Büyük Torbalı

Siyaset ve insaniyet ve Ismail Uygur-1

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Siyaset ve insaniyet ve Ismail Uygur-1
213 Görüntüleme
17 Şubat 2010 - 23:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SIYASET ve insaniyet üzerine bir dizi yazi yazayim dedim. Bu dizide Sayin Ismail UYGUR, Sayin Hasan KARA-TOKLU ve Sayin Atilla KAYA ile ilgili ilginç anilardan bahsedecegim. Pek ço-gumuzun kavga, didisme, çekisme, ça-tisma olarak düsündügümüz siyasetin insani yönünü ortaya koymak istedim.
Siyasetin özü insanliga hizmet etmekse, siyasette dostça, kardesçe tatli bir reka-bet olmali…
Daha beldelerimiz kapatilmamisti. Yerel seçimler yaklastikça her beldeden aday olabileceklerin ya da aday adayi olanla-rin ismi konusulmaya baslamisti. Ayrancilar’dan da Ak Parti’den mevcut belediye baskanimiz Sayin Ahmet ÖZ-KAN ve bendeniz Cevdet Kivilcim’in aday adayligi ortaya çikmisti. Hal böy-leyken belediye baskani Ismail Uygur ile bir telefon görüsmesi yaptik. O mu beni aradi ben mi onu hatirlamiyorum ancak konusmamiz agirlikla Belediye Baskan adayligimiz konusunda oldu. Uzun bir konusma olmustu. Ismail UY-GUR aynen sunlari söyledi; “Duydum ki adayligini açiklamissin Cevdet, ha-yirli olsun. Ahmet Agbi de adaymis. Biz Ahmet Agbi’yi çok severiz. Dü-rüst, çaliskan bir Agbimiz. Seni de se-viyoruz. Genç, aktif bir kardesimiz-sin. Yalniz benim senden bir ricam o-lacak, ne olur su adaylik sürecini çok titizlikle geçirin. Birbirinizi kirmayin, üzmeyin, kavga etmeyin. Zira biz kavgadan çok çektik. Siz ikinizde bu konuda itinali olun. Enerjinizi kav-gayla, çatismayla harcamayin… As-linda siz bizim rakip partimizdensi-niz. Sizin kavga etmeniz siyaseten bi-zim isimize yarasa da kesinlikle böyle bir sey yapmayin. Çünkü her sey si-yaset degil aslolan insanliktir.”
Bu konusmadan belirli bir süre sonra yine Sayin Ismail Uygur ile belediyenin önünde rastlastik. O dönem bizim ticari islerimiz kritik bir dönemdeydi. Baskanla hal hatir sorduk. Benim ticari isler dolayisiyla moralim biraz bozuktu. Bu nedenle aktif siyaseti birakmayi dü-sünüyordum. Bu düsüncemi baskana söyledim. Elini omzuma koydu ve “Bak birader sen benim rakibimin partisin-desin. Onunla siyaset yapiyorsun. An-cak senin gibi kardeslerimize Torbali siyasetinde ihtiyaç var. Sizler geri du-rursaniz o koltuklar kimlere kalir. Gel sen su kararini yeniden düsün ve siyasete devam et. Herkesin isi bozu-labilir. Ama sen yoluna devam et” dedi.
Gerçekten bu iki konusma benim karar ve tavirlarimda etkili oldu. Sayin Ismail Uygur’un bu samimi ve insani yaklasi-mi beni duygulandirdi.
Pek çok kere de, kendisine ilettigim so-run ve taleplerimi de samimi bir sekilde yerine getirdi.
Evet, bir insanla ayni siyasi görüste ol-mayabilirsiniz, yönetim anlayisini, yö-netim üslubunu begenmeyebilirsiniz. Ayni yasam tarzi içinde bulunmayabilir-siniz. Unutmamiz gereken, insan oldu-gumuz, ayni ilçenin insanlari oldugu-muz, farkli düsüncelere sahip olma hak-kimizin oldugudur.
Yani farkliliklarimiz, siyasi mücadele-miz, hiçbir zaman insani yönümüzü tör-pülememeli. Zira baki kalan su gök kubbede bir hos seda imis… Saygilar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web