

HALK BEGENMEZSE GÖNDERIR
HUSEYIN Söyler’in bu sitem dolu konusmasinin ardindan, söz alan Izmir Milletvekili Taha Aksoy, AK Parti’nin gö-rev yaptigi süreyi degerlen-dirdi. Aksoy, “Bence geride kalandan çok ileride ne var, bu çok önemli. 2002 yili sonrasinda ekonomimiz giderek güçlendi. Türkiye bölgenin gücü olmaya basladi ve aslina dönüyor. Güçlenen, büyüyen bir Türkiye, Avrupa Birligi içinde olumlu bir ge-lismedir. 7 yillik süre içeri-sinde ülkedeki özgürlük alani genisledi. Seçim geliyor, eger bizi begenmezse halk zaten gönderir. Bu yüzden amaci-mizdan hiç sapmadik. Ureten bir Türkiye’ye dogru gidiyo-ruz. G-20 ülkeleri arasinda krizde bankalara para ver-meyen üç ülkeden biridir Tür-kiye. OECD, yaptigi açikla-mada Türkiye’nin 2020 yi-linda en çok gelisme göste-recek ülkeler arasinda 1. sira-da. Bunlar tesadüf olamaz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web