Büyük Torbalı

Sinav müjdesi heyecan yaratti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sinav müjdesi heyecan yaratti
257 Görüntüleme
21 Nisan 2010 - 21:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez’in dün gazetemiz araciligi ile gelecek yil ehliyet ve üniversiteye giris sinavlarinin Torbali’da yapilacagini açiklamasi ilçede sevince neden oldu

YILLARDIR, ehliyet ve üniver-sitelere geçis sinavlarinin ilçede yapilmasi gerektigi gündeme ge-tirilirken bu sinavlarin önümüzde-ki yil ilçede yapilacagini dün gaze-temizde duyurduk. Bu haber ilçede büyük bir sevince neden oldu. Sü-rücü Kurslari ve Dershane yetkili-leri, sinavlarin ilçede yapilmasi konusunda emegi olan yetkililere tesekkür etti. Önümüzdeki yildan itibaren ögrenci ve sürücü adaylari ilçede yazili sinava girecek. Ayrica ilçe disindan da sinava yüzlerce vatandas katilacak. Sinavlarin ilçede yapilacak olmasi özellikle bölge esnafi içinde büyük bir gelir kaynagi olacaktir.

BUYUK FIRSAT

UNIVERSITELERE geçis sinav-larinin ilçemizde yapilacak olma-sini degerlendiren Sinav Dersha-nesi Müdürü Gültekin Hizbas, “Torbali çok büyük bir ilçe ve buradaki ögrenci sayisi da oldukça fazla. Bu tür sinavlarin ilçede yapi-lacak olmasi buradaki ögrenciler için büyük bir firsat ve kolayliktir. Bu çok olumlu bir gelisme” dedi.

PERFORMANSA OLUMLU YANSIYACAKTIR

YGS-LYS’nin Torbali’da yapilma-sinin önemli bir gelisme olduguna deginen Ugur Dersahanesi Müdürü Yildirim Baytekini, “Hizla büyü-yen ilçemizde ögrenim gören ög-rencilerin burada degil de yillardir baska ilçelerde sinava girmesi burasinin potansiyeline yakismi-yordu. Sabah erken kalkip yola düsmek, araç beklemek, ögrencile-rin performansini düsürüyordu. Ögrencilerin burada sinava girecek olmasi performanslarina olumlu yansiyacaktir. Yetkililere bu ne-denle tesekkür ediyorum” dedi.

ESNAF KAZANACAK

UNIVERSITE sinavlari disinda ehliyet yazili sinavlarinin da bu-rada olmasi sevinci adeta ikiye katladi. Çok mutlu olduklarini ifade eden Tepeköy Sürücü Kursu ortaklarindan Necati Dülger, “Bir-çok defa resmi kurumlara basvuru-da bulunmustuk. Bu müjdeyle hem vatandasimiz hemde bizim için bü-yük sorun olan yol problemi orta-dan kalkacak. Yilda 6 tane ehliyet sinavi yapiliyor ve binlerce insan ilçemize gelecektir. Esnafimiz da bundan büyük kazanç elde edecektir” seklinde konustu.

OLUMLU BIR GELISME

HER yönüyle olumlu bir adim a-tildigina deginen Kizilates Sürücü Kursu Müdürü Kemal Özdemir, “Kurs ve adaylar bir miktar maddi külfetten kurtuldu. Yol stresi sina-va girecek adaylar üzerinde olum-suz bir etki yaratiyordu. Simdi va-tandas evinden gelecek ve kolay-likla sinavina girebilecek” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web