Büyük Torbalı

Persembe’de cepler fena yandi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Persembe’de cepler fena yandi
491 Görüntüleme
28 Ocak 2010 - 23:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son yillarin en soguk günlerini geçiren Torbali’da Bu durum bu hafta pazara çikan vatandasin cüzdaninda da etkisini gösterdi

GEÇTIGIMIZ günlerde etkisini gösteren soguk hava hayati olumsuz etkiledigi gibi tarlalar-da bulunan birçok ürün de bu soguktan zarar gördü. Bu du-um bu hafta pazara çikan vatan-dasin cüzdaninda da etkisini gösterdi. Özellikle soguga da-yaniksiz ürünlerin fiyatlarin da artis yasandi. Son yillarin en soguk günlerini yasadiklarini belirten çiftçiler “Soguklar de-vam etseydi fiyatlar tavan ya-pardi” seklinde konustu.

HIÇ BU KADAR SOGUK OLMAMISTI
ÇAYBASI Egerci’de çiftçilik yapan Erol Sabaz havalarin asi-ri sogumasinin sebzeleri olum-suz etkiledigini belirterek “Is-panak normalde soguga daya-nikli bir sebzedir. 2002 yilindan beri hiç bu kadar soguk olma-misti. Soguk hava sebze fiyatl-arinda da ister istemez kendini hissettirdi. Ispanagin kilosunu önceleri 75 Kurus’tan satiyor-duk bu hafta 1,5 TL’den satiyo-ruz” dedi.

FIYATLAR TAVAN YAPARDI
10 yildir pazarcilik yapan Is-mail Tutumlu son birkaç gün-dür etkili olan soguk havanin fiyatlara da yansidigini belirte-rek “Soguk hava özellikle yesil-likleri olumsuz etkiledi. Daha önce tanesini 1 TL’den sattigi-miz marullari bu hafta 1,5 TL’-den satiyoruz. Sogukla bu se-kilde devam etseydi fiyatlar tavan yapardi. Urünler de çok fazla zarar görürdü” dedi.

KARNABAHAR ÇOK ETKILENDI
SOGUK havanin özellikle açik olan karnabaharlari etkiledigini belirterek bunun yaninda laha-nanin da az da olsa etkilendigi-ni söyleyen Hamdi Sever “Biz zaten alim gücü olmayan vatan-dasa bu durumu yansitmak iste-medik. Bu hafta karnabaharin tanesini1,5 TL’den lahananin tanesini de 1 TL’den satiyoruz. Bu soguklar devam etseydi. Karnahabarlar çok daha fazla zarar görürdü”dedi.

FIYATLAR ARTTI
BIRKAÇ gündür yasanan so-guklar nedeniyle sebze ve mey-velerin fiyatinin arttigini belir-ten Hüseyin Güler “Asiri so-guklardan serada olmalarina ragmen domatesler çok etkilen-di. Soguktan etkilenen baska bir ürün olan biberin fiyati da bu hafta 3 TL’den 4 TL’ye çikti. Aslanlar biberini de 5 TL’den satiyoruz. Bu hafta fiyati artan bir diger ürün de ayva. Ayvanin fiyati da 1 TL’den 2 TL’ye çikti” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web