Büyük Torbalı

Pireye kizip yorgan yakmam!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pireye kizip yorgan yakmam!
321 Görüntüleme
18 Temmuz 2010 - 21:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2 yil öncesine kadar ilçe siyasetinin faal isimlerinden olan Ibisoglu ilk kez sessizligini bozdu. Kendisine geçtigimiz aylarda yeniden ilçe baskanligi teklifi geldigini söyleyen Ibisoglu samimi açiklamalarda bulundu.

DEMOKRAT Parti kökenli bir aileden gelen, siyasete Refah Partisi’den milletvekili adayi olarak adim atan, ardindan Fa-zilet Partisi’den Belediye Bas-kan adayi olan Avukat Ibrahim Ibsioglu’nun politika ile yogun olarak anilmasi AK Parti’nin kurucu ilçe baskani oldugu yillara dayaniyor. 2001-2006 yilari arasinda Ilçe Baskanligi yapan, 2006 yilinda Avukat Atilla Kaya ile girdigi Belediye Baskan Aday Adayligi yarisini kaybeden taraf olan Ibisoglu 2 yil öncesine kadar ilçe siyasetinin en çok konusulan isimlerindendi. Adayligi gerçeklesmeyince Ilçe Teskilati ile ters düsen, Kaya’nin ilçe baskanligi yaptigi dönemde teskilat ile baglarini koparan Ibisoglu, simdilerde siyaseti uzaktan takip ediyor. Esi Remziye Ibisoglu ile birlikte Belediye Meydani’ndaki hukuk bürosunda faaliyet gösteren tecrübeli avukat 2 yil aradan sonra ilk kez sessizligini bozdu. Ilçe Baskanligi döneminden bu yana ilçe siyasetini degerlendiren Ibisoglu kendisini ‘küskün’ olarak nitelendirmedigini, her zaman iyi bir AK Partili oldugunu söyledi. Kendisine geç-tigimiz aylarda yeniden ilçe baskanligi teklif geldigini söyleyen Ibisoglu samimi açiklamalarda bulundu.

IYI BIR AK PARTILIYIM

SIYASETI uzaktan takip ettigini, açik oturumlari ve ana ha-ber bültenlerini kaçirmadigini söyleyen Ibrahim Ibisoglu, hala iyi bir AK Partili oldugunun altini çizdi. Neden aktif siyaset yapmadigina da açiklik getiren Ibisoglu, “AK Parti Kurucu Ilçe Baskani sifatim devam ediyor. Diger partileri oldugu gibi AK Parti’yi de uzaktan takip ediyorum. Her platformda AK Parti’nin bu ülkeyi ileri götürecek bir olusum oldugunu dile getirmeye devam ediyorum. Genel ve yerel siyaseti birbirinden ayirt etmek gerektigini düsünüyorum. Siyasette son olarak AK Parti Belediye Baskan Aday Adayi olarak yer aldim. Torbali halki bir tercih yapti, saygi duymak lazim” dedi.

ADAYLIK MUCADELESI ACIMASIZ GEÇTI

AK Parti’nin Belediye Baskan adayi olarak Atilla Kaya’nin belirlenmesi sonucu partisine karsi bir kirginlik yasamadigini söyleyen Ibisoglu, “Ben pireye kizip da yorgan yakmam. Atilla kendisine partide yer bulmak için bizi AK Parti karsiti gibi göstermesine ragmen her ortamda partimi savundum ve mücadele ettim. Adaylik mücadelemiz çok acimasiz geçti. Bunlar yasandigi için Ilçe Teskilati’na gitmeme karari almistik. Simdi de gitmiyoruz. Zaten çok aktif bir çalismalari yok. Adnan Yasar Görmez Bey bana sadece telefon etti, gelmedi. Biz her seye ragmen olumlu islerini destekliyoruz”

ILÇE BASKANLIGI TEKLIFINI KABUL ETMEDIM

SON olarak Hüseyin Söyler’in Ilçe Baskanligindan ayrilmasi-nin ardindan Il Teskilati’ndan kendisine Ilçe Baskanligi teklifi geldigini söyleyen Ibrahim Ibisoglu, “Ilçe Baskanligi yapmam yönünde teklifleri kabul etmedim. ‘Ben yaptim, baska-lari yapsin, ben isime gücüme bakiyorum. Parti zaten bölünmüs durumda. Daha fazla bölmek istemem’ dedim.  Partiye kurulus asamasindan bu yana çok hizmet verdik. 2001 yilinda da Torbali’da AK Parti’yi kurduk. 2006 yili Ocak ayina kadar bu görevi sürdürdük. Partinin iktidarda olmadigi zor sartlarda siyaset yaptik. O dönem kongre ile seçilmis ilçe baskanlarinin baskan adayi olamamasi söz konusuydu. Atilla Kaya aday oldu ve üniversite mezunu olmasi gibi avantajlari ile adayligi gerçeklesti. Siyaset girerken tek ama-cim insanlara hizmet etmekti. Siyaset ile ugrasan tüm insanlari parti ayirt etmeksizin kutluyorum. Insanlara is, as verilsin, memleket dürüst yönetilsin istedik. Bu zemin AK Parti’de oldugu için siyasete AK Parti’de adim attik. Neticede partimizi desteklemeye, çevremizde bu davayi savunmaya devam ediyoruz” diye konustu.

AYRANCILAR’DA IKINCI PARTI OLMAMIZ ÇOK UZUCU

CHP’NIN iki dönem üst üste Belediye seçimini kazanmasi ile AK Parti’nin Torbali’da zayifladigi yönündeki görüslere katilmadigini söyleyen Ibrahim Ibisoglu, “Bu kani zamanla degistirilebilir.Ilçe Teskilatlari sadece yerel seçime endeksli çalisiyor. Bizim partimizde de bu böyle oldu. Seçimi yüzde yüz kazandik diye hareket etiler. Belediyeyi alinca orada ise gi-recegini hayal edip isinden istifa eden insanlar bile oldu. Siz çalisirsiniz, zaferi Allah verir. Farkli sonuçlari öngörebilmek gerekiyor. Partimizin Torba-li’da kazanamamasinin sebebi Atilla Kaya’nin 2 defa üst üste aday yapilmasiydi. Mesela Ayrancilar’ da AK Parti’nin birinci parti olamamasi çok üzücü. Genel seçimden sonra partinin toparlanacagini düsünüyorum. Su anda ilçe siyasetinde ölü bir dönem yasaniyor. Heyecanini kaybetmis insanlar siyaset yapiyor. Koltuk sahibi olan ‘kralim’ diyor. Önemli olan koltuktan seref almak degil, koltuga seref katmak” dedi.

AK PARTI ÇOK BASARILI

ULKE siyasetini de degerlen-diren Ibrahim Ibisoglu, AK Parti’nin bir dönem daha iktidarda kalmasi gerektigi görü-sünde. Tecrübeli avukat, “AK Parti iktidari ülkenin gelismesi için sart. Gönül ister ki her dö-nem iktidar olsun ama yakin vadede bir dönem daha iktidar-da kalmasi en gerekli görülen. Türkiye’nin barisa ihtiyaci var. AK Parti iktidarinda yapilan hizmetleri herkes görüyor ve takdir ediyor. Dünyada büyük bir kriz var. Yani basimizdaki Yunanistan’in halini hepimiz görüyoruz. Türkiye de bu krizden etkilendi ama hükümetin basarili politikalari sayesinde çok büyük bir darbogaza girmedi. Zaman zaman köyleri gezdigimizde çiftçinin sikintilari oldugunu görüyoruz. Kü-çük esnaf ve çiftçi biraz daha desteklenmeli diye düsünü-yorum” dedi.

AÇILIM GEREKLI

AK Parti hükümetinin demokratik açilim çalismalarini da degerlendiren Ibisoglu, açilimin gerekli oldugunu savundu. Ibisoglu, “Açilim bu ülke için son derce gerekli, geç kalinmis bir girisimdir. Habur’daki görüntüler hos degildi ama açilim da mutlaka gerekli. AK Parti’nin bu yöndeki politikalarinin gerekli olduguna inaniyorum. 1000 yillik ortak degerlerimiz var, bölünmemiz mümkün degil. AK Parti’nin basarisi Türkiye’yi ileri tasiyacaktir Terörün bitmesi Kürt’e de Türk’e kazandirir” dedi.

UYGUR RAMAZAN’DA DOGDUGU IÇIN ÇOK SANSLI

AK Parti’nin referandum ve genel seçimin ardindan oyunun artacagini söyleyen Ibrahim Ibisoglu, “AK Parti Torbali’da yeniden birinci parti olacaktir. Çalismalarin simdiden baslamasi gerekir. 2004 ve 2007 seçimlerinde biz 1. parti olduk. Demek ki 2009 seçiminde hatalar oldu. Vatandas bizim adayimizi seçmedi. Insanlar Atilla Kaya kazanmasin diye Ismail Uygur’a oy verdi. Çünkü seçmen kutuplastirildi. MHP’in adayi Behçet Çinar olsaydi oylar CHP’ye kaymazdi. 1999’da Ismail Uygur kazan-masin diye Hasan Karatoklu’ya oy verilmisti. Birlik ve beraberlik saglanmadiginda, partiye emek veren insanlar küstürüldügünde böyle durumlar oluyor. Ismail Uygur’a da söyledim bunu. Ramazan ayinda dogdugu için çok sansli. Allah karsisina her zaman aday olarak Atilla Kaya’yi çikariyor ve kazaniyor” dedi.

ISIMDE, GUCUMDEYIM

AKTIF siyaset hayatinin ardindan politika sahnesinden çekilen Ibisoglu simdilerde sadece avukatlik meslegi ile ilgilendigini söyledi. Tecrübeli avukat, “Isimize gücümüze bakiyoruz. 4 çocugumuzun egitimi ile ilgile-niyoruz. Hukuk büromuzda iyi bir ekip ile çalismalarimiz sürüyor” dedi.  Ibrahim-Remziye Ibisoglu çifti ayni hukuk bürosunda hizmet veriyor

CHP’LILER DE ÇÖP ISTEMIYOR AMA SES ÇIKARAMIYORLAR

 TORBALI’DA uzun yillar siyaset yapmis ve avukat olarak hizmet vermis bir insan olarak ilçeye karsidan baktiginda kendisinin en çok Izmir’in tüm çöpünün Taskesik’te depolanacak olmasinin üzdügünü söyleyen Ibrahim Ibisogu, “Geçmiste Hasan Karatoklu Saipler’e çöp tesisi kurmak istediginde biz Ismail Uygur ile birlikte bu projeye siddetle karsi çikmistik. Tüm partiler karsisinda dur-mustu. Neticede o tesis kurulamadi. Ismail Uygur’un geçmiste karsisinda durdugu projenin bugün hayata geçirilmesi karsisinda neden sessiz kal-digini anlamiyorum. Ben de birçok kisi gibi Uygur’un Belediyenin önüne çadir kurmasini beklerdim.  Ben hala Uygur’un bir çikis yapmasini umut ediyorum. Sanirim CHP’li oldugu için ses çikaramiyor. Sesini çikarmasi lazim çünkü artik partisini asan bir baskan. MHP ve DP’den oy alan bir isim. Ilçede yasayan birçok CHP’linin bu projeden rahatsiz oldugunu fakat önlerinde bunu dile getirecek bir ön-der olmadigi için sustuklarini bili-yorum. CHP geçmiste karsisinda ol-dugu projeye bugün ses çikarmiyor ama bana kalirsa AK Parti’de yeteri kadar muhalefet edemiyor. Dogru islerinde Belediye Baskanina yar-dimci olmaliyiz ama bu ilçenin gelecegini olumsuz etkileyecek bir olay. Hepimiz Torbali’da yasiyoruz. Martilarin gelmesini, çevrenin kirlenmesini, kamyonlarin ilçede gezmesini hangimiz isteriz. Tesisisin modern olmasi Taskesik’te Izmir’in çöpünün depolanacak olacagi gerçe-gini degistirmez. Çok üzülüyorum. Bizim partiden çok fazla ses çikmi-yor. Tüm STK’lar ve partiler görüs a-yirt etmeksizin örgütlenmeli Kara-toklu’ya yapilan muhalefetin aynisi yapilmali. Siyaset biraz cesaret isi..”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web