Büyük Torbalı

ŞEHİT FERİDUN YILMAZ ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU EĞİTİM FAALİYETLERİNE BAŞLADI

Eğitim öğretime başlayan Şehit Feridun Yılmaz Özel Eğitim Uygulama Okulunda orta ve ağır düzeyde zihinsel engeli olan öğrenciler eğitim ve öğretim görebilecek. Okul binası özel çocukların rahatça hareket edebileceği şekilde tasarlanırken, okul içerisinde oluşturulan 8 derslik yanında oyun odası atölyeler, müzik derslikleri, görsel sanatlar derslikleri ve beden eğitimi salonları bulunuyor. Veli bekleme salonu, okul aile birliği odası, yemekhane gibi alanlar da özel öğrencilerin hayatlarını kolaylaştırma adına çalışmalar yapılıyor. Yaklaşık 70 öğrenciye eğitim verecek olan Özel Eğitim Uygulama Okulu adını 1991 yılında Hakkâri Çukurca’da kahramanca şehit düşen Feridun Yılmaz’dan almakta. Şehidin annesi her fırsatta okulu ziyaret ederek oğlunun adının böyle özel çocukların yer aldığı bir okula verilmesinden son derece memnun olduğunu belirtti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ŞEHİT FERİDUN YILMAZ ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU EĞİTİM FAALİYETLERİNE BAŞLADI
2.899 Görüntüleme
04 Mayıs 2023 - 17:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Atila Işıkkaya; Şehit Feridun Yılmaz özel eğitim okulunu sık sık ziyaret ederek öğrencilerle vakit geçirmekte, Torbalı ve çevre yakın ilçelerimiz için büyük bir eksiklik olan Özel Eğitim Uygulama Okulunun açılmasının ne derece önemli olduğunu “İlçemizde yaklaşık 60’a yakın ilkokul ve ortaokul düzeyinde orta ağır zihinsel öğrencimiz bulunmaktadır. Bu öğrenciler bugüne kadar okullarımızın kendi bünyesinde açmış olduğumuz özel eğitim sınıflarında eğitim görmekteydiler. Okulların kendi bünyelerinde tüm sınıf kademeleri aynı sınıfta eğitim görürken bu okulumuzda yaş ve sınıf seviyelerine uygun sınıflarda eğitim alıyor. Öğrencilerimizin taşınması konusunda çok daha rahat ve planlı şekilde hareket ederek zaman kazanıyoruz. İdari yönden kontrolü daha kolay, hizmet verme yönünden daha profesyonel şekilde hareket edilebiliyor. Bütün bunlara ek olarak bu özel eğitim okulu, Özel Eğitim Uygulama okulunun da temellerini atmış oluyor. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yatırım planında olan ve ruhsatı alınan Özel Eğitim İş Uygulama Okulu da yatırım planına dahil edilmiştir ve planlanma aşamasındadır. Özel eğitim öğrencilerimiz için yeni yapılacak olan iş okulu ile onların hayata kazandırılması süreci de hızlanacak ve uygulamalı eğitimler ile daha etkili bir eğitim öğretim ortamı oluşturulacaktır.” ifadeleri ile vurguladı.

Şehit Feridun Yılmaz Özel Eğitim Uygulama Okulu Kurucu Müdürü Erdem Kaya ise “Okulumuzda orta-ağır düzey zihinsel yetersizlik tanısı konulmuş 15 öğrencimize ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim hizmeti verilmektedir. Bu öğrencilerimiz özel taşımalı sistemle evlerinden alınıp ders bitiminde tekrar evlerine bırakılmaktadır. Taşıma bedelleri devlet tarafından karşılanmaktadır. Her sınıf en fazla sekiz öğrenciden oluşmaktadır ve iki öğretmen görevlendirilmektedir. Her öğrenci için bireyselleştirilmiş eğitim planı hazırlanmış olup öğrencilerimize kendi seviyelerine uygun eğitimler verilmektedir. Ayrıca okulumuzda Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar ve Müzik gibi branş derslerine de yer verilmiştir. Öğrencilerimizin ve velilerimizin her türlü gereksinimi ile yakından ilgilenmekteyiz. Kahraman Şehidimizin adına yaraşır bir şekilde çalışmalar yapmakta ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitimde Feda Edilecek Tek Bir Fert Yoktur’ sözünü kendimize düstur edinerek geleceğe daha güvenle bakmaktayız ” diye ekledi. HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web