Büyük Torbalı

Parti Okulu’nda mezun oldular

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Parti Okulu’nda mezun oldular
554 Görüntüleme
20 Ekim 2015 - 8:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP Parti Okulu ilk mezunlarını verdi. ‘Üyelerin Temel Siyasi Eğitimi’ programına katılarak, başarıyla eğitimini tamamlayan 3542 kişiye sertifika verildi. Torbalı İlçe Örgütü’nden Parti Okulu projesine katılan 50 partili de hafta sonu düzenlenen törende sertifikalarını aldı

CUMHURİYET Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı’nın sosyal projelerinden biri olan CHP Parti Okulu, “Üyelerin Temel Siyasi Eğitimi” programını başarıyla tamamlayan üyelere sertifika töreni gerçekleştirildi.

Kültür Park İsmet İnönü Sanat Merkez’inde düzenlenen sertifika törenine CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Musa Çam başta olmak üzere çok sayıda partili katıldı. Torbalı İlçe Örgütünden yaklaşık 50 kişi de parti Okulu projesinde uzun süreden beri eğitim alıyordu. Tamamlanan eğitimlerin ardından başarılı olan partililere sertifikaları hafta sonu verildi. Torbalı heyeti sertifika törenine hep birlikte katıldı.

ŞENGÜZEL: EĞİTİMLER ÇOK FAYDALI

Programın ilk olarak 2012 yılında başladığını ve bu süreç zarfında Torbalı’dan çok sayıda CHP Üyesinin eğitime katıldığını söyleyen CHP Kadın Kolları Başkanı Fetiye Şengüzel “2012’de eğitim çalışmalarımız başladı. Hem parti üyelerimiz hem de aday adaylarımıza eğitimler verildi. Sandık görevlilerinin örgütlenmesiyle ilgili bir çalışma yapıldı. Her seçim öncesinde yapılan sandık güvenliği eğitimleri de tamamlandı. Bu süreçte ilçe başkanlarımız da eğitimlerden geçti. Partimiz eğitim konusunda ciddi çalışmalar yaptı ve Türkiye’ye örnek oldu. Bize eğitimlerde eğer bir sistem kuruyorsanız ve sağlıklı çalışmasını istiyorsanız, yapmanız gerekenler şöyle ifade ettiler; ‘Planlayacaksınız, uygulayacaksınız ve kontrol edeceksiniz.’ Aldığımız eğitimler doğrultusunda siyasi çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu eğitimler parti üyelerimize çok faydalı oldu” dedi.

‘ALDIĞIMIZ EĞİTİMİ SAHADA UYGULUYORUZ’

Partimizin değerlerini, ideolojisini, tarihini, politika ve projelerini paylaşmak amacıyla Parti Okulu Projesinin hayata geçirildiğini belirten Şengüzel “Parti kararlarını benimsetmek, üyelerimizin kişisel gelişimlerine katkı sunmak, üyelerimizi teorik bilgiyle donatmak, deneyim, beceri ve yeteneklerini artırmak için yapılan proje, daha profesyonel bir şekilde çalışmamızı sağladı. Verilen eğitimlerde siyasal davranış öğelerini, parti işleyişini, toplumsal sorunlara yaklaşım biçimlerini, öncülük niteliklerini ve partinin siyasal yaşam anlayışını aktardırlar. İzmir’de düzenlenen eğitim programlarına hiç kaçırmadan gittik. Parti içinde eğitim çalışmalarını yürütecek kadro buradaki eğitimlerde yetiştirildi. Üyelerin temel eğitimi, genel seçimler ve yerel seçimler öncesi adaylar için eğitim programlarını hazırlandı ve 1 Kasım genel seçimleri öncesi uygulamaya konuldu. Şimdi yaptığımız çalışmalarda aldığımız eğitimleri sahada uyguluyoruz. Daha bilinçli bir şekilde bu çalışmaları yürütüyoruz” şeklinde konuştu. Serkan GÜNBAY

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web