Büyük Torbalı

Özbeklere “Kenesavar” tanitimi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Özbeklere “Kenesavar” tanitimi
724 Görüntüleme
04 Mayıs 2010 - 21:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sektöründe Avrupa’nin en önemli kuruluslarindan olan Chrysamed, önceki gün Özbekistan Harezm Eyaleti Valisi Shokir Beckhanov da aralarinda bulundugu üst düzey bir heyete ev sahipligi yapti

TURKIYE’NIN önde gelen kim-ya sanayi firmalarindan Chrysamed, önceki gün önemli konuk-larini agirladi. Özbekistan’dan gelen 16 kisilik heyet, üretilen gübre ve tarim kimyasallari ko-nusunda bilgilendirildi. Heyette Özbekistan Harezm Eyaleti Valisi Shokir Beckhanov basta olmak üzere Zirai ve Ticari Bir-lik Baskanlari, Sivil Toplum Ku-ruluslari yetkilileri ve Ticaret Odasi Birlik Baskanlari hazir bulundu. Önemli bir ticaret giri-siminin gerçeklestirildigi görüs-mede Izmir Ticaret Odasi Mec-lis Uyesi Bilal Dogan, AK Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Gör-mez, Ilçe Özel Idare Müdürü Süleyman Kaya, Orman Fidan-ligi Müdürü Hüsnü Özkaya, Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar, Meclis Baskani Abdulvahap Olgun da katildi. Fabrika Müdürü Sahin Duman, Özbek yetkililere ürettikleri ürünler hakkinda bilgi verdi.
Fabrikada basta kene olmak üzere karasinek, sivrisinek, karinca, hamamböcegi ve diger haserelere karsi ilaçlar yapiliyor. Insanlara karsi zehrinin düsük kene öldürücü ilaç için Saglik Bakanligi ruhsat verdi.

KATKIDA BULUNACAGIZ

AVUSTURYA’DA yasayan Türk isadami Makine Yüksek Mühendisi Yusuf Aktas`in 10 milyon euro yatirimla kurdugu fabrika, 2008 yilindan itibaren Torbali’da faaliyetlerini sürdürü-yor. Halk ve Çevre Sagligi Ilaç-lari, Veteriner ve Tarim Ilaçlari konusunda sektöründe Avrupa’-nin en önemli kuruluslarindan olan Chrysamed ürettigi ürün-lerin yüzde 90’ini yurt disina ih-raç ediyor. Pamuk, çekirdeksiz kuru üzüm, elma ve bugday üretiminde dünyada ilk siralarda yer alan Özbekistan pazarina ih-racat yapmak isteyen firma, ön-ceki gün bir grup Özbek heyeti agirladi. Fabrika Müdürü Sahin Duman, davetlilere fabrikayi gezdirerek üretilen ürünler hak-kinda bilgi verdi. Gerçeklestiri-len ürün tanitiminin ardindan Özbek heyeti onuruna yemek verildi. Yemekten önce kisa bir konusma yapan Duman, “Çift-çinin rekabet ederek bol ürün almasini saglayan emsalsiz ta-rim ilaçlari gübreler ve üretti-gimiz diger ürünlerle dünyanin en iyisiyiz. Burada ürettigimiz çevre ve halk sagligi ilaçlari, tarim kimyasallari, veteriner ilaçlari, mikrobiyal ve bakteri kültürlü organik ve inorganik gübrelerin yüzde 90’ini Avrupa ülkelerine ihraç ediyoruz. Bu ürünlerle Özbekistan Cumhuri-yeti’nin emsalsiz ürünlerinin randiman artislarina da katkida bulunacagiz. Bu ziyaret uzun soluklu, uygulamali ticari bir-liktelige dönüsecektir. Bu ne-denle Özbek heyete hosgeldiniz diyor, beliniz kuvvetli, basiniz sag olsun” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web