REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Sorunlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sorunlar
139 Görüntüleme
20 Ekim 2010 - 21:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

EVET hayatimizin pek çok safhasinda bin bir sorunla ugrasiriz. Biri biter digeri baslar. Belki sorunlar bitse hayat biter de… Neyse.
En önemli sorunumuz yeterli bilgisi olmayanlarin o konuda bir seyler söy-lemesi. Geçtigimiz günlerde AYRAN-CILAR’in ILÇE olmasiyla ilgili bir yazi okudum elinizdeki gazetede. Ay-rancilar ile ilgili tüm bilgiler yanlisti.
1- Ayrancilar’in DEMOGRAFIK yapisini tamamen yanlis yansitiyordu bu yazi. Ayrancilar nüfusunun kimler-den olustugu, kimler tarafindan Ayran-cilar’in kuruldugu tamamen yanlis yan-sitilmisti.
2- Ayrancilar’in hem Torbali Ilçesi’ne hem de Izmir’e mesafeleri de yanlisti.
3- Ayrancilar’in bir REFERANDUM sonucu Belde oldugu bilgisi de yanlisti. Çünkü Ayrancilar, Karakuyu, Çaybasi, Subasi ANAP iktidari döneminde Yil-dirim Akbulut Basbakan iken hükü-metin tasarrufuyla ile BELDE yapil-misti. Yani bu konuda herhangi bir RE-FERANDUM yapilmamisti.
4- Ayrancilar’in ilçe olmasi için çalisan heyetin milletvekillerince “Geçistiril-digi” iddiasi da tamamen yanlis bir id-dia. O yazinin sahibi degerli insan aca-ba heyetle milletvekillerinin konus-malarina tanik mi olmus ki?
5-AK Parti ile,Türkiye’deki siyasi anla-yisin degistiginin de farkinda olmali bazi degerli insanlar. Unutmadik seçim dönemlerinde, AK Parti öncesi siyasi-lerin, her beldeye ILÇE, her ilçeye IL sözü vermelerini. Su bizim Ödemis, Bergama lafla kaç kez IL oldular geç-miste! Nazilli, Akhisar kaç kere IL oldu lafla, unuttunuz mu!
Evet bu baglamda hak eden hakkina ulasmalidir. Hükümetin ve AK Partinin anlayisi budur. Ancak Ayrancilar’i IL-ÇE yapmak, pazardan patlican almak kadar kolay degil! Ankara ve milletve-killeri AYRANCILAR’in ILÇE olmasi-na hemfikirler. Bu heyet bu çalismaya basladigindan beri çok asama kaydetti. Ankara’da herkes, en etkili Bakanlar bile Ayrancilar’in ILÇE olmasina taraf. Ancak bu konuda Türkiye genelinde bir çalisma yapilarak yeni bir kanun çikmasi gerekiyor. Bu da belirli bir zaman alacaktir. Bu konular bilerek ve sahit olarak konusulsa yazilsa daha iyi olmaz mi!
IMAR SORUNU
Diyelim ki Yazibasi veya Pancar’da oturuyorsunuz. Arsaniz var.
Hatta birden fazla arsaniz var. Demi-rinizi almissiniz. Çimentoyu temin et-missiniz. Tuglaniz hazir. Ev yapmak için her seyiniz hazir. Belediyeye gidi-yorsunuz; insaat ruhsati alip insaata baslamaya ‘olmaz yapamazsiniz’ diyor-lar. Niye, birlestirilmeden önce Pancar ve Yazibasi imarlari hatali olmus da ondan. Ayrancilar’dan Torbali istika-metine giderken Yazibasi sinirlarinda asfaltin sag tarafindaki koca koca fabri-kalar tarla konumunda su an. Çünkü Pancar ve Yazibasi’nin imarlarini Bü-yüksehir iptal etti. Yeniden düzenleni-yor. Yazibasi ve Pancar’da pek çok genç evlenmek için ev yapmayi, ev yapmak için de bu sorunun çözümlen-mesini bekliyor. Geçenlerde Pancar’dan bir amca geldi. Dünürlerine evi yapip kizi öyle alacagim diye söz vermis. Kizla oglan birbirini seviyor. Demiri, çimentosu, tuglasi hazir. Arsasi var. Ev yapamiyor. Kiz tarafi, ‘Sen sözünden cayiyorsun olmaz’ diyormus. Pancar’da Ahmet Yalçin adinda bir kardesim askerden geleli 5 yil olmus. Ev yapip evlenmeyi bekliyor. Bu sorun bir an önce çözülmeli ki Ahmetler, Mehmetler sevdigine; insanlar basini sokacak bir yuvaya kavussun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web