Büyük Torbalı

Seçmen sayısı patladı

İZBAN’ın faaliyete girmesi ile Muratbey Mahallesi’ne olan ilgi hızla arttı. Nüfusu 15 bin 136 olan mahallede seçmen sayısı da rekor düzeye ulaştı. 10 bin 12 seçmen ile 58 mahalleyi geride bırakan Muratbey rekora koşuyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Seçmen sayısı patladı
179 Görüntüleme
16 Mart 2017 - 11:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı’nın en büyük mahalleleri arasında yer alan ve her geçen gün nüfusu artan Muratbey Mahallesi’nin seçmen sayısında rekor artış yaşandı. Her ay yaklaşık 250 vatandaşın göç ettiği mahalle, ilçenin en büyük mahallesi olma yolunda hızla ilerliyor. Özbey yoluna doğru olan bölümde hızla yapılan inşaatlar nedeniyle mahalleye göç her geçen gün artıyor. 15 bin 156 nüfusa sahip mahalle, Ertuğrul ve Torbalı Mahallesi ile yarışıyor. Yılda ortalama 3 bin kişinin kayıt yaptırdığı mahalle Ertuğrul ve Tepeköy Mahallelerinin sıkışması yüzünden gelişimini sürdürüyor. Muratbey Mahallesi’nde seçmen sayısı da oldukça arttı. 1 Kasım 2015 genel seçiminde 8 bin 350 seçmene sahip olan mahallenin 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak referandum öncesi son seçmen sayısı açıklandı. Muratbey Mahallesi’nin seçmen sayısı 10 bin 12’ye ulaştı.

SEÇMEN SAYISI 10 BİNE ULAŞTI
1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimin ardından 1662 kişi artan seçmen sayısı ile dikkat çeken Muratbey Mahallesi, 11 bin 29 seçmeni bulunan Torbalı Mahallesi ve 11 bin 583 seçmeni bulunan Ertuğrul Mahallesi ile yarışıyor. 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde seçmen sayısının rekor düzeye ulaşması beklenen mahallede seçmen kağıtları 21 marttan itibaren mahalle sakinlerine dağıtılacak. Mahalle Muhtarı Emin Berber seçmen kağıtlarının İlçe Seçim Kurulu tarafından 20 Mart tarihinde kendilerine teslim edileceğini sokak sokak ayrıştırmanın ardından dağıtıma başlayacaklarını dile getirdi.

REKORA KOŞUYOR
Mahalle nüfusunun her geçen gün arttığını ve kısa sürede ilçenin en büyük mahallesi olacaklarını söyleyen Muhtar Emin Berber “15 bin 136 nüfusumuz ile ilçedeki büyük mahalleleri geride bıraktık. Mahallemize yeni yapılan binalar ve yatırımlar ile hızla büyüyoruz. İZBAN’ın faaliyete geçmesinin ardından bölgemiz oldukça hareketlendi. İzmir’den bile ev alıp mahallemize taşınan var. Her ay ortalama 250 kişinin kaydını yapıyoruz. Bu da yılda 3 bin kişi demek. Buna bağlı olarak da seçmen sayımız da arttı. Geçen seçimin ardında yaklaşık 2000 civarında seçmen daha mahallemize giriş yaptı. 10 bin 12 seçmen ile önemli bir rakama ulaştık. Mahallemizde bulunan okullar nedeniyle de özellikle okul kayıt döneminde oldukça yoğun bir dönem yaşıyoruz. Cezaevi civarı ve Özbey yolu başta olmak üzere yeni inşaatlar hızla yükseliyor. Bu yaz da yeni binalara taşınacak kişiler ile nüfusumuz rekor düzeyde artacak. Kısa süre sonra Ertuğrul ve Torbalı Mahallesi’ni geçeceğiz” dedi.

Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web