Büyük Torbalı

Seçimin nabzi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Seçimin nabzi
239 Görüntüleme
01 Şubat 2010 - 23:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SEÇIMLER demokrasinin geregi oldugu kadar ayni zamanda ciddi bir sinavdir. Ilçemiz su günlerde sinavdan geçiyor. Daha dogrusu ilçe esnafinin ve bence ilçe siyasetinin de sinavi.. Soförler Odasi ve Esnaf Odasi seçimde gündemde… Ilçemizdeki siyasi parti temsilcileri bu konuda 2’ye ayriliyor. ‘Siyaset karismasin’ diyerek rengini belli etmeyenler ve ‘Taraf olmayan bertaraf olur’ diyerek destekledigi kisiyi açiklamakta sakinca görmeyenler…
Her iki görüs de kendine göre haklidir ve hangisinin dogru oldugunu sorgula-yacak olanlar seçmenleridir.
Seçimler sadece halk ve adaylar için sinav degildir.
Medya için de ciddi bir sinavdir.
Ilçemizde medya adi altinda genelleyebilecegimiz çesitli yayin organlari olmadigi için seçimi sadece gazetecilik açisindan degerlen-direbiliyoruz.
Hatta daha da lokal bir sey yapip sade-ce gazetemiz açisindan degerlendire-cegim.
Soförler Odasi seçimini geride biraktik ve çok önemli bir sinavdan alnimizin aki ile çiktik.
Insallah Esnaf Odasi’nda alnimizin aki ile çikacagiz. Çünkü bir misyonumuz var.
Seçimler ile ilgili haberleri “SEÇIMIN NABZI” adi altinda yayinliyoruz.
Eline gazeteyi alan esnaf ve soför her adaya esit miktarda kendini ifade etme hakkinin verildigini göremiyorsa ga-zeteye inanci kalmadigi gibi gazeteciye de inanci kalmaz.
Torbali’da yerel gazetecilik geleneginin oturmasinda emegi geçen insanlar ola-rak en son isteyecegimiz sey gazetelere olan inancin sarsilmasidir.
Her adaya esit yer verdik çünkü abonele-rimizin kimi destek-ledigini bilmiyoruz.
Her adaya kendini ifade etme hakki ver-dik çünkü sabah bayi-den gazetemizi alan yüzlerce vatandasin hangi adayi taniyip tanimadigini bilmiyoruz.
Biz her adayi ayni iddiada görüp, ayni kategoride degerlendirip, esit yer verirsek demokrasinin geregi olan seçim öncesi demokratik davranmis oluruz.
Bu durum bundan sonra da böyle olacak.
Her adayi her gün arayacagiz.
Her adayi her gün takip edecegiz.
Adaylarimiz her gün gazetemize gelebilecek. Önce çayini içecek, sonra hitap ettigi seçmenine bizim araciligimizla mesajini verecek. Ipotek koymak, ambargo uygulamak bir gazetenin karsisinda olmasi gereken bir durumdur.
Gazetecinin gönlünde yatan bir görüs veya aday olamaz mi? Elbette olur.. Nasil seçilmis bir yönetici koltuguna oturdugunda rozetini çikarmaliysa bir gazeteci de eline fotograf makinesi aldiginda tarafsiz olmalidir.
Okuyucusu belli bir kitleden, görüsten olmayan, herkese hitap etme iddiasinda olan her gazete bunu yapmak zorundadir. Geride biraktigimiz Soförler Odasi seçiminden örnek verecek olursak: Haber merkezimiz kimi zaman sempatik sivesi ve tavirlari ile Civa Ismail Akman’i agirladi, kimi zaman beyefendi durusu ile Remzi Ekti’yi.. Diger aday Gürsel Karaca da 2 günde bir ugradi büromuza.. Herkese hitap etmek, ilçenin gazetesi olmak, okuyucuya saygi duymak budur.
Yerel gazetecilikte sik sik yasanan ‘Sunun gazetesi, bunun gazetesi’ yakistirmalarini bu meslege hakaret olarak algilayan bir ekip olarak elde ettigimiz sayginligi ve istikrari uzun yillar korumak için ayni çizgide devam edecegiz.
Tüm seçimlerde esnafin ve ilçemizin kazanmasini diliyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web