Büyük Torbalı

Siyasette yeniyim ama rekabeti iyi bilirim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Siyasette yeniyim ama rekabeti iyi bilirim
201 Görüntüleme
06 Nisan 2010 - 22:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

92 CHP, 40 AK Parti, 3 MHP ve 1 DP’li üyenin yer aldigi mecliste en yüksek oy orani ile encümene seçilen CHP’li Güney Torbalinin Izmir siyasetinde daha etkin duruma gelmesini arzuluyor.

IZMIR Il Genel Meclisi encü-men üyeligi seçimleri tamam-landi. Mecliste bir yil süreyle görev yapacak üyeler CHP’li Hakki Güney, Nevzat Kava-lar, Ramazan Canli, Hüseyin Emre Özer ve Engin Baris Güldogan oldu. Seçim öncesi AK Parti ve CHP, gruplarini toplayarak adaylarini belirle-di.
Her iki parti de beser aday çikardi. 92 CHP, 40 AK Parti, 3 MHP ve 1 DP’li üyenin yer aldigi mecliste CHP’li Güney 88, Güldogan 85, Özer 88, Kavalar 84 ve Canli 90 oy alarak encümen üyesi seçildi. AK Partili Mustafa Alper Gündali 29, Fatih Tastan 31, Hüseyin Çavus 30, Tarkan Bakirli 32 ve Hazife Çavus-oglu ise 32 oyda kaldi. 123 meclis üyesinin katildigi oy-lamada 2 oy bos, 2 oy da ge-çersiz sayildi. Izmir Il Encümeni, 6’si bürokrat ve 5’i Il Genel Meclisi üyesi olmak üzere toplam 11 üyeden olu-suyor. Sayi çogunlugunu elin-de bulunduran CHP, böylece 5 üyenin tamamini almis oldu.

12 YASINDAN BU YANA REKABETIN IÇERISINDEYIM
SON 1 aydir encümen seçi-mine hazirlandigini, seçilme-sinde he Ilçe teskilatinin des-teginin hem de insanlarla kurdugu sicak iliskinin etkili oldugunu söyleyen Hakki Güney, “Siyaset henüz 1 yillik geçmisim var ama insanlarla her zaman sicak iliski içer-isinde olunmasi gerektigi ko-nusunda tecrübeliyim. Ayni zamanda 12 yasinda bu yana sürekli rekabet ve çekisme ortami içerisinde bulunuyo-rum. Il Genel Meclisi’nde tüm üyelerle her zaman iyi iliski-ler içerisinde oldum. Ayni sekilde partilerle tüm bulus-malarimda hiçbir ayrim gözet-meksizin insanlar yardimci olmaya çalistim. Neticede hem ilçeme hem de Izmir’e daha etkin hizmet edebilmek için yi bir firsat yakaladim” seklinde konustu.

ÇIZGIMI HIÇ BOZMADIM
IL encümen üyeligi konusunda en büyük destegi Il Genel Meclis Uyesi arkadaslari Tayyip Sengül, Halil Kabasakal, Belediye Baskani Ismail Uygur, Ilçe Baskani Faruk Akpinar ve ilçe teskilatindan gördügünü söyleyen Hakki Güney, “Izmir siyasetinde etkin olabilmek için birlik olmaliyiz. Ben bu birliktelik bir nebze sagladigimi düsünüyorum. Encümen üye seçimi gündemde oldugundan bu yana çizgimizi hiç bozmadik ve karsiligini aldik”seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web