Büyük Torbalı

Piyanonun Sultani Muratbeyli Hazal oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Piyanonun Sultani Muratbeyli Hazal oldu
230 Görüntüleme
10 Mayıs 2010 - 21:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Insaat Mühendisi Kader Durmus’un kizi Hazal Kaya 4. Sanat Egitimi Proje Tasarimi Olimpiyatlari(Septo)’nda Türkiye 3.’sü oldu. Bati Müzigi dalinda yarisan genç kiz, piyanoyla Chopin Waltz’in eserini çalarak herkesi mest etti

MURATBEY Mahallesi’nde ikamet eden 14 yasindaki Ha-zal Durmus, ülke çapinda bir basariya imza atti. Kazimpasa Ilkögretim Okulu ögrecisi Hazal, Yamanlar Koleji’nin dü-zenledigi 4. Sanat Egitimi Proje Tasarimi Olimpiyatlari (Septo)’nda Türkiye 3.’sü oldu. Bati Müzigi dalinda yarisan genç kiz, piyanoyla Chopin Waltz’in eserini çaldigi yarismada 33 rakibinde 30 tanesini geride bi-rakti. Büyük bir basariya imza atan genç piyanist oldukça mutlu oldugunu dile getirdi.

TURKIYE 3.’SU OLDU

ÖZEL Yamanlar Egitim Ku-rumlari, sanat egitimini özen-dirmek amaciyla ilkögretim o-kullari arasinda 4. Ulusal Sanat Egitimi, Proje, Tasarim Olim-piyati SEPTO’yu düzenledi. Rekreasyon, Oyuncak Tasari-mi, Dramatizasyon, Pandomim, Müzik ve Kaligrafi dallarini kapsayan olimpiyatin finalinde 63 ilden gelen 1658 ögrenci ter döktü. Torbalili Hazal Dur-mus’da 1658 arasinda ter dökt-ü. Sidika Akdemir Bilim ve Sanat Merkezi(BILSEM)’nde müzik ve matematik egitimi gören Hazal, Müzik dalinda yarismada boy gösterdi. BIL-SEM adina yarisan genç kiz, 33 finalist arasinda 3. oldu. Müzik yarismasinda enstürman olarak piyano çalan Durmus, hedefi-nin iyi bir müzisyen olmak ol-dugunu belirtti.

5 YASINDAN BERI MUZIKLE UGRASIYOR

INSAAT Mühendisi Kader Durmus ve müzik ögretmeni Gülnur Gündogdu’nun kizlari Hazal, 5 yasindan itibaren mü-zikle ugrasmaya basladi. Ilk olarak flüt çalan Hazal, 9 ya-sinda baglama, 12 yasinda da piyano çalmayi ögrendi. Ulusal bir yarismada böyle bir basari elde ettigi için oldukça mutlu oldugunu ifade eden Hazal Durmus: “Annemin müzik ög-retmeni olmasi küçük yastan itibaren müzikle ugrasmama neden oldu. Yarismaya ilk ola-rak piyanoyla çektigim videoyu gönderdim. Ilk elemeyi geçtik-ten sonra finale kaldim. Finalde 33 kisi arasindan da 3. oldum. Öncelikle bana müzik konusun-da büyük destek veren anne-ba-bama ve müzik ögretmenim Fi-liz Kirkar’a çok tesekkür edi-yorum” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web