Büyük Torbalı

Sanayi’ye dogalgaz hatti döseniyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sanayi’ye dogalgaz hatti döseniyor
171 Görüntüleme
23 Mayıs 2010 - 22:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Ticaret Odasi’nin girisimleri sonucu Izmirgaz, Atatürk Sanayi Sitesi’ndeki isletmelerin faydalanmasi için dogalgaz hatti dösenmeye basladi.

TORBALI Ticaret Odasi (TTO) yönetimi geçtigimiz yil ilk olarak Izmirgaz yetkilileri ile bir araya gelip ilçemizdeki firmalarin dogalgaz kul-lanimindan faydalanmalari için çalis-ma baslatmisti. Ardindan da Metro-polis Otel’de düzenlenen toplanti ile Izmirgaz Genel Müdürü Burçin Yan-dimata ve Genel Koordinatör Halil Tatas Torbali’ya getirip sanayicilerle bulusmasi saglanmisti. Toplantida sanayi bölgesinde dogalgaz  kullani-minin yayginlasmasi için yapilmasi gerekenler masaya yatirilmisti.

YUKSEK BASINÇLI HAT

TTO’NUN geçtigimiz yil yaptigi bu çalismalar meyvesini vermeye basla-di. Atatürk Sanayi Sitesi civarindaki fabrikalarin koordine eden TTO, Izmirgaz’in bu bölgeye dogalgaz hat-tini getirmesini sagladi. Geçtigimiz hafta baslayan çalismalar ile bölge-deki isletmeler kisa sürede dogalgaza kavusacak.
Ilk etapta Ege Canet, Bapa Gida, Tevfik Emre Tabldot, Arda Bordür, Sehnaz Gida, 9 Eylül Universitesi Mermercilik Yüksekoklu’nun fayda-lanacagi yüksek basinçli hat 125 bin YTL ye mal oldu. Bu hattan Merinos, Alfemo, Ekoten, Isbir Yatak gibi ilçemizin önemli sanayi kuruluslari da faydalanabilecek.

OLGUN: SIRA YAZIBASI’DA
KONU ile ilgili bilgi veren Ticaret Odasi Meclis Baskani Abdulvahap Olgun sunlari söyledi: “1 yil önce il-çemizdeki sanayi kuruluslarinin do-galgazdan istifade etmesi için Izmir-gaz nezdinde çalismalara basladik. Izmirgaz’in yetkililerini ilçemize getirdik. Bir sonraki süreçte firma-larimiz ile irtibata geçip Atatürk Sa-nayi Sitesi çevresine dogalgaz gel-mesi için çalisma baslattik. Geçen hafta itibari ile bu bölgemize hat dö-senmeye basladi. Imalatçi firmalari-mizin enerji gideri çok yüksek. Do-galgaz  sayesinde bu maliyetler çok asagi düsecek. Benzer çalismayi Ya-zibasi bölgesinde de yapmaya basla-dik. O bölgedeki firmalar ile ile irti-bata geçip bir araya gelmeleri için çalisiyoruz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web