Soyer açıkladı: 2022’de İzmir’de 11’i yeni 31 fuar!

39 Görüntüleme

Soyer açıkladı: 2022’de İzmir’de 11’i yeni 31 fuar!

Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer fuarcılığın dünya ekonomisindeki, İZFAŞ’ın da İzmir ve Türkiye ekonomisindeki öneminin altını çizdiği konuşmasında kentin 2022 yılında ev sahipliği yapacağı fuar sayısını da açıkladı. Söze, “Yılın en soğuk günlerinden birinde içimizi ısıtacak bir umudu paylaşmak için burayadayız” diyerek başlayan Başkan Soyer pandemi sonrası derinleşen ekonomik krize rağmen İzmir’in ve İZFAŞ’ın ihracata büyük katkı koyduğunu söyledi.

TOPLAM 31 FUAR

Soyer, “İzmir ve dünya arasında bağ kuran İZFAŞ önemli görevler üstlendi. Pandemi nedeniyle sanal ortamda ‘Digital İzmir Fair’ adıyla pek çok fuar düzenlendi ve binlerce ziyaretçi ağırlandı. Bu katkıyı 2022 yılında da büyüterek sürütmeye kararlayız” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı yeni yılda fuar sayısının iki katına çıkacağını müjdeleyerek, “İzmir 2022 yılında 31 fuara ev sahipliği yapacak. İZFAŞ tek başına 3, ortaklıkla 8 yeni fuara imza atacak” dedi.

HEDEF REFAHI BÜYÜTMEK

Soyer ayrıca, “Ülkenin temel meselesi ekonomik kriz ve yoksulluk… Seçim döneminden bu yana söylediğimiz gibi İzmir için ana hedefimiz refahı büyütmek ve adil bir paylaşım sağlamak. İZFAŞ olmadan bu hedefe yürümek mümkün değil… Çünkü İZFAŞ’ın organizasyonlarında otelinden, taksicisine, kahvecisine kadar herkes payını alıyor” diye konuştu. SÜMEYYE KARAMAN