Büyük Torbalı

Oyumuz ‘Evet’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Oyumuz ‘Evet’
174 Görüntüleme
14 Mayıs 2010 - 21:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ANAYASA degisikligi teklifi, parti kapatma-larla ilgili madde hariç, TBMM genel kuru-lunda kabul edildi. Simdi teklif Cumhurbas-kani Abdullah Gül’ün onayina sunuldu. Yani büyük ihtimalle Temmuz ayinda sandik kuru-lacak. Türkiye’de “ezberler bozulmaya” de-vam ediyor. Gerçek demokrasi, milli iradenin gerçekten hakim olabilmesi yönündeki çalis-malar devam ediyor. Milletinden korkmayan, milletine tepeden bakmayan, milletine güven duyan ve milleti için var olan bir devlet di-zayn ediliyor.
Tabi ki bu kolay olmuyor. Statükocu zihniyet en siddetli direncini ortaya koyuyor. Millet dogruyu bilemez, biz onlarin adina dogrula-ra(!) karar veririz diyorlar. Bu dogrultuda her seyi tartisma konusu yapip, milletin kafasini bulandirmak istiyorlar. Hiç bir araya gelme-yecek olanlar bile bir araya geliyor. BDP-CHP-MHP omuz omuza darbe anayasasinin degismesine karsi çikiyorlar. Sirf bu iktidar yipransin, sirf degisim olmasin diye dün söy-lediklerini bugün inkar ediyorlar. Ancak olan bitenler milletin gözünün önünde oluyor.
Düsüncesiz ya, siyasi partilerin kapatilmasini zorlastiran maddeyi bile siyasi partilerin biz-zat kendi reddediyor. Tabi ki bu tavirlarinda CHP’yi anliyoruz. MHP’nin red oyu vermesi son derece manidardir. BDP ise en anlasil-masi zoru yapiyor. Ulusal basini takip ettigi-mizde en büyük elestiriyi BDP’nin aldigini görüyoruz. BDP ‘nin tabani da gayet sasirmis durumda. Darbelerde magdur olmus milliyet-çiler de son derece tepkililer tabi.
Millet bu konuda ki degerlendirmesini sandik önüne geldiginde yapacaktir. Tabi referandum sandigini milletin önüne getirmemek için de her çabayi harcayacaklar. Anayasa mahkeme-sine gidecekler. Ama sandik eninde sonunda bu aziz  milletin önüne konulacak. O zaman daha çagdas bir ülke için milletin iradesinin tesisi için milletin iradesinin üstündeki bürok-ratik oligarsinin kalkmasi için milletine ina-nan ve güvenen bir yönetim anlayisi için, hosgörülü ve insana insan oldugu için deger veren bir yaklasim için, üstünlerin hukuku degil hukukun üstünlügü için oyumuz “EVET” olacaktir. Saygilar…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web