Büyük Torbalı

Ramazan tiryakilere yaradi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ramazan tiryakilere yaradi
587 Görüntüleme
24 Ağustos 2010 - 21:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gençlik Danismanlik Merkezi Ramazan ayinin baslamasindan bu yana ekstra yogunluk yasiyor. Ramazan ayi dolayisiyla 16 saat boyunca hiçbir sey tüketmemeyi firsat bilen tiryakîler, sigarayi birakabilmek için psikolojik destek almaya basladi

SIGARA tiryakileri Ramazanda Torbali Gençlik Danismanlik ve Saglik Hizmeti Merkezi’ne kosuyor. Ramazan ayi, sigarayi birakmak isteyen tiryakiler için önemli bir firsat olarak görülüyor. Kapali ortak kullanim alanlarinda sigara yasaginin baslamasiyla birlikte sigara birakmak isteyen kisi sayisi hizla artmaya basladi. Merkez, Ramazan ayi nedeniyle en yogun günlerini yasiyor. Gençlik Danismanlik ve Saglik Hizmeti Merkezi müdürü Gürkan Ergün, sigara birakmak isteyen tiryakilerin Ramazan ayini firsat bilmeleri gerektigini söyledi. Bu dönem içerisinde 15 kisi merkezden destek alarak sigara birakmaya çalisiyor.

ORUÇ FIRSAT OLDU

IZMIR’DEKI 5 gençlik merke-zinden biri olan Torbali Gençlik Danismanlik ve Hizmet Mer-kezi’nin son günlerdeki ziyaret-çi portföyünü farkli kisiler olusturuyor. Genellikle genç-lere psikolojik destek veren merkez simdilerde sigarayi birakmak isteyenlerin adresi oldu. Yilin on bir ayindaki kisi sayisini Ramazan ayinda kat-layan merkez, tiryakilerle dolu-yor. Bu dönem içerisinde siga-rayi birakmak isteyenlerin sa-yisinda gözle görülür bir artis yasaniyor. Terapi merkezlerine gelenlerin sayisinin yilin diger aylarinin çok çok üstünde oldu-gunun söyleyen Gürkan Ergün: “Ramazan ayinin gelmesiyle birlikte sigarayi birakmak iste-yen tiryakiler daha fazla gel-meye basladi. Bunun en temel sebebi, insanlarin sigaradan kurtulmak için orucu bir firsat olarak görmeleri. Çünkü tirya-kiler 16 saat oruç tutuyor. Böy-lece kendilerine bir özgüven geliyor. Bunun sonucu olarak da bir an önce sigaradan kurtul-mak için merkezimize geliyor” diye konustu.

SIGARA IÇILEN ORTAMDA BULUNMAYIN

ÖZELLIKLE bu yil sigara bi-rakmak isteyen tiryakilerin sa-yisinda artis yasandigini belir-ten Ergün: “2007 yilindan bu yana ilçede hizmet vermekte-yiz. Suana kadar merkezimize basvuruda bulunan 25 kisi siga-rayi birakti. 3 yil boyunca 25 kisi gelirken Ramazan ayinda ise 15 kisi birden gelmeye bas-ladi. Tiryakilere sigaranin ne-den oldugu fiziksel ve bedensel sikintilari, etkileri anlatiyoruz. Özellikle sigarada bulunan kan-serojen maddelerle ilgili bilgi-ler veriyoruz. Tiryakiler, sigara içilen ortamlarda bulunmamali. Sigaradan kurtulmak isteyenler Ramazan ayini firsat bilsinler ve mutlaka merkezimize bas-vursunlar” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web