Büyük Torbalı

Sagduyu kazandi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sagduyu kazandi
398 Görüntüleme
22 Mart 2010 - 22:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilçe Emniyet Müdürü Yalçin Orhan Nevruz kutlamalarinin polisin tedbirlerini yani sira Atatürk Mahallesi’nin sakinlerinin duyarliligindan dolayi olaysiz geçtigini söyledi

BAHARIN gelisini simgeleyen Nevruz Bayrami bu yil Torbali’da geçtigimiz yillara kiyasla olaysiz ve coskulu bir sekilde kutlandi. Baris ve Demokrasi Partisi’nin Atatürk Mahallesi’nde düzenle-digi kutlama için Torbali Kayma-kamligi ve Ilçe Emniyet Müdürlü-gü’nün olusturdugu ‘Kutlama Ko-mitesi’nin çalismalari etkinligin olaysiz geçmesinde etkili oldu. Nevruz kutlamalari nedeniyle her yil Torbali Atatürk Mahallesi’nde yasanan olaylarin önüne geçilme-si için bu yil bir dizi önlem alin-di. Atatürk Mahallesi’nde 7 kisi-den olusan Nevruz kutlama komi-tesi olusturuldu. Emniyet ve Kay-makamligin titiz çalismalari, ma-halle halkinin duyarligi ile birlesince Nevruz amacina yakisir bir sekilde kutlandi.

BIR HAFTALIK HAZIRLIK
GEÇTIGIMIZ yillarda üzücü o-laylara sahne olan Nevruz kutla-malari bu yil örnek olabilecek ni-telikte olaysiz ve coskulu bir se-kilde geçti. Ilçe Emniyet Müdürü Yalçin Orhan, Emniyet Müdürü Yardimcisi Ahmet Çiftçi ve Emni-yet Amiri Davut Hancioglu’nun da izledigi kutlamalarda hiçbir taskinlik yasanmadi. Vatandaslarin halaylar çekip, eg-lendigi kutlamalar için 200’e ya-kin polis görevlendirildi. Çelik kuvvet ekipleri olay çikmadigi için Emniyet binasinda bekledi. Istihbarat bilgileri ve komitenin çalismalari ile etkinligin olaysiz sekilde geçecegini bildiklerini söyleyen Ilçe Emniyet Müdürü Yalçin Orhan, “Bir hafta öncesin-den gerekli diyaloglari kurduk. Kutlama alaninda 4 arama noktasi olusturduk. Sivil ekiplerimiz de alandaydi. Tatsiz bir olay bekle-miyorduk ama yine de tedbirleri-mizi aldik” seklinde konustu.

ÇAY IÇIP SOHBET ETTIK
KUTLAMANIN olaysiz geçmesi-nde mahalle sakinlerinin sagduyu-sunun büyük oradan etkili oldugu-nu söyleyen Müdür Orhan, “Ata-türk Mahallesi’nde çok duyarli bir atmosfer olusturuldu. Çok güzel bir kutlama yasandi. Hiçbir tas-kinlik, yasa disi afis ve slogan kullanilmadi. Bizler de alanday-dik. Kahvehanede vatandaslarla çay içtik, sohbet ettik. Güzel bir gündü” seklinde konustu.

MAÇ, NEVRUZDAN DAHA ÇOK YORDU
HAFTA sonu oynanan Balikesir-Torbali-spor karsilasmasinin kendilerini Nevruz kutlamalarindan daha çok yordugunu söyleyen Yalçin Orhan, “Lider takimin seyircisini agirlamak oldukça güç. Bizim rakip takim tribünlerimiz 150-200 kisi-lik. Balikesir’den de bu sayi civarinda seyirci bekliyorduk. Fakat Izmir’de yasa-yan Balikesirliler önceden tribünde yerini alinca disaridan gelenlere kalmadi. Ku-lüp yetkililerinin ve federasyonun yardi-mi ile sorunsuz bir karsilasma oldu”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web