Büyük Torbalı

Ortada direk var yandan geç

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ortada direk var yandan geç
253 Görüntüleme
06 Nisan 2010 - 22:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI Mahallesi Metropolis Caddesi üzerinde 2008 yilinda yapilan yol ye-nileme ve genisletme çalis-masi sonrasinda, 10 elektrik diregi adeta yol ortasinda kaldi. Yasanan bu durum tam 2 yildir çözülmeyi bek-liyor. Yol ortasindaki elekt-rik direkleri, araçlarin geçis-lerini tehlikeye atarken, kazalara da adeta davetiye çikartiyor. Mahalle muhtari Hüseyin Kuran bu durumun bir an önce çözüme kavustu-rulmasini istiyor.

2 YILDIR BEKLIYORUZ
TORBALI Belediyesi’nin geçtigimiz yillarda hayata geçirdigi yeni yollar açma veya dar olan yollari genis-letme çalismalari ilginç gö-rüntüler ortaya çikarmisti. Belediye, Metropolis Cad-desi’nin yolunu genisletince ortada kalan elektrik direk-leri araç sürücüleri için teh-likeli hale geldi. Eskiden dar bir alana sahipken, simdi yaklasik 10 metrelik bir yola kavustu. Genisletilen yolla-rin ortasinda kalan elektrik direkleri, yolun estetigine de gölge düsürüyor. Adeta bir refuj veya yol seridi gibi ortada kalan direkler, olasi bir kazaya da davetiye çika-riyor. Direklerin kaldirilmasi için belediye ve Tedas yetki-lilerine gerekli basvurulari yaptiklarini ifade eden Mu-rat Soydemir, “Genisletme çalismalarindan sonra elekt-rik direkler yol ortasinda kaldi. Her an kaza olmasin-dan korkuyoruz” dedi.

DIREKLER ÇALISMAYA GÖLGE DUSURUYOR
GEÇTIGIMIZ yil da bu ko-nu gündeme gelmesi sonra-sinda Tedas yetkilileri, konu için Il Müdürlügü’ne basvu-ru yapildigini ve gelecek ta-limat sonrasinda harekete geçilecegi belirtilmisti. Fa-kat aylar geçmesine ragmen herhangi bir adim atilmadi. Yol ortasinda kalan direkle-rin kazaya sebebiyet verdi-gini söyleyen Mahalle Muh-tari Hüseyin Kuran, “Direk-lerin yol ortasinda olmasi nedeniyle özellikle pazar günleri vatandaslar araçla-rini buraya park ediyor. Bu durum trafigin tikanmasina ve kazalarin yasanmasina neden oluyor. Araç sürücü-lerinin görüs mesafesini dü-sürüyor. Belediye çok güzel bir çalisma yapti ama maa-lesef Tedas’in tavri hizmete gölge düsürüyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
  • DOLAR
    -
    -
    -
  • EURO
    -
    -
    -
  • ALTIN
    -
    -
    -
  • BIST 100
    -
    -
    -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web