Büyük Torbalı

Oyun

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Oyun
250 Görüntüleme
23 Haziran 2010 - 22:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

YUREKLERIMIZ yaniyor. Içimiz kaniyor. Vicdan sahibi her insan bu halde. Sehitler, ölümler, kan! Kavgadan kim, ne kazanabilir ki! Bu güne kadar kim ne kazanmis. Bu cografya dünyanin en hassas cografyasi. Tarih boyunca ne “OYUN”lar tertip edilmis. Ama bütün bu oyunlari bu cografyanin “Aziz milleti”i hep bozmus. Bunu da bozacak.
Sevgi
Baris
Kardeslik
Hosgörü
Tahammül
Anlayis
Bütün farkliliklarimiza ragmen “bir orman gibi kardesçesine” yasamisiz ve de yasamaya devam edecegiz. Öyle ya
Allah’imiz bir
Kitabimiz bir
Peygamberimiz bir
Vatanimiz bir
Bayragimiz bir
Geçmisimiz bir
Gelecegimiz bir
Böyle bin tane “Bir” imizi sayabiliriz. Tarih boyunca bütün oyun plancilari bu milletin bir olan “Degerlerini” asamamistir. Asamayacaklarda.
“En kesif ordularin
Yükleniyor dördü besi
Tepeden yol bularak
Geçmek için Marmara’ya”
Dedigi gibi
Mehmet Akif’in, dünyanin en modern silahlari ile dünyanin en büyük ordulari bu milleti maglup edememistir. Nedenini bu cografyanin insaninin yani “Türk milletinin” o ortak degerlerinde bulmuslardir. O ortak degerler yukarida saydigimiz ve sayamadigimiz binlerce “BIR” imizden mürekkep “Imanimizdir.” Bu aziz millet tarih boyunca en “KAHPE” en alçakça en kallesçe oyunlara gögsünü siper etmis hepsini de alt etmeyi basarmistir.
Dogu Anadolu’da Ermenilere, Bati’da Yunan’a, Marmara’da Ingiliz’e, Güneyde Fransiz’a, Italyan’a “Anadolu”nun her kösesinde ayni mevzide Türk, Kürt, Laz, Çerkez vb. bu millet omuz omuza mücadele verdi, sehit verdi, gazi oldu.
Hakkari’de 11 askerimizin sehit oldugu saldiriyi telefonuma gelen bir mesajla ögrendim. Mesaj, “Dag gibi gençlerimiz devrildi, gencecik filizlerimiz soldu. Yürekler yandi. Karakolumuzu basmislar askerlerimizi sehit etmisler” diyordu. Evet, bu mesaji yollayan Diyarbakirli bir genç kardesimizdi. Onun da yüreginin yandigi besbelliydi.
Birileri dügmeye basti. Kastedilen bu milletin kardesligi ve huzuru, güçlenen Türkiye’nin önünün kesilmesidir. Son 15 gündür olaylar artiriliyor.
Bu olaylarin artacaginin Genelkurmay Baskanligimiz da, Basbakanligimiz da açiklamisti. Yaklasan referandum ve sonrasi seçim öncesi bu olaylarin artacagini her mantikli ve sagduyulu insan tahmin ediyordu.
Bu terör sorunu 30 yillik bir sorun. Binlerce can, trilyonlarca para harcandi. Hemen hemen tüm siyasi partilerimiz bir sekilde bu 30 yilda iktidarda yer aldi. Hepsi bu sorunla muhatap oldu. Öncelikle sunu kabullenmeliyiz. Bu terör sorunu “Milli” bir sorundur. Bundan ucuzca ve adice siyasi çikar devsirmemeliyiz. Sehit cenazelerini siyaseten kullanmamaliyiz. Ne olur bu milletin ortak sorunu olan bu konu da bari el ele olalim. Oyuna gelmeyelim. Iktidari, muhalefeti bu batakligi kurutalim. Çözümü bulalim.
Bu kadar aci yetmez mi? Saygilar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web