Büyük Torbalı

Pazar açilsin, haftaiçi kapansin

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pazar açilsin, haftaiçi kapansin
205 Görüntüleme
16 Mayıs 2010 - 21:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pazar günü tatil uygulamasinin kalkmasini mutlulukla karsilayan berber esnafini simdi de tatil telasi sardi. Berberler hafta içi bir gün tatil istiyor

ESNAF ve Sanatkarlar Odasi 2008 yilinda ilçedeki berberlerin çogunlugunun talebi ile Pazar günlerini tatil ilan etti. 1,5 yil ön-ce gerçeklestirilen bu degisiklik sonrasinda berber esnaflari bu karari tartismaya basladi. Önceki hafta ilçe berberlerinden Mustafa Kuru önderligindeki 44 berber Pazar günleri berber dükkânlari-nin açilmasi kendi aralarinda im-za toplayarak, Torbali Belediye-si’ne sundu. Belediye Meclisi tarafindan alinan kara neticesinde berberlerin Pazar günü yeniden dükkânlarini açabilecekleri açik-landi. Bu haberi mutlulukla karsi-layan berberleri simdi de tatil t-elasi sardi. Berberler, haftaiçi be-lirlenen bir günde tüm berberlerin kapatilmasini ve o günün tatil ilan edilmesini istiyor.

HAFTAIÇI TATIL OLSUN

1,5 yil önce kapi kapi dolasarak Pazar günün tatil edilmesi için ugras veren berberlerin simdi çark ettigini ifade eden Otantik Erkek Kuaförü isletmecileri Cey-hun-Cüneyt Girgin Kardesler: “Biz bu duruma bir anlam vere-medik. Pazar günü tekrar dükkân-larin açilmasi bizleri mutlu etti. Ama bizim de sosyal bir yasanti-miz var. Hiç olmazsa haftanin be-lirlenen bir günü tatil ilan edile-bilir. Çünkü bizim de tatil yapma-ya ihtiyacimiz var. Sali veya çar-samba günü tatil ilan edilebilir. Nasil bayan kuaförleri pazartesi günü açilmiyorsa erkek kuaförleri de haftanin belli günü kapali ol-sun” dedi.

DAMATLAR SEVINECEK

BU kararin kendisini çok mutlu ettigini ifade eden Mustyy Erkek Kuaförü’nün sahibi Mustafa Tekin: “Yaz aylarinin gelmesiyle birlikte dügün sezonu da basladi. Genç çiftler haftasonlari evleni-yor. Pazar günleri berberler ka-pali oldugu için damat veya ya-kinlari tras olamiyordu. Bu karar-la evlenecek olan damatlar rahat eder. Ayrica birçok insan haftanin 6 günü çalisiyor ve sadece pazar günleri evlerinde kaliyor. Bu du-rum onlarin lehine olacaktir. Ama bizim de dinlenecegimiz bir gün olmali. Bunun içinde haftanin belli bir günü tatil olarak ilan edilmeli” diye konustu.

KÖYDEKI ESNAF DA BUNA UYSUN

HAFTA içi belirlenecek olan bir günün tatil edilmesinin daha iyi olacagini söyleyen Efebey Erkek Kuaförü isletmecilerinden Orhan Dönder: “Pazar günü tatil uygula-masi sadece ilçe merkezinde uy-gulaniyordu. Ayrancilar, Subasi, Yazibasi gibi bölgelerde yasaga uyan yoktu. Bu durum müsterile-rimizin o bölgelerde tras olmasi-na neden oluyordu. Haftanin belli bir günü tatil olsun. Ama bu uy-gulamaya diger mahalle ve köy-lerdeki berber esnafi da uysun”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web