Büyük Torbalı

Parti Meclisinde Uzunbay sesleri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Parti Meclisinde Uzunbay sesleri
260 Görüntüleme
15 Aralık 2010 - 22:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kemal Kiliçdaroglu ve Sedat Uzunbay, son olarak Kiliçdaroglu’nun hafta sonu Izmir’e düzenledigi ziyarette görüsme imkâni buldu

GEÇTIGIMIZ hafta Izmir’de iki gün geçiren CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, CHP’nin Izmir ayagina olusturmak ve Izmir’deki ayrismalara son vermek için birtakim gizli görüsmeler yapmisti. Iste bu gelismelerin sonucu, CHP kulislerine bomba gibi düstü. Kulislerde dillendirilen iddiaya göre, CHP lideri Kiliçdaroglu’nun basta sivil toplum kuruluslari ve sendikalar olmak üzere birçok platformun temsilcileriyle görüstügü, onlara ‘Izmir CHP’de kimleri görmek istiyorsunuz?’ sorusunu yöneltip bu s-orulara aldigi cevaplari not tuttugu ve kurultay öncesi CHP PM listesinin Izmir ayagini buna göre sekillendirecegi ögrenildi. Izmir gezisinin ardindan Ankara’ya dönüsünde kurmaylarini toplayan Kiliçdaroglu’nun Izmir’e dair aldigi kararlarda Torbalili bir ismin geçtigi de siyasi kulislerde dillendiriliyor. Kiliçdaroglu’nun Izmir dosyasinda yer alan 21 kisinin arasinda Torbalili eski Izmir milletvekili Sedat Uzunbay’in adinin da geçtigi söyleniyor. Sedat Uzunbay için  Torbali ve civar ilçelerin gerek belediye baskanlari gerekse sivil toplum örgütleri, CHP Genel Baskani Kiliçdaroglu’na Izmir’den listeye alinmasi gereken  isimlerin basinda oldugunun açik olarak iletildigi, CHP liderinin de bu mesaja sicak bakip Uzunbay için PM’nin kapisini açtigi iddia ediliyor.

GÖREV VERILMEZSE KIRILMAM

PARTI Meclisi’ne girecegi yönündeki iddialarla gündeme gelen Sedat Uzunbay dün, Ankara’ya hareket etti. Cumartesi günü yapilacak Kurultay’da Tor-bali delegesi olarak oy kullanacak olan Sedat Uzunbay, yeni dönemin herkes için hayirli olmasini diledi. Genel Baskan Kemal Kiliçdaroglu ile ayni dönem mecliste vekillik yaptiklarini ve her zaman saygi, sevgi çerçevesinde bir iliskileri oldugunu söyleyen Uzunbay, Izmir ziyaretinde de genis bir sekilde görüsme imkâni bulduklarini ifade etti. Kendisinin, Kiliçdaroglu’dan Parti Meclisi’ne alinmasi gibi bir talebinin olmadigini söyleyen Uzunbay, partinin tüm organlarinda gururla görev yapacagini söyledi. Ayni zamanda yeniden milletvekili adayligi da gündemde olan Sedat Uzunbay, kendisine görev verilmemesi hâlinde hiçbir kirginlik duymayacagini söyledi.

CIDDI BEKLENTILER VAR

HAFTA sonu yapilacak kurulta-yin beklentisi içerisinde olan CHP seçmeni için Kurultay’in çok önemli oldugunu söyleyen Sedat Uzunbay, “Sayin Kiliç-daroglu, öyle görünüyor ki yeni bir kadro kuracak. Buna herkesin saygi duymasi gerekir. Herkesin ciddi beklentileri var. Biz de gerek Kurultay’in demok-ratik bir ortamda geçmesi gerek-se de partinin basarisi için üzeri-mize düseni yapmayi haziriz. Geçmiste oldugu gibi gelecekte de hiçbir zaman makam pesinde olmadik. Bizim tek amacimiz partimize ve halkimiza hizmet etmek.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web