REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siyaset ve insaniyet ve Ismail Uygur-1

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Siyaset ve insaniyet ve Ismail Uygur-1
163 Görüntüleme
17 Şubat 2010 - 23:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SIYASET ve insaniyet üzerine bir dizi yazi yazayim dedim. Bu dizide Sayin Ismail UYGUR, Sayin Hasan KARA-TOKLU ve Sayin Atilla KAYA ile ilgili ilginç anilardan bahsedecegim. Pek ço-gumuzun kavga, didisme, çekisme, ça-tisma olarak düsündügümüz siyasetin insani yönünü ortaya koymak istedim.
Siyasetin özü insanliga hizmet etmekse, siyasette dostça, kardesçe tatli bir reka-bet olmali…
Daha beldelerimiz kapatilmamisti. Yerel seçimler yaklastikça her beldeden aday olabileceklerin ya da aday adayi olanla-rin ismi konusulmaya baslamisti. Ayrancilar’dan da Ak Parti’den mevcut belediye baskanimiz Sayin Ahmet ÖZ-KAN ve bendeniz Cevdet Kivilcim’in aday adayligi ortaya çikmisti. Hal böy-leyken belediye baskani Ismail Uygur ile bir telefon görüsmesi yaptik. O mu beni aradi ben mi onu hatirlamiyorum ancak konusmamiz agirlikla Belediye Baskan adayligimiz konusunda oldu. Uzun bir konusma olmustu. Ismail UY-GUR aynen sunlari söyledi; “Duydum ki adayligini açiklamissin Cevdet, ha-yirli olsun. Ahmet Agbi de adaymis. Biz Ahmet Agbi’yi çok severiz. Dü-rüst, çaliskan bir Agbimiz. Seni de se-viyoruz. Genç, aktif bir kardesimiz-sin. Yalniz benim senden bir ricam o-lacak, ne olur su adaylik sürecini çok titizlikle geçirin. Birbirinizi kirmayin, üzmeyin, kavga etmeyin. Zira biz kavgadan çok çektik. Siz ikinizde bu konuda itinali olun. Enerjinizi kav-gayla, çatismayla harcamayin… As-linda siz bizim rakip partimizdensi-niz. Sizin kavga etmeniz siyaseten bi-zim isimize yarasa da kesinlikle böyle bir sey yapmayin. Çünkü her sey si-yaset degil aslolan insanliktir.”
Bu konusmadan belirli bir süre sonra yine Sayin Ismail Uygur ile belediyenin önünde rastlastik. O dönem bizim ticari islerimiz kritik bir dönemdeydi. Baskanla hal hatir sorduk. Benim ticari isler dolayisiyla moralim biraz bozuktu. Bu nedenle aktif siyaseti birakmayi dü-sünüyordum. Bu düsüncemi baskana söyledim. Elini omzuma koydu ve “Bak birader sen benim rakibimin partisin-desin. Onunla siyaset yapiyorsun. An-cak senin gibi kardeslerimize Torbali siyasetinde ihtiyaç var. Sizler geri du-rursaniz o koltuklar kimlere kalir. Gel sen su kararini yeniden düsün ve siyasete devam et. Herkesin isi bozu-labilir. Ama sen yoluna devam et” dedi.
Gerçekten bu iki konusma benim karar ve tavirlarimda etkili oldu. Sayin Ismail Uygur’un bu samimi ve insani yaklasi-mi beni duygulandirdi.
Pek çok kere de, kendisine ilettigim so-run ve taleplerimi de samimi bir sekilde yerine getirdi.
Evet, bir insanla ayni siyasi görüste ol-mayabilirsiniz, yönetim anlayisini, yö-netim üslubunu begenmeyebilirsiniz. Ayni yasam tarzi içinde bulunmayabilir-siniz. Unutmamiz gereken, insan oldu-gumuz, ayni ilçenin insanlari oldugu-muz, farkli düsüncelere sahip olma hak-kimizin oldugudur.
Yani farkliliklarimiz, siyasi mücadele-miz, hiçbir zaman insani yönümüzü tör-pülememeli. Zira baki kalan su gök kubbede bir hos seda imis… Saygilar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web