REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Patlamaya hazir bomba

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Patlamaya hazir bomba
247 Görüntüleme
08 Şubat 2010 - 23:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali 7 ayda 3 büyük faciayi sans eseri can kaybi olmadan atlatti. 2 patlama ve 1 büyük yanginda 1,5 trilyonluk zarar meydana gelirken, toplam 27 dükkân, 14 ev ile 4 araba zarar gördü. Itfaiye Amiri facialarin neden yasandigini açikladi

7 ay gibi bir süre içerisinde Tor-bali’da meydana gelen üç büyük facia ‘Yeteri kadar önlem aliyor muyuz’ sorusunu gündeme ge-tirdi. Son olarak önceki gün Güldogan Dinlenme Tesisleri-nde bulunan Santana Gece Ku-lübü’nün gaz sikismasi sonucu patlamasi ile facianin esiginden dönüldü. Torbali Itfaiye Amiri Özdemir Gündogdu, sanayi tüpünün dükkân içerisinde kullanilmamasini belirtirken, elektrik kaçagindan yasanan yanginlari önlemek içinde ay-dinlatma cihazlarinin gömülü olmasi gerektigini açikladi. 7 ayda yasanan bu üç büyük facia-da 1,5 trilyonluk zarar meydana gelirken, toplam 27 dükkan, 14 ev ve 4 araba zarar gördü.

MADEN FACIASI
ILK patlama 23 Temmuz 2009’-da Tepeköy Mahallesi Ismet Pa-sa Caddesi’nde faaliyet gösteren Maden’in Yeri’ndeki döner salo-nunda yasandi. Dükkanda bulu-nan tüpten sizan gazin sikismasi sonrasinda büyük bir patlama yasandi. Patlama sonrasinda 20 dükkan, 10 ev büyük hasar gö-rürken, toplam 30 bin TL’lik za-rarin yasandigi belirtildi.

YEDIRENK’TE 1 TRILYONLUK ZARAR
16 Ocak 2010’da Ertugrul Ma-hallesi Kazimdirik Caddesi’nde bulunan Yedirenk Züccaciye’de meydana gelen yangin korkut-mustu. Elektrik kontagindan çi-kan yangin sonrasi dükkan kül olurken, üst katta bulunan 4 ev büyük zarar görmüstü. Korkutan yangin sonrasinda 1 milyon TL’lik zarar oldugu açiklandi.

GECE KULUBU YERLE BIR
SON olarak haftasonu Torbali-Kemalpasa yolu üzerinde bulu-nan Güldogan Dinlenme Tesis-leri içinde faaliyet gösteren San-tana adli gece kulübünde büyük bir patlama meydana geldi. Ge-ce kulübünde bulunan ve sabah 07:15’te sanayi tüpünden sizan gazin, nedeni belirlenemeyen bir sebep sonrasinda alev alma-siyla meydana gelen patlamayla 6 dükkan ve 3 araba zarar görd-ü. Tahmini zararin 400 bin TL oldugu ifade edildi.

NEDEN PATLADI?
TORBALI Itfaiye Amirligi, ya-sanan bu üç büyük faciya zama-ninda müdahale ederek, daha büyük mal kayiplarinin önüne geçti. Gerekli tedbirlerin alin-mamasi nedeniyle yasanan bu üç büyük faciada herhangi bir can kaybinin yasanmamasi ise sevindirdi. Özdemir Gündogdu, “Dükkan içerisinde sanayi tüp-lerinin bulundurulmasi yasak. Bunlar disarida muhafaza edil-meli. Piknik ve ev tüpleri de ge-rekli önlemler alindiktan sonra kapali alanda kullanilabilir. Ay-rica elektrik kontagindan çikan yanginlarin önüne geçebilmek için, aydinlatma cihazlari du-vara gömülü bir sekilde olmali. Ayrica açikta elektrik kablolari bulunmamali” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web