Büyük Torbalı

Patlamaya hazir bomba

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Patlamaya hazir bomba
314 Görüntüleme
08 Şubat 2010 - 23:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali 7 ayda 3 büyük faciayi sans eseri can kaybi olmadan atlatti. 2 patlama ve 1 büyük yanginda 1,5 trilyonluk zarar meydana gelirken, toplam 27 dükkân, 14 ev ile 4 araba zarar gördü. Itfaiye Amiri facialarin neden yasandigini açikladi

7 ay gibi bir süre içerisinde Tor-bali’da meydana gelen üç büyük facia ‘Yeteri kadar önlem aliyor muyuz’ sorusunu gündeme ge-tirdi. Son olarak önceki gün Güldogan Dinlenme Tesisleri-nde bulunan Santana Gece Ku-lübü’nün gaz sikismasi sonucu patlamasi ile facianin esiginden dönüldü. Torbali Itfaiye Amiri Özdemir Gündogdu, sanayi tüpünün dükkân içerisinde kullanilmamasini belirtirken, elektrik kaçagindan yasanan yanginlari önlemek içinde ay-dinlatma cihazlarinin gömülü olmasi gerektigini açikladi. 7 ayda yasanan bu üç büyük facia-da 1,5 trilyonluk zarar meydana gelirken, toplam 27 dükkan, 14 ev ve 4 araba zarar gördü.

MADEN FACIASI
ILK patlama 23 Temmuz 2009’-da Tepeköy Mahallesi Ismet Pa-sa Caddesi’nde faaliyet gösteren Maden’in Yeri’ndeki döner salo-nunda yasandi. Dükkanda bulu-nan tüpten sizan gazin sikismasi sonrasinda büyük bir patlama yasandi. Patlama sonrasinda 20 dükkan, 10 ev büyük hasar gö-rürken, toplam 30 bin TL’lik za-rarin yasandigi belirtildi.

YEDIRENK’TE 1 TRILYONLUK ZARAR
16 Ocak 2010’da Ertugrul Ma-hallesi Kazimdirik Caddesi’nde bulunan Yedirenk Züccaciye’de meydana gelen yangin korkut-mustu. Elektrik kontagindan çi-kan yangin sonrasi dükkan kül olurken, üst katta bulunan 4 ev büyük zarar görmüstü. Korkutan yangin sonrasinda 1 milyon TL’lik zarar oldugu açiklandi.

GECE KULUBU YERLE BIR
SON olarak haftasonu Torbali-Kemalpasa yolu üzerinde bulu-nan Güldogan Dinlenme Tesis-leri içinde faaliyet gösteren San-tana adli gece kulübünde büyük bir patlama meydana geldi. Ge-ce kulübünde bulunan ve sabah 07:15’te sanayi tüpünden sizan gazin, nedeni belirlenemeyen bir sebep sonrasinda alev alma-siyla meydana gelen patlamayla 6 dükkan ve 3 araba zarar görd-ü. Tahmini zararin 400 bin TL oldugu ifade edildi.

NEDEN PATLADI?
TORBALI Itfaiye Amirligi, ya-sanan bu üç büyük faciya zama-ninda müdahale ederek, daha büyük mal kayiplarinin önüne geçti. Gerekli tedbirlerin alin-mamasi nedeniyle yasanan bu üç büyük faciada herhangi bir can kaybinin yasanmamasi ise sevindirdi. Özdemir Gündogdu, “Dükkan içerisinde sanayi tüp-lerinin bulundurulmasi yasak. Bunlar disarida muhafaza edil-meli. Piknik ve ev tüpleri de ge-rekli önlemler alindiktan sonra kapali alanda kullanilabilir. Ay-rica elektrik kontagindan çikan yanginlarin önüne geçebilmek için, aydinlatma cihazlari du-vara gömülü bir sekilde olmali. Ayrica açikta elektrik kablolari bulunmamali” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web