REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Siyaset bana göre degilmis!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Siyaset bana göre degilmis!
203 Görüntüleme
22 Ekim 2010 - 21:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’DAN GIDECEGIM:Nisan ayinda emekliye ayrilacak olan Yildiran Kaplan, Torbali’dan ayrilip, esi ile birlikte Maydanoz Koyunda Bumgalov evde yasayacaklarini söyledi.
5-10 yil öncesine kadar ilçe siyasetinin en etkili isimlerinde olan Kaplan Ailesi’nin siyasetteki son temsilcisi olan Yildiran Kaplan, su siralarda kendisini tamamiyla isine vermis durumda. 2004-2009 yillari arasinda DYP’den Meclis Uyeligi yapan Yildiran Kaplan, ayni zamanda ilçe siyasetine uzun yillar damgasini vurmus Hüseyin Kaplan’in oglu. Demokrat Parti, Adalet Partisi ve DYP’de uzun yilar ilçe baskanligi yapan Hüseyin Kaplan’dan miras kalan siyasetçiligi çok fazla sürdürmeyen Yildiran Kaplan, “Siyaset bana göre degilmis. Çok teklif geldi ama bir daha meclis üyeligine adayligimi koymadim. Siyaset ile tek iliskim ölünceye kadar DP’ye oy vermek olacak” dedi. Meclis Uyeligi döneminde Torbali Belediyesi’ne kendi dükkaninda yedek parça satisi yaptigi için, CHP’ye yaklastigi seklindeki elestirîlere de hedef olan Kaplan, bu konu basta olmak üzere birçok konuda önemli açiklamalarda bulundu.

SIYASETE KARATOKLU IÇIN GIRDIM

BABASI Hüseyin Kaplan’in sevilen, sayilan iyi bir siyasetçi oldugunu söyleyen Yildiran Kaplan, politikaya yakinliginin o günlerden kalma oldugunu ifade etti. Aktif siyasete eski Belediye Baskani Hasan Karatoklu’nun istegi için girdigini söyleyen Kaplan “Hasan Karatoklu’nun 3. baskan adayligi döneminde siyasete atildim. Partide o dönem bir takim ayriliklar yasandi. Bizler de Karatoklu’ya sahip çikmak, birligi saglamak için siyasete atildik. Ama Karatoklu’yu seçtiremedik. DP’den sadece Ibrahim Adali ile ikimiz meclis üyesi seçildik” dedi.

DESTEKLEDIGIMIZ KISI KAZANIRDI

TORBALI Mahallesi’nin en eski ailelerinden Kaplan Ailesi, 15 yil öncesine kadar mahalledeki seçmenleri de yönlendirebilecek etkide idi. Nüfusun artmasi ile bu alginin yavas yavas ortadan kalktigini, mahallenin seçmen profilinin degistigini söyleyen Kaplan, “Eskiden, Torbali’nin nüfusu azdi. Yukari Mahalle: Arnavut Mahallesi, Asagi Mahalle Muhacir Mahallesi, Orta Mahalle de yerlilerin mahallesi idi. Buralarin siyasi görüsü belliydi. Yukari ve Asagi Mahalle sag görüslüydü. Rahmetli Babam’in hatiri için birçok kisi sag partilere oy verirdi. Bizim destekledigimiz kisiler kazanirdi. Ama simdi mahallenin nüfusu kalabaliklasti. Kahvede oturdugumuz insanlarin bile birçogunu tanimiyoruz. Böyle olunca, eski siyasi agirligimizda  kalmadi. Siyaset çevre ile olur. Tanimadigin insan sana oy verir mi?

ISLER TIRE’YE KAÇIYOR

ATATURK Sanayi Sitesi’nde, ogullari Umut ve Hüseyin ile yedek parça dükkani isleten Kaplan, islerin durgun oldugunu, birçok esnafin kendisi ile ayni durumda oldugunu söyledi. Kaplan, “Su anda küçük sanayici zor durumda. Is yok. Olan isler Tire’ye kaçiyor. Torbali’dan birçok kisi Tire’ye gidiyor. Su anda sanayide en büyük sikinti bu. Torbali’daki bütün arabalar Atatürk Sanayi Sitesi’ne girse esnafimiz ihya olur” dedi.

GENEL MERKEZIMIZ ISI TOPARLAYAMIYOR

DP’NIN Torbali’da yasadigi oy kaybi-ni ve oylarin CHP’ye kaymasini da degerlendiren Yildiran Kaplan, “Tor-bali Mahallesi’nin yerlisi AK Parti’ye oy vermiyor. Çünkü birçogu çiftçilik ile geçiniyor. Tarim politikalari ma-lum. Bunun yaninda beldelerin Torbali’ya baglanmasina da tepki olustu. Demokrat Parti de zayifladi. Böyle olunca oylar CHP’ye kaymaya basladi. Genel Merkezimiz isi to-parlayamiyor. Rüzgâr yukaridan eser. Tek basina bir teskilat ne yapa-bilir ki?  Çiller gelirse, toparlanirsa belki oyumuz artar. Ama benim oyum hep DP’ye. Bir oyum kalsa bir baska partiye atmam. Ailem de ayni fikirde” seklinde konustu.

PARMAK KALDIRMAK ILE MECLIS UYELIGIOLMUYORMUS

29 Mart Yerel Seçimleri öncesi teklif gelmesine ragmen mec-lis üyeligine aday olmadigini söyleyen Kaplan, bunun se-bebini ise samimi sözlerle açikladi. Kendisini Meclis Uye-liginde yeterli görmedigini söy-leyen Kaplan, “Siyaset bizim isimiz degilmis. Uyeligi yatigim dönemde iyi arkadasliklar edindim. Siyasetteki en büyük kazancim bu oldu. Meclis üye-ligim döneminde kendimi ye-terli görmedim. Bazi konularda eksik kaldigimi fark ettim. Isi bilenler gelsin yapsin diye dü-sündüm. Parmak kaldirmak ile olmaz ki. Adam metni okuyor; ‘Su su numarali ada ve pafta’ diyor ama ne dedigini anlami-yorum. O zaman mesela Nu-rettin Albas komisyon baska-niydi. Önümüze gelen konular-da, ‘Evet de, Yildiran Abi’ diy-ordu. Ben de evet diyordum. O zaman anladim ki bu is, par-mak kaldirmak ile olmuyor.“

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web