Büyük Torbalı

Serdar Sekban güven tazeledi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Serdar Sekban güven tazeledi
397 Görüntüleme
15 Mart 2010 - 23:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TOSIAD’in 5. olagan genel kurulu Izmir milletvekili Tugrul Yemisçi’nin katilimi ile gerçeklesti. Serdar Sekban’in tek liste ile girdigi genel kurulda ekonomik gelismeler de degerlendirildi

TORBALI Sanayici ve Is Adamlari Dernegi(TOSIAD) bugün olagan ge-nel kurulunu gerçeklestirdi. 90 üyesi bulunan TOSIAD’in genel kurulu saat 17.00′de Torbali Ticaret Odasi Meclis Salonu’nda yapildi. Dernegin kurucu baskani Serdar Sekban’in tek liste ile yeniden aday oldugu genel kurula AK Parti Izmir Milletvekili Tugrul Ye-misçi, AK Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez, Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar ve Torbali Ti-caret Odasi Meclis Baskani Abdul-vahap Olgun da katildi. Uye is adam-larinin da hazir bulundugu genel ku-rulda Sekban, Olgun ve Tugrul Ye-misçi birer konusma yapti.

TICARET ORDUSU GELISIYOR
GENEL kurul öncesi ilk olarak AKP Izmir Milletvekili Tugrul Yemisçi’nin yaptigi konusmanin ardindan derne-gin kurcu baskani Serdar Sekban bir konusma yapti. Torbali’ya yapmis ol-dugu ziyarette böyle bir toplantiya katilmis olmaktan oldukça memnun oldugunu belirten Yemisçi, kurulun Torbali açisindan hayirli olmasini te-menni etti. Türkiye’nin ticaret ordu-sunun son yillarda oldukça gelistigini belirten Yemisçi “Ulkenin kalkinmasi ve ekonominin gelismesi için her bir kisi âdeta asker olarak çalisiyor. Tür-kiye’deki ticaret ordusunun son yil-lardaki gücünü bir düsünün. Önceleri ihracat yapan ve yurt disina is görüs-melerine giden isadami sayisi bir elin parmaklarini geçmezken bugün hava-lanan her uçakta yurt disina is görüs-mesine giden bir Türk isadami gör-mek mümkün. Ulkemizde ticaret ve sanayici ne kadar fazlalasirsa ekono-mi ordumuzda o kadar kuvvetli olur” dedi. Yemisçi isadamlarinin sorularini da yanitladi.

REKABETI TEMENNI EDERDIK
GENEL kurul öncesinde Tugrul Ye-misçinin ardindan konusma yapan Serdar Sekban ülke gündemindeki konulara da deginerek konusmasina basladi. Bir yil geçerli olacak olan bu kurul neticesinde önümüzdeki yil da güzel çalismalara imza atmak istedik-lerini söyleyen Sekban “Bu genel ku-rulun Torbali için hayirli olmasinin temenni ediyorum. Bu kurul için kar-simiza baska bir aday çikmadi. Fakat tatli bir rekabet içinde olmayi temen-ni ederdik” dedi.

YÖNETIM VE DENETIM KURULU SEÇILDI
YEMISÇI ve Sekban’in konusmala-rinin ardindan Genel Kurula geçildi. Açilis konusmasiyla baslayan genel kurul divanin tesekkülü ve ardindan saygi durusu ve istiklal marsiyla bas-ladi. Yönetim ve Denetleme Kurullari faaliyet raporlarinin okunmasi, müza-keresi ve yönetim kurulu ve denetim kurulunun ibrazindan sonra bilanço gelir ve gider hesaplarinin müzake-resine geçildi. Bunu dernege tasinir ve tasinmaz menkul ve gayrimenkul alinmasi ve dernekte personel çalis-tirilmasi konularinda yönetim kuru-luna yetki verilmesi müzakeresi, tü-zükte degisiklik yapilmasinin müza-keresi, yönetim kurulu, denetim kuru-lu ve dernegin üyesi oldugu federas-yonda temsil edilecek asil ve yedek üyelerin seçimi izledi. Olusturulan yönetim kurulu asil üyeleri M.Serdar Sekban, Murat Inak, Mahmut Uzun-oglu, Rafet Eker, Cengiz Kökçin, Senol Kiral, Mehmet Kara, Ahmet Yildirim ve Hursut Bozkurt. Denetim Kurulu’nda ise Mustafa Çetin, Ahmet Türkcan ve Kamil Eyim bulunuyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web