Büyük Torbalı

Sag taraf 3 lira sol taraf bedava

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sag taraf 3 lira sol taraf bedava
242 Görüntüleme
11 Eylül 2011 - 21:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Trajikomik bir hal almaya baslanan otopark uygulamasi kapsaminda bazi caddelerin saginda 3 TL otopark ücreti alinirken, solunda araç park etmek bedava.

TORBALI’DA 10 ay önce büyük umutlarla hayata geçirilen otopark uygulamasi gün geçtikçe içinden çikilmaz bir hal almaya basladi. Torbali Belediyesi ve Ilçe Emniyet Müdürlügü’nün ortaklasa olarak gerçeklestirdigi projede, emniyetin anons aracindaki trafik polisini geri çekince uygulama aksamaya basladi. Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügü, 2 aydir projeden destegini çektigi için Belediye’nin bir tarafindan otopark ücreti aldigi caddenin karsi tarafinda otopark için hiçbir ücret alinmadigi gibi ceza da kesilemiyor. Trajikomik bir hal almaya baslanan otopark uygulamasi kapsaminda bazi caddelerin saginda 3 TL otopark ücreti alinirken, solunda araç park etmek bedava. Denetimsizlik yüzünden, caddeler yeniden otomobiller ile dolmaya basladi.

CEZA KESILEMEYINCE ORTALIK KARISTI

ILÇE merkezinde trafigi azaltmak adina, Belediye Meclisi Temmuz 2010’da otopark uygulamasini hayata geçirme karari almis, bu karar ile birlikte Kazimdirik, Mithatpasa, Abdi Erel, Hükümet, Agalar, Serdar Genç ve Ismet Pasa caddelerinde tek yönlü ücretli araç parki yapilmaya baslanmisti. 9 ay önce yapilan bu uygulama ile birlikte 25 belediye personeli, caddelerde görev yaparak park edilen araçlardan ücret almaya basladi. Belediyeye ait olan ve 1 trafik polisi ile 2 Belediye personelinin görev yaptigi anons araci ise hatali park yapanlara ceza yazma ve araç çekme islemi uyguluyordu. Ancak, tam 1 ay önce Emniyet Müdürlügü ani bir kararla, anons aracindaki memuru geri çekti. Ceza yazilmayinca kesmekes basladi.
Trafik polisi olmadan, hiçbir yetkisi olmayan anons araci da denetimlere çikmamaya basladi. Anons aracinin görev yapmamasi, caddelere saglisollu araç parki yapilmasinin baslamasina neden oldu.

ÇELISKILI UYGULAMA

SAGLIsollu araç parki yapilirken, ortaya ilginç durumlar da çikiyor. Büyük caddelerde ücretli park olarak belirlen alanlara araç park edenler 3 TL öderken, caddenin diger tarafinda hiçbir ücret alinmiyor. Emniyet’in destegini çekmesi ile birlikte artik yasak bölgelere yapilan parklara ceza da kesilemiyor. Böyle olunca ayni caddenin bir tarafi ücretli, diger tarafi bedava park alani olmaya basladi. Büyük ilçelerde uygulanan benzer sistemde, caddelerin bir tarafindan park ücreti alinirken, diger tarafinda araç parki yasaklaniyor. Fakat Torbali’da, Belediye’nin ceza kesme yetkisi olmadigi için ortaya içinden çikilmaz bir durum çikmaya basladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web